Licensed to Web School Tools - For Office Use Only License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/29/2022 08:20 PM
              2022 Worth County JH Early Bird Relays - 3/29/2022               
                                 Worth County                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Seiter, Alexis             8 Albany Middl             14.96q  1 
  2 Rainez, Brylie             8 North Andrew             15.21q  1 
  3 Enright, Alyvia            8 Princeton R-             15.44q  4 
  4 Wilmes, Mylee              8 Northeast No             15.51q  3 
  5 Smith, Rayleigh            8 Worth County             15.57q  2 
  6 Gray, Addie                7 Worth County             15.58q  4 
  7 Henke, Mikaylee            7 Princeton R-             15.84   4 
  8 Armfield, Brylin           7 King City Ju             15.89   4 
  9 Riley, Lacy                7 North Nodawa             15.94   3 
 10 Robinson, Brookelynn       7 Stanberry MS             15.97   1 
 11 Dawson, Haylee             8 West Nodaway             15.98   3 
 12 Critten, Dani              8 Tri-County H             16.00   1 
 13 Steffey, Kyla              7 West Nodaway             16.31   2 
 14 Bowden, Beatrix            7 King City Ju             16.37   4 
 15 Marrs, Kamran              7 Tri-County H             16.91   2 
 16 Miller, Teigan             8 North Andrew             17.01   1 
 17 Meyer, Brianna             7 Northeast No             17.09   3 
 18 Blane, Lily                7 North Nodawa             17.72   3 
 19 Post, Harmony              7 North Harris             18.23   2 
 20 Hogue, Emme                7 Albany Middl             19.17   3 
 21 McQuinn, Hannah            8 Stanberry MS             19.23   2 
 22 Terry, Lily                7 Jefferson (C             19.54   2 
 23 Wilson, Abigail            8 East Harriso             19.76   1 
 24 Taggart, Pyper             7 Gilman City              19.83   4 
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Smith, Rayleigh            8 Worth County             14.53   10   
  2 Seiter, Alexis             8 Albany Middl             14.77    8   
  3 Rainez, Brylie             8 North Andrew             15.22    6   
  4 Enright, Alyvia            8 Princeton R-             15.62    4   
  5 Wilmes, Mylee              8 Northeast No             17.15    2   
  6 Gray, Addie                7 Worth County             18.00    1   
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Clark, Riley               7 Princeton R-             31.46q  3 
  2 Wilmes, Mylee              8 Northeast No             31.50q  1 
  3 Hillyard, Jayden           7 Albany Middl             31.76q  1 
  4 Rainez, Brylie             8 North Andrew             31.91q  5 
  5 Sperry, Khloey             7 Gilman City              31.97q  2 
  6 Wink, Hayleigh             8 Albany Middl             32.47q  4 
  7 Langford, Emalee           8 Jefferson (C             33.16   3 
  8 Kelly, Audrey              8 Princeton R-             33.21   4 
  9 Conn, Julie                8 West Nodaway             33.22   1 
 10 Anderson, Karlee           7 Pattonsburg              33.22   4 
 11 Creason, Josi              7 Stanberry MS             33.61   2 
 12 Goble, Jayden              7 Pattonsburg              33.71   3 
 13 Hansen, Mya                7 North Nodawa             34.18   5 
 14 Riley, Lacy                7 North Nodawa             34.31   5 
 15 Nelson, Blair              7 Northeast No             34.35   3 
 16 Wilmes, Madeline           7 West Nodaway             34.37   3 
 17 Critten, Dani              8 Tri-County H             34.73   4 
 18 Cain, Lana                 7 East Harriso             35.50   5 
 19 Steeby, Cambrielle         8 North Andrew             35.62   2 
 20 Fletchall, Sara            8 Worth County             35.72   5 
 21 Briner, Kambree            7 Worth County             35.74   5 
 22 Van Draska, Dani           8 Stanberry MS             36.66   2 
 23 Booth, Alice               7 East Harriso             38.03   4 
 24 Pulliam, Veronica          8 King City Ju             38.54   1 
 25 Miller, Kamryn             8 King City Ju             40.19   2 
 26 Terry, Lily                7 Jefferson (C             42.46   4 
 -- Post, Harmony              7 North Harris               DNF   1 
 
Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Sperry, Khloey             7 Gilman City              31.46   10   
  2 Hillyard, Jayden           7 Albany Middl             31.75    8   
  3 Rainez, Brylie             8 North Andrew             32.02    6   
  4 Wilmes, Mylee              8 Northeast No             32.16    4   
  5 Wink, Hayleigh             8 Albany Middl             32.95    2   
  6 Clark, Riley               7 Princeton R-             33.50    1   
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sperry, Khloey             7 Gilman City            1:09.62   3  10   
  2 McLain, Sloane             8 East Harriso           1:12.24   2   8   
  3 Robinson, Brookelynn       7 Stanberry MS           1:12.94   3   6   
  4 Walker, Bella              8 West Nodaway           1:13.62   3   4   
  5 Rainez, Brylie             8 North Andrew           1:16.37   2   2   
  6 Moyer, Alivia              7 Worth County           1:17.33   2   1   
  7 Kelly, Audrey              8 Princeton R-           1:18.48   1 
  8 Barcus, Addalea            7 North Nodawa           1:20.59   2 
  9 Miller, Teigan             8 North Andrew           1:22.02   2 
 10 Billings, Sienna           8 Jefferson (C           1:23.65   3 
 11 Fletchall, Sara            8 Worth County           1:25.29   3 
 12 Ratliff, Phoenyx           8 East Harriso           1:26.30   1 
 13 Evans, Alana               7 Stanberry MS           1:26.31   3 
 14 McKinnon, Lyla             8 King City Ju           1:26.33   1 
 15 Crone, Addie               7 Pattonsburg            1:26.65   2 
 16 Nelson, Blair              7 Northeast No           1:30.32   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wray, Mya                  8 Jefferson (C           2:46.90   10   
  2 Gregg, Avery               8 Gilman City            2:56.45    8   
  3 Armfield, Brylin           7 King City Ju           3:03.84    6   
  4 Tracy, Kristen             7 Worth County           3:05.85    4   
  5 Paxson, Brylea             8 Worth County           3:08.72    2   
  6 Bowden, Beatrix            7 King City Ju           3:09.06    1   
  7 Miller, Teigan             8 North Andrew           3:14.92  
  8 Steeby, Cambrielle         8 North Andrew           3:18.65  
  9 Blane, Lily                7 North Nodawa           3:19.25  
 10 Wray, Casey                8 North Nodawa           3:27.85  
 11 Hilburn, Ciera             8 North Harris           3:36.82  
 12 Rhodes, Macayla            7 Gilman City            3:41.66  
 13 McLain, Sloane             8 East Harriso           3:47.95  
 14 Thompson, Lainey           8 East Harriso           3:47.96  
 15 Mitchell, Gracie           8 Princeton R-           3:54.10  
 16 Hall, Severia              7 Northeast No           3:55.54  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wray, Mya                  8 Jefferson (C           6:14.12   10   
  2 Gregg, Avery               8 Gilman City            6:31.73    8   
  3 Paxson, Brylea             8 Worth County           6:44.46    6   
  4 Doolittle, Sofia           7 Albany Middl           6:46.30    4   
  5 Tracy, Kristen             7 Worth County           7:05.02    2   
  6 Riley, Allison             8 Jefferson (C           7:21.80    1   
  7 Wray, Casey                8 North Nodawa           7:29.26  
  8 Evans, Alana               7 Stanberry MS           7:42.60  
  9 Ratliff, Phoenyx           8 East Harriso           7:44.86  
 10 Mitchell, Gracie           8 Princeton R-           7:58.11  
 11 Rutledge, Kavinly          8 Pattonsburg            8:01.87  
 12 Rhodes, Macayla            7 Gilman City            8:05.57  
 13 Garnett, Shyanne           8 Northeast No           8:13.52  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ridge, Riley               8 Worth County             20.48   3  10   
  2 Moffat, Makenna            7 Albany Middl             20.87   3   8   
  3 Fletchall, Katie           8 Worth County             20.94   3   6   
  4 Flora, Jailee              8 Jefferson (C             20.95   3   4   
  5 Sperry, Khloey             7 Gilman City              21.21   3   2   
  6 Anderson, Karlee           7 Pattonsburg              21.43   2   1   
  7 Brown, Laney               7 Princeton R-             21.74   2 
  8 Clark, Riley               7 Princeton R-             22.48   2 
  9 Hanig, Mackenzie           7 West Nodaway             22.54   1 
 10 Barcus, Addalea            7 North Nodawa             22.81   3 
 11 Hansen, Mya                7 North Nodawa             22.86   2 
 12 Cain, Lana                 7 East Harriso             23.07   2 
 13 Bunker, Kaitlyn            7 Albany Middl             23.40   1 
 14 Booth, Alice               7 East Harriso             24.65   1 
 15 Goble, Jayden              7 Pattonsburg              25.86   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Albany Middle School  'A'                           1:00.18   1  10   
     1) Seiter, Alexis 8                2) Hogue, Emme 7                  
     3) Preston, Kylee 8                4) Wink, Hayleigh 8               
  2 Worth County Junior High  'A'                       1:00.57   2   8   
     1) Fletchall, Katie 8              2) Riley, Sumer 7                 
     3) Hardy, Keira 7                  4) Smith, Rayleigh 8              
  3 Princeton R-V Junior High  'A'                      1:00.73   2   6   
     1) Enright, Alyvia 8               2) Clark, Riley 7                 
     3) Henke, Mikaylee 7               4) Kelly, Audrey 8                
  4 West Nodaway High School  'A'                       1:01.25   2   4   
     1) Dawson, Haylee 8                2) Steffey, Kyla 7                
     3) Godsey, Kalynn 8                4) Conn, Julie 8                  
  5 Jefferson (Conc Jct) MS  'A'                        1:04.18   2   2   
     1) Riley, Allison 8                2) Holtman, Mylie 8               
     3) Langford, Emalee 8              4) Flora, Jailee 8                
  6 Tri-County High School  'A'                         1:06.40   2   1   
     1) Tone-Pah-Hote, Sylvia 8         2) Marrs, Kamran 7                
     3) Neeley, Alexis 8                4) Critten, Dani 8                
  7 Gilman City High School  'A'                        1:08.52   1 
     1) Crabtree, Parker 7              2) Chalfant, Emily 7              
     3) Chalfant, Caitlynn 7            4) Burke, Alli 7                  
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Princeton R-V Junior High  'A'                      2:07.16   2  10   
     1) Henke, Mikaylee 7               2) Enright, Alyvia 8              
     3) Brown, Laney 7                  4) Clark, Riley 7                 
  2 Albany Middle School  'A'                           2:08.65   2   8   
     1) Seiter, Alexis 8                2) Hillyard, Jayden 7             
     3) Preston, Kylee 8                4) Wink, Hayleigh 8               
  3 Worth County Junior High  'A'                       2:09.10   2   6   
     1) Fletchall, Katie 8              2) Riley, Sumer 7                 
     3) Hardy, Keira 7                  4) Smith, Rayleigh 8              
  4 East Harrison  'A'                                  2:10.09   2   4   
     1) Roberson, Stella 8              2) Thompson, Lainey 8             
     3) Ratliff, Phoenyx 8              4) McLain, Sloane 8               
  5 West Nodaway High School  'A'                       2:14.99   2   2   
     1) Steffey, Kyla 7                 2) Sisk, Zoey 8                   
     3) Wilmes, Madeline 7              4) Wilmes, Ellie 7                
  6 Gilman City High School  'A'                        2:20.00   1   1   
     1) Crabtree, Parker 7              2) Chalfant, Caitlynn 7           
     3) Chalfant, Emily 7               4) Burke, Alli 7                  
  7 Stanberry MS  'A'                                   2:24.00   1 
     1) McQuinn, Hannah 8               2) Van Draska, Dani 8             
     3) Santa Cruz, Kenzi 8             4) Creason, Josi 7                
  8 Tri-County High School  'A'                         2:25.00   2 
     1) Tone-Pah-Hote, Sylvia 8         2) Marrs, Kamran 7                
     3) Courter, Julie 8                4) Neeley, Alexis 8               
 -- Pattonsburg High School  'A'                             DQ   1 
     1) Anderson, Karlee 7              2) Crone, Addie 7                 
     3) Gardener, Annabelle 8           4) Goble, Jayden 7                
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 West Nodaway High School  'A'                       5:02.95   2  10   
     1) Conn, Julie 8                   2) Dawson, Haylee 8               
     3) Godsey, Kalynn 8                4) Walker, Bella 8                
  2 Jefferson (Conc Jct) MS  'A'                        5:03.59   2   8   
     1) Wray, Mya 8                     2) Langford, Emalee 8             
     3) Holtman, Mylie 8                4) Riley, Allison 8               
  3 Albany Middle School  'A'                           5:12.59   1   6   
     1) Hogue, Emme 7                   2) Preston, Kylee 8               
     3) Doolittle, Sofia 7              4) Hillyard, Jayden 7             
  4 Stanberry MS  'A'                                   5:23.74   2   4   
     1) Creason, Josi 7                 2) Evans, Alana 7                 
     3) Santa Cruz, Kenzi 8             4) Robinson, Brookelynn 7         
  5 Worth County Junior High  'A'                       5:26.45   2   2   
     1) Ruckman, Rylee 8                2) Gray, Addie 7                  
     3) Hardy, Keira 7                  4) Riley, Sumer 7                 
  6 North Nodaway MS  'A'                               5:35.26   1   1   
     1) Barcus, Addalea 7               2) Hansen, Mya 7                  
     3) Riley, Lacy 7                   4) Wray, Casey 8                  
  7 Northeast Nodaway High School  'A'                  5:50.63   2 
     1) Nelson, Blair 7                 2) Meyer, Brianna 7               
     3) Garnett, Shyanne 8              4) Wilmes, Mylee 8                
  8 Gilman City High School  'A'                        6:01.63   1 
     1) Crabtree, Parker 7              2) Chalfant, Caitlynn 7           
     3) Chalfant, Emily 7               4) Burke, Alli 7                  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McLain, Sloane             8 East Harriso             1.50m   10   
  2 Sperry, Khloey             7 Gilman City              1.35m    8   
  3 Ridge, Riley               8 Worth County             1.30m    6   
  4 Gardener, Annabelle        8 Pattonsburg              1.25m    4   
  5 Critten, Dani              8 Tri-County H            J1.25m    2   
  6 Wilmes, Ellie              7 West Nodaway             1.15m    0.50
  6 Tracy, Kristen             7 Worth County             1.15m    0.50
 -- Hansen, Mya                7 North Nodawa                NH  
 -- Blane, Lily                7 North Nodawa                NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Briner, Kambree            7 Worth County             1.85m   10   
 -- Steeby, Cambrielle         8 North Andrew                NH  
 -- Hardy, Keira               7 Worth County                NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gregg, Avery               8 Gilman City              4.11m   10   
  2 Flora, Jailee              8 Jefferson (C             4.10m    8   
  3 Roberson, Stella           8 East Harriso             4.02m    6   
  4 Enright, Alyvia            8 Princeton R-             3.89m    4   
  5 Robinson, Brookelynn       7 Stanberry MS             3.80m    2   
  6 Wink, Hayleigh             8 Albany Middl             3.76m    1   
  7 Henke, Mikaylee            7 Princeton R-             3.73m  
  8 Riley, Allison             8 Jefferson (C             3.72m  
  9 Riley, Sumer               7 Worth County             3.66m  
 10 Moffat, Makenna            7 Albany Middl             3.61m  
 11 Smith, Rayleigh            8 Worth County             3.55m  
 12 Nelson, Blair              7 Northeast No             3.49m  
 13 Marrs, Kamran              7 Tri-County H             3.26m  
 14 Gardener, Annabelle        8 Pattonsburg              3.24m  
 15 Creason, Josi              7 Stanberry MS             3.18m  
 16 Barcus, Addalea            7 North Nodawa             3.12m  
 17 McKinnon, Lyla             8 King City Ju             3.01m  
 18 Wynn, Emalee               8 West Nodaway             3.00m  
 19 Riley, Lacy                7 North Nodawa             2.83m  
 20 Courter, Julie             8 Tri-County H             2.81m  
 21 Chalfant, Emily            7 Gilman City              2.78m  
 22 Pulliam, Veronica          8 King City Ju             2.19m  
 -- Post, Harmony              7 North Harris                ND  
 -- Hall, Severia              7 Northeast No                ND  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Flora, Jailee              8 Jefferson (C             9.58m   10   
  2 Kelly, Audrey              8 Princeton R-            J8.67m    8   
  3 Ridge, Riley               8 Worth County            J8.67m    6   
  4 Preston, Kylee             8 Albany Middl             8.60m    4   
  5 Roberson, Stella           8 East Harriso             8.42m    2   
  6 Thompson, Lainey           8 East Harriso             7.87m    1   
  7 Walker, Bella              8 West Nodaway             7.65m  
  8 Fletchall, Katie           8 Worth County             7.40m  
  9 Armfield, Brylin           7 King City Ju             7.39m  
 10 Wray, Casey                8 North Nodawa             6.86m  
 11 McQuinn, Hannah            8 Stanberry MS             6.74m  
 12 Santa Cruz, Kenzi          8 Stanberry MS             6.23m  
 13 McKinnon, Lyla             8 King City Ju             6.11m  
 -- Hilburn, Ciera             8 North Harris                ND  
 -- Crabtree, Parker           7 Gilman City                 ND  
 -- Rhodes, Macayla            7 Gilman City                 ND  
 -- Holtman, Mylie             8 Jefferson (C                ND  
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wenger, Chole              7 West Nodaway             8.37m   2  10   
  2 Langford, Emalee           8 Jefferson (C             8.36m   2   8   
  3 Hogue, Lauren              8 Albany Middl             8.20m   2   6   
  4 Bunker, Kaitlyn            7 Albany Middl             8.00m   2   4   
  5 Wilson, Abigail            8 East Harriso             7.97m   1   2   
  6 Miller, Kamryn             8 King City Ju             7.92m   2   1   
  7 Evans, Alana               7 Stanberry MS             7.82m   2 
  8 Schmitz, Marissa           8 Worth County             7.74m   2 
  9 Ruckman, Rylee             8 Worth County             7.70m   1 
 10 Bowden, Beatrix            7 King City Ju             7.40m   1 
 11 Billings, Sienna           8 Jefferson (C             7.25m   2 
 12 Boxley, Evan               7 Princeton R-             6.96m   1 
 13 Fehring, Kammie            8 Gilman City              6.90m   1 
 14 Neeley, Alexis             8 Tri-County H             6.80m   2 
 15 Taggart, Pyper             7 Gilman City              6.40m   1 
 16 Van Draska, Dani           8 Stanberry MS             6.30m   2 
 -- Luna, Jaisa                8 Tri-County H                ND   1 
 -- Wood, Shayla               7 West Nodaway                ND   1 
 -- Rowland, Nevaeh            7 North Nodawa                ND   1 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ruckman, Rylee             8 Worth County            25.00m   1  10   
  2 Billings, Sienna           8 Jefferson (C            19.16m   2   8   
  3 Tracy, Kristen             7 Worth County            18.05m   2   6   
  4 Fehring, Kammie            8 Gilman City             16.80m   2   4   
  5 Wenger, Chole              7 West Nodaway            16.71m   1   2   
  6 Weatherd, Mylee            7 Albany Middl            16.56m   2   1   
  7 Boxley, Evan               7 Princeton R-            15.46m   1 
  8 Page, Maddie               8 Tri-County H            15.35m   1 
  9 Stamper, River             8 Albany Middl            15.04m   2 
 -- Taggart, Pyper             7 Gilman City                 ND   1 
 -- Van Draska, Dani           8 Stanberry MS                ND   2 
 -- Wilson, Abigail            8 East Harriso                ND   1 
 -- Miller, Kamryn             8 King City Ju                ND   2 
 -- Miller, Teigan             8 North Andrew                ND   1 
 -- Marrs, Morgan              7 Tri-County H                ND   2 
 -- Rainez, Brylie             8 North Andrew                ND   2 
 -- Rowland, Nevaeh            7 North Nodawa                ND   1 
 -- Pulliam, Veronica          8 King City Ju                ND   1 
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Bo                7 Worth County             13.28q  1 
  2 Nester, Mason              8 North Andrew             14.11q  2 
  3 Mollus, Tucker             8 King City Ju             14.11q  1 
  4 Mercer, Elliot             7 Albany Middl             14.26q  1 
  5 Hamilton, Dustin           8 North Harris             14.28q  2 
  6 Snodderley, Cooper         8 West Nodaway             14.30q  4 
  7 Sample, Ryder              8 King City Ju             14.63   3 
  8 Twitchell, Nathan          8 Tri-County H             14.75   5 
  9 Maize, Wyatt               7 North Harris             14.86   4 
 10 Humphrey, Gavin            8 Pattonsburg              14.90   2 
 11 Hoyt, Tye                  7 West Nodaway             14.92   5 
 12 Klamm, Dylan               7 Jefferson (C             15.12   3 
 13 Gray, Reece                7 Northeast No             15.13   3 
 14 DeLeon, Jordan             8 North Nodawa             15.23   4 
 15 Estrada, Jace              8 Gilman City              15.60   5 
 16 Young, Alexander           8 Gilman City              15.62   2 
 17 Henke, Henry               7 Princeton R-             15.65   1 
 18 Smyser, Reed               8 Worth County             15.68   5 
 19 Evans, Chase               7 Princeton R-             15.78   3 
 20 Hilton, Max                7 Stanberry MS             16.03   4 
 21 Volner, Gannon             8 North Nodawa             16.12   2 
 22 Gregory, Evan              7 Stanberry MS             16.94   3 
 23 Mason, Collin              8 Pattonsburg              17.17   5 
 24 Mattson, Andy              8 Jefferson (C             18.88   4 
 25 Malott, Evan               7 Tri-County H             23.19   1 
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Collins, Bo                7 Worth County             12.50   10   
  2 Mollus, Tucker             8 King City Ju             13.18    8   
  3 Hamilton, Dustin           8 North Harris             13.38    6   
  4 Snodderley, Cooper         8 West Nodaway             15.85    4   
  5 Nester, Mason              8 North Andrew             16.09    2   
  6 Mercer, Elliot             7 Albany Middl             16.20    1   
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Bo                7 Worth County             25.99q  1 
  2 Mercer, Elliot             7 Albany Middl             28.89q  3 
  3 Snodderley, Cooper         8 West Nodaway             29.22q  1 
  4 Powell, Corbin             7 Princeton R-             29.25q  4 
  5 Pierce, Gage               7 Princeton R-             29.58q  1 
  6 Twitchell, Nathan          8 Tri-County H             29.69q  4 
  7 Hoyt, Tye                  7 West Nodaway             29.86   4 
  8 Talamantes, Jonathon       7 King City Ju             30.10   2 
  9 Gray, Reece                7 Northeast No             30.64   2 
 10 Richie, Jaxon              8 North Andrew             31.37   2 
 11 Sturm, Jayden              8 Jefferson (C             31.41   2 
 12 Klamm, Dylan               7 Jefferson (C             31.66   3 
 13 Graham, Lane               7 North Harris             32.37   2 
 14 Graham, Aiden              7 Stanberry MS             32.68   3 
 15 Sanders, Hayden            7 Worth County             32.78   4 
 16 Young, Alexander           8 Gilman City              33.35   1 
 17 McCrary, Caden             7 Pattonsburg              33.88   3 
 18 Ginther, Parker            7 Stanberry MS             35.84   3 
 19 Allen, Chase               7 Northeast No             37.15   4 
 20 Ramsey, Kanyon             7 North Andrew             38.70   1 
 21 Torress-Sanders, Diego     7 Tri-County H             42.19   4 
 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Collins, Bo                7 Worth County             26.37   10   
  2 Powell, Corbin             7 Princeton R-             28.42    8   
  3 Snodderley, Cooper         8 West Nodaway             28.62    6   
  4 Mercer, Elliot             7 Albany Middl             28.81    4   
  5 Pierce, Gage               7 Princeton R-             28.94    2   
  6 Twitchell, Nathan          8 Tri-County H             29.31    1   
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stevens, Brayden           8 Worth County           1:00.74   4  10   
  2 Dack, Drew                 8 Northeast No           1:01.86   4   8   
  3 Mooney, Cooper             8 King City Ju           1:03.65   3   6   
  4 Powell, Corbin             7 Princeton R-           1:05.06   2   4   
  5 Ableidinger, Tyler         8 Tri-County H           1:05.23   4   2   
  6 Smock, Jonathan            7 West Nodaway           1:06.51   3   1   
  7 Talamantes, Jonathon       7 King City Ju           1:08.97   4 
  8 Withrow, Kyle              8 North Andrew           1:13.50   2 
  9 Hilton, Max                7 Stanberry MS           1:14.13   3 
 10 Smock, Joseph              7 West Nodaway           1:15.39   3 
 11 Sturm, Jayden              8 Jefferson (C           1:16.22   4 
 12 New, Caleb                 7 Worth County           1:17.46   2 
 13 Allen, Chase               7 Northeast No           1:19.09   3 
 14 Bears, Blake               7 Princeton R-           1:19.37   2 
 15 Runnels, Porter            7 Albany Middl           1:22.96   1 
 16 Sweeney, Lucian            7 North Harris           1:25.69   1 
 17 Crosby, Xaden              8 Jefferson (C           1:31.55   4 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Doolitle, Noah             8 Albany Middl           2:28.34   1  10   
  2 Camden, Griffith           8 Gilman City            2:31.04   2   8   
  3 Wall, Brody                8 King City Ju           2:38.45   1   6   
  4 Frisch, Lucas              8 Worth County           2:39.40   2   4   
  5 McGinness, Brody           8 West Nodaway           2:48.74   1   2   
  6 Heyde, Jax                 7 Stanberry MS           2:50.45   1   1   
  7 Hughes-Fast, Adian         7 West Nodaway           2:53.55   1 
  8 Rigney, John               8 Albany Middl           2:55.72   1 
  9 Dack, Drew                 8 Northeast No           2:56.14   2 
 10 Holt, Kash                 7 Princeton R-           3:00.24   2 
 11 Ruby, Cole                 7 Worth County           3:04.97   2 
 12 Runde, Lance               7 Northeast No           3:06.25   2 
 13 Lager, Andy                8 Jefferson (C           3:09.84   2 
 14 Groomer, Hudson            7 Stanberry MS           3:22.57   2 
 15 Holtzclaw, Marshall        7 Tri-County H           3:22.69   1 
 16 Sweeney, Lucian            7 North Harris           3:31.72   2 
 17 Gilfillan, Ayden           8 Jefferson (C           3:36.68   2 
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Doolitle, Noah             8 Albany Middl           5:24.83   10   
  2 Camden, Griffith           8 Gilman City            5:31.44    8   
  3 Roller, Ben                8 North Andrew           5:52.15    6   
  4 Gibson, Beau               8 Gilman City            6:01.54    4   
  5 Pulliam, Andrew            8 King City Ju           6:11.80    2   
  6 Wainscott, Cayden          7 King City Ju           6:11.87    1   
  7 Walker, Dylan              8 West Nodaway           6:27.10  
  8 Richardson, Tate           7 North Harris           6:27.18  
  9 Hughes-Fast, Adian         7 West Nodaway           6:28.79  
 10 Holt, Kash                 7 Princeton R-           6:32.50  
 11 Runde, Lance               7 Northeast No           6:38.24  
 12 Lager, Andy                8 Jefferson (C           6:42.62  
 13 Ruby, Cole                 7 Worth County           6:43.07  
 14 Griffin, Clayton           7 Albany Middl           6:49.66  
 15 Groomer, Hudson            7 Stanberry MS           6:57.11  
 16 Volner, Gannon             8 North Nodawa           7:09.02  
 17 Smith, Dylan               7 Worth County           7:11.20  
 18 Holtzclaw, Marshall        7 Tri-County H           7:35.30  
 19 Crosby, Xaden              8 Jefferson (C           7:53.44  
 20 Meyer, Emmett              7 Stanberry MS           8:03.55  
 
Boys 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stevens, Brayden           8 Worth County             16.89   4  10   
  2 Griffin, Andrew            8 Worth County             17.76   4   8   
  3 Sample, Ryder              8 King City Ju             19.81   4   6   
  4 Mooney, Cooper             8 King City Ju             19.92   3   4   
  5 Patterson, Dakota          8 West Nodaway             20.17   3   2   
  6 Holtzclaw, Marshall        7 Tri-County H             20.65   3   1   
  7 Nester, Mason              8 North Andrew             20.69   2 
  8 Camden, Griffith           8 Gilman City              20.88   4 
  9 Popplewell, Zach           8 Albany Middl             20.95   2 
 10 Richardson, Tate           7 North Harris             21.13   3 
 11 Maize, Wyatt               7 North Harris             21.22   2 
 12 Holt, Kash                 7 Princeton R-             21.32   3 
 13 Harger, Ridge              7 North Nodawa             21.59   3 
 14 Evans, Chase               7 Princeton R-             21.95   1 
 15 McCrary, Caden             7 Pattonsburg              22.33   1 
 16 Heyde, Zander              7 Stanberry MS             22.42   2 
 17 McGinness, Brody           8 West Nodaway             22.59   4 
 18 Withrow, Kyle              8 North Andrew             22.62   4 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Worth County Junior High  'A'                         52.53   2  10   
     1) Griffin, Andrew 8               2) Frisch, Lucas 8                
     3) Murphy, Brayden 8               4) Taute, Franklynn 8             
  2 King City Junior High  'A'                            54.56   1   8   
     1) Mollus, Tucker 8                2) Wainscott, Cayden 7            
     3) Mooney, Cooper 8                4) Sample, Ryder 8                
  3 North Andrew MS  'A'                                  56.82   2   6   
     1) Nester, Mason 8                 2) Richie, Jaxon 8                
     3) Patterson, Blaise 8             4) Roller, Ben 8                  
  4 North Harrison Junior High  'A'                       57.88   2   4   
     1) Graham, Lane 7                  2) Richardson, Tate 7             
     3) Hamilton, Dustin 8              4) Maize, Wyatt 7                 
  5 Princeton R-V Junior High  'A'                        58.41   2   2   
     1) Henke, Henry 7                  2) Schurke, Kolton 7              
     3) Evans, Chase 7                  4) Pierce, Gage 7                 
  6 West Nodaway High School  'A'                         58.56   2   1   
     1) Smock, Joseph 7                 2) Smock, Jonathan 7              
     3) Thompson, Walker 7              4) Brown, Camden 7                
  7 Tri-County High School  'A'                           59.50   2 
     1) Ableidinger, Tyler 8            2) Fields, Nick 8                 
     3) Fewins, Carter 8                4) Manning, Gabe 8                
  8 Jefferson (Conc Jct) MS  'A'                        1:00.69   1 
     1) Klamm, Dylan 7                  2) Lager, Andy 8                  
     3) Gilfillan, Ayden 8              4) Sturm, Jayden 8                
  9 Stanberry MS  'A'                                   1:04.13   1 
     1) Smithson, Vincent 8             2) Gregory, Evan 7                
     3) Ginther, Parker 7               4) Heyde, Zander 7                
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Worth County Junior High  'A'                       1:53.57   2  10   
     1) Thurman, Sawyer 7               2) Frisch, Lucas 8                
     3) Murphy, Brayden 8               4) Taute, Franklynn 8             
  2 King City Junior High  'A'                          1:54.91   2   8   
     1) Pulliam, Andrew 8               2) Wall, Brody 8                  
     3) Mooney, Cooper 8                4) Mollus, Tucker 8               
  3 Princeton R-V Junior High  'A'                      1:56.77   2   6   
     1) Pierce, Gage 7                  2) Schurke, Kolton 7              
     3) Henke, Henry 7                  4) Powell, Corbin 7               
  4 West Nodaway High School  'A'                       2:02.83   1   4   
     1) Thompson, Walker 7              2) Goff, Oren 8                   
     3) Hoyt, Tye 7                     4) Reynolds, Keaton 8             
  5 Stanberry MS  'A'                                   2:04.26   2   2   
     1) Smithson, Vincent 8             2) Dias, Brayden 8                
     3) Heyde, Jax 7                    4) Stoll, Jaren 8                 
  6 Tri-County High School  'A'                         2:05.92   2   1   
     1) Ableidinger, Tyler 8            2) Fields, Nick 8                 
     3) Fewins, Carter 8                4) Manning, Gabe 8                
  7 North Andrew MS  'A'                                2:17.76   1 
     1) Withrow, Kyle 8                 2) Kneib, Emery 7                 
     3) Wilmes, Karson 8                4) Lee, Hunter 8                  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Worth County Junior High  'A'                       4:37.34   10   
     1) Combs, Brayden 8                2) Hill, Wyatt 8                  
     3) Thurman, Sawyer 7               4) Taute, Franklynn 8             
  2 West Nodaway High School  'A'                       4:37.63    8   
     1) Smock, Jonathan 7               2) Smock, Joseph 7                
     3) Walker, Dylan 8                 4) Morrow, Cooper 7               
  3 Albany Middle School  'A'                           4:48.54    6   
     1) Popplewell, Zach 8              2) Griffin, Clayton 7             
     3) Rigney, John 8                  4) Doolitle, Noah 8               
  4 Stanberry MS  'A'                                   4:57.14    4   
     1) Dias, Brayden 8                 2) Hilton, Max 7                  
     3) Heyde, Jax 7                    4) Stoll, Jaren 8                 
  5 Northeast Nodaway High School  'A'                  4:59.95    2   
     1) Allen, Chase 7                  2) Dack, Drew 8                   
     3) Gray, Reece 7                   4) Runde, Lance 7                 
  6 North Nodaway MS  'A'                               5:25.20    1   
     1) Riedel, Keith 7                 2) DeLeon, Jordan 8               
     3) Volner, Gannon 8                4) Harger, Ridge 7                
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Collins, Bo                7 Worth County             1.55m   10   
  2 Mollus, Tucker             8 King City Ju            J1.50m    8   
  3 Twitchell, Nathan          8 Tri-County H            J1.50m    6   
  4 Griffin, Andrew            8 Worth County            J1.50m    4   
  5 Humphrey, Gavin            8 Pattonsburg              1.45m    2   
 -- Patterson, Dakota          8 West Nodaway                NH  
 -- Powell, Corbin             7 Princeton R-                NH  
 -- Patterson, Blaise          8 North Andrew                NH  
 -- Allen, Chase               7 Northeast No                NH  
 -- Wilson, Kadin              7 East Harriso                NH  
 -- Randall, Skyler            7 West Nodaway                NH  
 -- DeLeon, Jordan             8 North Nodawa                NH  
 -- Harger, Ridge              7 North Nodawa                NH  
 -- Fields, Nick               8 Tri-County H                NH  
 -- Lee, Hunter                8 North Andrew                NH  
 -- Camden, Griffith           8 Gilman City                 NH  
 -- Dack, Drew                 8 Northeast No                NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stevens, Brayden           8 Worth County             2.75m   10   
  2 Combs, Brayden             8 Worth County             2.15m    8   
  3 Nester, Mason              8 North Andrew             1.85m    6   
 -- Walker, Dylan              8 West Nodaway                NH  
 -- Bears, Blake               7 Princeton R-                NH  
 -- Morrow, Cooper             7 West Nodaway                NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stevens, Brayden           8 Worth County             5.23m   10   
  2 Maize, Wyatt               7 North Harris             5.18m    8   
  3 Sample, Ryder              8 King City Ju             4.75m    6   
  4 Taute, Franklynn           8 Worth County             4.61m    4   
  5 Hamilton, Dustin           8 North Harris             4.56m    2   
  6 Dack, Drew                 8 Northeast No             4.55m    1   
  7 Pierce, Gage               7 Princeton R-             4.53m  
  8 Stoll, Jaren               8 Stanberry MS             4.49m  
  9 Twitchell, Nathan          8 Tri-County H             4.40m  
 10 Manning, Gabe              8 Tri-County H             4.31m  
 11 Snodderley, Cooper         8 West Nodaway             4.24m  
 12 Dias, Brayden              8 Stanberry MS             4.19m  
 13 Wainscott, Cayden          7 King City Ju             4.16m  
 14 Gibson, Beau               8 Gilman City              4.07m  
 15 Goff, Oren                 8 West Nodaway             4.06m  
 16 Popplewell, Zach           8 Albany Middl             3.98m  
 17 Roller, Ben                8 North Andrew             3.94m  
 18 Klamm, Dylan               7 Jefferson (C             3.49m  
 19 McCrary, Caden             7 Pattonsburg              3.45m  
 20 Lager, Andy                8 Jefferson (C             3.35m  
 21 Evans, Chase               7 Princeton R-             2.79m  
 22 Kneib, Emery               7 North Andrew             2.36m  
 23 Riedel, Keith              7 North Nodawa             2.32m  
 24 Sturgis, Matthew           7 North Nodawa             1.95m  
 -- Allen, Chase               7 Northeast No                ND  
 -- Humphrey, Gavin            8 Pattonsburg                 ND  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Griffin, Andrew            8 Worth County            10.98m   10   
  2 Manning, Gabe              8 Tri-County H            10.28m    8   
  3 Frisch, Lucas              8 Worth County             9.66m    6   
  4 Henke, Henry               7 Princeton R-             9.03m    4   
  5 Richardson, Tate           7 North Harris             9.01m    2   
  6 McGinness, Brody           8 West Nodaway             8.90m    1   
  7 Wall, Brody                8 King City Ju             8.63m  
  8 Ginther, Parker            7 Stanberry MS             7.68m  
  9 Pulliam, Andrew            8 King City Ju             7.50m  
 10 Gilfillan, Ayden           8 Jefferson (C             7.39m  
 11 Crosby, Xaden              8 Jefferson (C             7.30m  
 12 Nielson, Lincoln           8 West Nodaway             6.80m  
 13 Volner, Gannon             8 North Nodawa             6.60m  
 14 Ramsey, Colden             7 North Andrew             6.09m  
 15 Meyer, Emmett              7 Stanberry MS             5.73m  
 -- Wilmes, Karson             8 North Andrew                ND  
 -- Kimbrough, Kyler           8 North Harris                ND  
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mercer, Elliot             7 Albany Middl            10.95m   1  10   
  2 Ramsey, Colden             7 North Andrew            10.58m   1   8   
  3 Murphy, Brayden            8 Worth County            10.37m   1   6   
  4 Lowery, Hunter             7 Princeton R-            10.27m   1   4   
  5 Bashor, Wesley             7 Stanberry MS            10.17m   2   2   
  6 Dodds, Landen              8 Tri-County H             9.05m   2   1   
  7 Cameron, Jace              8 Worth County             8.94m   2 
  8 Ellsworth, William         8 Stanberry MS             8.90m   2 
  9 Craig, Andrew              8 North Harris             8.81m   1 
 10 Young, Alexander           8 Gilman City              8.80m   1 
 11 Mattson, Andy              8 Jefferson (C             8.75m   1 
 12 Estrada, Jace              8 Gilman City              8.58m   2 
 13 Gray, Tyler                8 West Nodaway             8.50m   2 
 14 Mason, Collin              8 Pattonsburg              8.37m   2 
 15 Ramsey, Kanyon             7 North Andrew             8.17m   2 
 -- Riedel, Keith              7 North Nodawa                ND   2 
 -- Sturgis, Matthew           7 North Nodawa                ND   1 
 -- Sims, Kayson               8 North Harris                ND   1 
 -- Prettyman, Paxton          8 West Nodaway                ND   2 
 -- Miller, Shae               8 Albany Middl                ND   2 
 -- Privett, Toryn             7 Northeast No                ND   1 
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Collins, Bo                7 Worth County            40.05m   2  10   
  2 Mercer, Elliot             7 Albany Middl            34.19m   1   8   
  3 Cameron, Jace              8 Worth County            31.38m   2   6   
  4 Ellsworth, William         8 Stanberry MS            31.14m   1   4   
  5 Mattson, Andy              8 Jefferson (C            29.20m   2   2   
  6 Estrada, Jace              8 Gilman City            J29.20m   2   1   
  7 Mason, Collin              8 Pattonsburg             27.79m   2 
  8 Lowery, Hunter             7 Princeton R-            26.72m   2 
  9 Craig, Andrew              8 North Harris            25.65m   1 
 10 Roller, Ben                8 North Andrew            25.09m   2 
 11 Lee, Hunter                8 North Andrew            25.06m   2 
 12 Miller, Shae               8 Albany Middl            24.36m   1 
 13 Young, Alexander           8 Gilman City             23.97m   1 
 14 Dodds, Landen              8 Tri-County H            21.41m   1 
 15 Sturm, Jayden              8 Jefferson (C            21.23m   2 
 16 Johnson, Walker            8 West Nodaway            19.90m   1 
 17 Cronk, JD                  7 West Nodaway            19.37m   1 
 18 Fewins, Carter             8 Tri-County H            19.26m   2 
 19 Harger, Ridge              7 North Nodawa            17.34m   1 
 20 Taylor, Nathan             8 Stanberry MS            16.26m   2 
 21 DeLeon, Jordan             8 North Nodawa            15.25m   1 
 -- Kimbrough, Kyler           8 North Harris                ND   2 
 -- Privett, Toryn             7 Northeast No                ND   1 
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Worth County Junior High    96.50     2) Albany Middle School       70   
    3) Jefferson (Conc Jct) MS     69        4) Gilman City High School    61   
    5) Princeton R-V Junior High   33        5) East Harrison              33   
    7) West Nodaway High School    32.50     8) North Andrew MS            14   
    9) Stanberry MS                12       10) King City Junior High       8   
   11) Northeast Nodaway High Sch   6       12) Pattonsburg High School     5   
   13) Tri-County High School       3       14) North Nodaway MS            1   
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Worth County Junior High   166        2) King City Junior High      63   
    3) Albany Middle School        49        4) Princeton R-V Junior High  30   
    5) West Nodaway High School    29        6) North Andrew MS            28   
    7) North Harrison Junior High  22        8) Gilman City High School    21   
    9) Tri-County High School      20       10) Stanberry MS               13   
   11) Northeast Nodaway High Sch  11       12) Pattonsburg High School     2   
   12) Jefferson (Conc Jct) MS      2       14) North Nodaway MS            1