Licensed to Web School Tools - For Office Use Only License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/30/2022 08:28 AM
                     2022 Putnam County HS Tri - 3/29/2022                     
                               Putnam County HS                                
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Dickerson, Adeline        11 Putnam Count           12.94      13.81   2   6   
  2 Pickering, Amy             9 Milan High S                      14.12   2   4   
  3 Wood, Albany               9 Putnam Count                      14.40   1   3   
  4 Thomas, Maya              11 Kirksville H           14.84      14.66   2   2   
  5 Smith, Annamarie           9 Milan High S                      14.73   2   1   
  6 Perkins, Allise            9 Putnam Count                      14.97   1 
  7 Downen, Fanchine          10 Kirksville H           15.26      15.17   2 
  8 Hendee, Macie              9 Putnam Count                      15.84   1 
  9 Brown, Silvia             11 Putnam Count                      16.09   1 
 10 Bowens, Kenzie             9 Atlanta High           15.38      16.12   2 
 11 Rummerfield, Zailey        9 Kirksville H           16.34      16.42   2 
 12 Martinez, Janissa         12 Milan High S                      16.51   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Pickering, Amy             9 Milan High S                      29.84   1   6   
  2 Thomas, Maya              11 Kirksville H           30.49      31.39   3   4   
  3 Smith, Annamarie           9 Milan High S                      31.80   2   3   
  4 Lyons, Dawsyn             11 Kirksville H           29.05      31.82   3   2   
  5 Perkins, Allise            9 Putnam Count                      32.16   1   1   
  6 Hicks, Brooklyn           11 Kirksville H           30.60      32.83   3 
  7 McNeely, Ellen            10 Kirksville H           30.34      32.88   3 
  8 Wood, Albany               9 Putnam Count                      33.18   2 
  9 Starkey, Catherine         9 Kirksville H           30.97      33.33   3 
 10 Downen, Fanchine          10 Kirksville H                      33.34   1 
 11 Menchaca, Emily           10 Milan High S                      34.32   2 
 12 Dickson, Gracie           11 Milan High S                      35.39   2 
 13 Sarabia Teran, Abi        11 Milan High S           31.34      35.78   3 
 14 Rummerfield, Zailey        9 Kirksville H           35.48      37.52   2 
 15 Clay, Araya                9 Kirksville H                      38.05   2 
 16 Adams, Emma                9 Kirksville H           35.20      39.23   3 
 17 Kneedler, Kaylynn         10 Putnam Count           38.46      44.20   2 
 -- Downen, Phebe             11 Kirksville H           29.40         NT   3 
 
Girls 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Downen, Phebe             11 Kirksville H         1:10.12   J1:14.92    6   
  2 Pearson, Kada              9 Putnam Count                   J1:18.01    4   
  3 Hicks, Brooklyn           11 Kirksville H         1:11.95   J1:20.37    3   
  4 Reardon, Kamilyah          9 Atlanta High                   J1:34.51    2   
  5 Kneedler, Kaylynn         10 Putnam Count         1:29.25   J1:38.18    1   
  6 Starkey, Catherine         9 Kirksville H         1:10.30   J1:21.94  
  6 Adams, Emma                9 Kirksville H                   J1:30.84  
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Carlee             10 Kirksville H         2:49.38    2:56.15    6   
  2 Seaton, Haven             10 Putnam Count                    3:26.42    4   
  3 Speak, Jordan             10 Kirksville H         3:33.90    4:06.67    3   
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Diveley, Bailey            9 Putnam Count                   J6:27.18    6   
  2 Schnelle, Grace           12 Putnam Count         6:24.06   J6:46.09    4   
  3 Sterup, Evangeline         9 Kirksville H         6:34.18   J7:07.07    3   
  4 Speak, Jordan             10 Kirksville H         8:36.50   J9:13.00    2   
  5 Seaton, Haven             10 Putnam Count                   J7:53.67  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Diveley, Bailey            9 Putnam Count                   14:24.37    6   
  2 Schnelle, Grace           12 Putnam Count        13:44.37   15:07.03    4   
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lyons, Dawsyn             11 Kirksville H           17.09      19.78    6   
  2 Christensen, Sylvie       10 Atlanta High           19.53      21.52    4   
 -- Brown, Silvia             11 Putnam Count           22.15         NT  
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Herbst, Jersey            10 Kirksville H           46.64      52.95    6   
  2 Christensen, Sylvie       10 Atlanta High           54.85      58.42    4   
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Putnam County High School  'A'                                 56.20    6   
     1) Wood, Albany 9                  2) Knowles, Jesslyn 11            
     3) Valencia, Sofia 12              4) Dickerson, Adeline 11          
  2 Milan High School  'A'                                         57.75    4   
     1) Pickering, Amy 9                2) Sarabia Teran, Abi 11          
     3) Smith, Annamarie 9              4) Menchaca, Emily 10             
  3 Atlanta High School  'A'                                     1:02.37    3   
     1) Reardon, Kamilyah 9             2) Bowens, McKenzie 9             
     3) Christensen, Sylvie 10          4) Magers, Kyley 11               
  4 Kirksville High School  'A'                         55.32    1:03.52    2   
     1) Downen, Fanchine 10             2) Rummerfield, Zailey 9          
     3) Clay, Araya 9                   4) Adams, Emma 9                  
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kirksville High School  'A'                                  1:59.88    6   
     1) Herbst, Jersey 10               2) Hicks, Brooklyn 11             
     3) Starkey, Catherine 9            4) Downen, Phebe 11               
  2 Putnam County High School  'A'                               2:03.18    4   
     1) Wood, Albany 9                  2) Knowles, Jenna 9               
     3) Knowles, Jesslyn 11             4) Valencia, Sofia 12             
  3 Milan High School  'A'                                       2:13.99    3   
     1) Birruete, Juliette 9            2) Dickson, Gracie 11             
     3) Gabutan, Arianna 9              4) Menchaca, Emily 10             
  4 Atlanta High School  'A'                                     2:18.49    2   
     1) West, Kamy 10                   2) Reardon, Kamilyah 9            
     3) Bowens, McKenzie 9              4) Christensen, Sylvie 10         
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kirksville High School  'B'                       4:48.91   x5:02.39  
     1) Lyons, Dawsyn 11                2) Thomas, Maya 11                
     3) McNeely, Ellen 10               4) Downen, Fanchine 10            
  2 Putnam County High School  'A'                               5:03.70    6   
     1) Valencia, Sofia 12              2) Knowles, Jenna 9               
     3) Pearson, Kada 9                 4) Dickerson, Adeline 11          
  3 Kirksville High School  'A'                       4:48.91    5:23.74    4   
     1) Herbst, Jersey 10               2) Downen, Phebe 11               
     3) Hicks, Brooklyn 11              4) Smith, Carlee 10               
 -- Milan High School  'A'                                            NT  
     1) Birruete, Juliette 9            2) Dickson, Gracie 11             
     3) Gabutan, Arianna 9              4) Menchaca, Emily 10             
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Putnam County High School  'A'                              11:49.26    6   
     1) Seaton, Haven 10                2) Pearson, Kada 9                
     3) Schnelle, Grace 12              4) Diveley, Bailey 9              
  2 Kirksville High School  'A'                                 12:56.65    4   
     1) Smith, Carlee 10                2) Sterup, Evangeline 9           
     3) Clay, Araya 9                   4) Adams, Emma 9                  
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Magers, Kyley             11 Atlanta High           1.56m     J1.55m    6   
  2 Perkins, Allise            9 Putnam Count                     J1.35m    4   
  3 Aubuchon, Esme            11 Kirksville H           1.42m     J1.35m    3   
  4 Dickerson, Gretchen        9 Putnam Count                     J1.35m    2   
  5 Snyder, Lillyan           11 Kirksville H           1.56m     J1.30m    1   
  6 Menchaca, Emily           10 Milan High S                      1.25m  
 -- Dierling, Amber           10 Kirksville H                         NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Knowles, Jesslyn          11 Putnam Count           2.15m      1.98m    6   
 -- Knowles, Jenna             9 Putnam Count                         NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Magers, Kyley             11 Atlanta High           4.83m      4.84m    6   
  2 Smith, Annamarie           9 Milan High S                      4.59m    4   
  3 Lyons, Dawsyn             11 Kirksville H           4.50m      4.55m    3   
  4 Pickering, Amy             9 Milan High S                      4.42m    2   
  5 Knowles, Jenna             9 Putnam Count                      4.18m    1   
  6 Martinez, Janissa         12 Milan High S           3.62m      4.02m  
  7 Sarabia Teran, Abi        11 Milan High S           3.97m      3.96m  
  8 Dickson, Gracie           11 Milan High S                      3.56m  
  9 McNeely, Ellen            10 Kirksville H           3.72m      3.50m  
 -- Pearson, Kada              9 Putnam Count                         ND  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Magers, Kyley             11 Atlanta High          10.35m     10.78m    6   
  2 Dickerson, Adeline        11 Putnam Count           9.92m      9.30m    4   
  3 Aubuchon, Esme            11 Kirksville H                      8.91m    3   
  4 Martinez, Janissa         12 Milan High S           8.05m      8.16m    2   
  5 McNeely, Ellen            10 Kirksville H                      7.58m    1   
  6 Gabutan, Arianna           9 Milan High S                      7.08m  
  7 Speak, Jordan             10 Kirksville H           7.14m      7.01m  
 
Girls Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Pauley, Cadence           12 Milan High S          12.49m     12.79m   2   6   
  2 Stull, Shelby             11 Atlanta High           7.96m      7.97m   2   4   
  3 Crawford, Madisynn        10 Kirksville H           7.39m      7.68m   2   3   
  4 Gray, Violet               9 Milan High S                      7.62m   1   2   
  5 Williams, Reese            9 Kirksville H           6.42m      7.61m   2   1   
  6 Stull, Kynleigh            9 Atlanta High           9.27m      7.49m   2 
  7 Almenas Pagan, Kereangel  11 Milan High S                      7.42m   1 
  8 Dierling, Amber           10 Kirksville H           7.95m      7.33m   2 
  9 Biston, Tonya             10 Kirksville H                      7.30m   1 
 10 Cole, Auburn              11 Milan High S                      6.76m   1 
 11 Beals, Madison             9 Putnam Count                      6.55m   1 
 12 Rohr, Elle                 9 Kirksville H                      6.29m   1 
 13 Maag, Sophia               9 Kirksville H           6.26m      6.20m   2 
 14 Maag, Delaney             12 Kirksville H           5.77m      5.97m   2 
 15 Hicks, Melody              9 Kirksville H           6.25m      5.77m   2 
 16 Dodsworth, Emma           10 Putnam Count                      5.66m   1 
 17 Lam, Diana                10 Kirksville H           5.76m      5.22m   1 
 18 Graham, Haylie            10 Putnam Count                      4.98m   1 
 -- Shockey, Amelie            9 Kirksville H           7.17m         ND   2 
 
Girls Discus Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Pauley, Cadence           12 Milan High S          39.60m     34.07m   3   6   
  2 Stull, Shelby             11 Atlanta High          14.93m     22.60m   3   4   
  3 Biston, Tonya             10 Kirksville H                     21.45m   1   3   
  4 Dierling, Amber           10 Kirksville H          22.73m     19.84m   3   2   
  5 Almenas Pagan, Kereangel  11 Milan High S                     18.81m   2   1   
  6 Cole, Auburn              11 Milan High S                     18.25m   1 
  7 Beals, Madison             9 Putnam Count                     17.89m   1 
  8 Manney, Maya              10 Kirksville H          15.94m     17.76m   3 
  9 Pauley, Emerson            9 Milan High S                     17.11m   2 
 10 Crawford, Madisynn        10 Kirksville H          20.59m     17.01m   3 
 11 Gray, Violet               9 Milan High S                     16.74m   1 
 12 Rohr, Elle                 9 Kirksville H                     16.73m   1 
 13 Lam, Diana                10 Kirksville H          12.65m     16.33m   2 
 14 Stull, Kynleigh            9 Atlanta High          17.26m     16.12m   3 
 15 Dodsworth, Emma           10 Putnam Count                     15.42m   1 
 16 Williams, Reese            9 Kirksville H          12.99m     15.28m   2 
 17 Graham, Haylie            10 Putnam Count                     14.87m   1 
 18 Maag, Sophia               9 Kirksville H          13.12m     14.77m   2 
 19 Hicks, Melody              9 Kirksville H          11.97m     14.01m   2 
 20 West, Kamy                10 Atlanta High          13.11m     13.27m   2 
 21 Maag, Delaney             12 Kirksville H          13.22m     12.67m   2 
 -- Shockey, Amelie            9 Kirksville H          13.87m         ND   3 
 -- Vorkink, Corinne          12 Kirksville H          26.82m         ND   3 
 
Girls Javelin Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Pauley, Cadence           12 Milan High S          31.59m     31.45m   3   6   
  2 Crawford, Madisynn        10 Kirksville H          21.19m     24.14m   3   4   
  3 Schnelle, Grace           12 Putnam Count          28.02m     22.77m   3   3   
  4 Stull, Kynleigh            9 Atlanta High                     20.71m   3   2   
  5 Manney, Maya              10 Kirksville H          14.10m     19.08m   3   1   
  6 Biston, Tonya             10 Kirksville H                     18.81m   2 
  7 Dierling, Amber           10 Kirksville H                     18.06m   1 
  8 Maag, Sophia               9 Kirksville H                     15.54m   3 
  9 Graham, Haylie            10 Putnam Count                     14.70m   2 
 10 Dickerson, Gretchen        9 Putnam Count                     12.81m   1 
 11 Almenas Pagan, Kereangel  11 Milan High S                     12.50m   1 
 12 Cole, Auburn              11 Milan High S                     12.44m   1 
 13 Williams, Reese            9 Kirksville H                     12.43m   2 
 14 Rohr, Elle                 9 Kirksville H                     12.41m   2 
 15 West, Kamy                10 Atlanta High          14.02m     12.34m   3 
 16 Beals, Madison             9 Putnam Count                     12.01m   2 
 17 Dodsworth, Emma           10 Putnam Count                     11.71m   2 
 18 Stull, Shelby             11 Atlanta High          13.98m     11.27m   3 
 19 Gray, Violet               9 Milan High S                      9.88m   1 
 20 Maag, Delaney             12 Kirksville H                      9.36m   3 
 21 Lam, Diana                10 Kirksville H                      8.51m   2 
 22 Hicks, Melody              9 Kirksville H                      5.73m   1 
 -- Shockey, Amelie            9 Kirksville H                         ND   2 
 -- Vorkink, Corinne          12 Kirksville H                         ND   2 
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Perkins, Blaine           11 Putnam Count           11.77     J11.62   3   6   
  2 Tomlin, Chase             11 Putnam Count           11.84     J11.91   3   4   
  3 Austic, Benjamin          12 Kirksville H           12.40     J12.39   3   3   
  4 Novencido, Andrew         10 Kirksville H           12.63     J12.65   3   2   
  5 Berry, Cayden             11 Atlanta High           12.90     J12.81   3   1   
  6 Reyes Acevedo, Erick       9 Milan High S                     J12.82   1 
  7 Rouse, Jake               11 Putnam Count           12.81     J12.36   3 
  7 Wyant, Jaden              12 Putnam Count                     J12.41   1 
  7 Duvall, Gage              11 Putnam Count                     J12.61   1 
  8 Lopez, Nico               11 Putnam Count                     J12.68   2 
 11 Mendez, Cristian          11 Kirksville H           12.72     J13.03   3 
 12 Kadiata, Cesar            10 Milan High S                     J13.08   2 
 13 Mukatu, Joel              10 Kirksville H           12.91     J13.10   3 
 14 Duncan, Cruz               9 Atlanta High                     J13.26   1 
 15 Davis, Nolan               9 Kirksville H           13.22     J13.40   2 
 16 Wilson, Anthony           10 Milan High S                     J13.44   2 
 17 Simmons, Kellen            9 Kirksville H           13.22     J13.52   2 
 18 Novencido, Samuel          9 Kirksville H           13.12     J13.62   2 
 -- Omehele, Ninove           11 Kirksville H           23.87         NT   2 
 -- Lushiku, Gradi            10 Kirksville H                         NT   2 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Perkins, Blaine           11 Putnam Count           24.35     J24.28   3   6   
  2 Tomlin, Chase             11 Putnam Count           24.14     J25.13   3   4   
  3 Jaimes, Jacob             12 Milan High S           26.14     J25.94   3   3   
  4 Austic, Benjamin          12 Kirksville H           25.46     J26.32   3   2   
  5 Mendez, Cristian          11 Kirksville H           26.51     J27.16   3   1   
  6 Jones, Elijah             12 Putnam Count           27.03     J26.82   2 
  7 Ngombo, Don-Divin         10 Milan High S                      27.49   1 
  8 Wilson, Anthony           10 Milan High S                      27.77   1 
  9 Lushiku, Gradi            10 Kirksville H                      27.97   2 
 10 Mukatu, Joel              10 Kirksville H           26.90      28.12   2 
 11 Davis, Nolan               9 Kirksville H           26.84      28.39   2 
 12 Simmons, Kellen            9 Kirksville H                      28.99   1 
 13 Adams, Kash                9 Kirksville H           27.57      29.08   2 
 14 Jones, Logan               9 Putnam Count                      29.56   1 
 15 Novencido, Samuel          9 Kirksville H           27.25      29.68   2 
 16 Graham, Ivyl              11 Putnam Count           26.45      30.21   3 
 17 Clark, Sullivan            9 Kirksville H           31.39      31.85   2 
 18 Myers, Joshua             11 Putnam Count                      32.24   2 
 -- Omehele, Ninove           11 Kirksville H           26.62         NT   3 
 -- Reyes Acevedo, Erick       9 Milan High S                         NT   1 
 -- Bennett, Jeremy           11 Milan High S           23.61         NT   3 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cotto, Carlos             10 Milan High S           53.78      54.09   2   6   
  2 Amerman, Samuel           12 Kirksville H           53.89      56.66   2   4   
  3 Jones, Elijah             12 Putnam Count           56.34      58.69   2   3   
  4 Eddy, David               12 Milan High S                      59.04   1   2   
  5 Novencido, Andrew         10 Kirksville H           59.82      59.24   2   1   
  6 Jennings, Patrick         12 Kirksville H         1:03.08      59.71   2 
  7 Bedford, Alepio            9 Kirksville H                    1:01.26   1 
  8 Campbell-Johnson, Avery    9 Putnam Count                    1:02.47   1 
  9 Adams, Kash                9 Kirksville H                    1:03.93   2 
 10 Novencido, Samuel          9 Kirksville H                    1:05.37   1 
 11 Graham, Ivyl              11 Putnam Count           58.53    1:09.60   2 
 12 Weerawong, AlongKorn      10 Kirksville H         1:09.89    1:11.50   2 
 13 Myers, Joshua             11 Putnam Count                    1:11.83   1 
 14 Baughman, Christian       10 Putnam Count                    1:13.89   1 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Crooks, Kevin             12 Kirksville H         2:00.24   J2:12.42    6   
  2 Krepps, Prophet           12 Kirksville H         2:13.14   J2:16.64    4   
  3 Niasse, Ahmat             10 Milan High S         2:19.87   J2:21.38    3   
  4 Watt, Jude                10 Putnam Count         2:10.96   J2:23.94    2   
  5 Phillips, Roman           11 Atlanta High                   J2:34.50    1   
  6 Marlin, Jack              12 Kirksville H         2:31.38   J2:30.19  
 -- Weerawong, AlongKorn      10 Kirksville H                         NT  
 -- Sterup, Daniel            10 Kirksville H         2:48.84         NT  
 -- Jones, Favian             11 Putnam Count                         NT  
 -- Hayden, Christopher       10 Putnam Count                         NT  
 -- Mendez, Cruz               9 Kirksville H                         NT  
 -- McAtee, Koan              10 Kirksville H                         NT  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Crooks, Kevin             12 Kirksville H         4:37.97   J5:02.67    6   
  2 Amerman, Samuel           12 Kirksville H         4:53.40   J5:15.41    4   
  3 Watt, Jude                10 Putnam Count         5:00.54   J5:17.98    3   
  4 Valladares, Christopher    9 Milan High S                   J5:38.24    2   
  5 Garcia, Jose              10 Milan High S         5:14.87   J5:38.26    1   
  6 Christensen, Carter        9 Atlanta High                   J5:39.21  
  7 Marlin, Jack              12 Kirksville H         5:19.37   J5:27.25  
 -- Jones, Favian             11 Putnam Count         5:59.63         NT  
 -- Brown, Elija               9 Putnam Count                         NT  
 -- Keck, Nathan              11 Milan High S         5:17.98         NT  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Keck, Nathan              11 Milan High S        11:17.15   11:52.83    6   
  2 Watt, Jude                10 Putnam Count        11:16.22   12:27.32    4   
  3 Valladares, Christopher    9 Milan High S                   12:53.25    3   
  4 Jones, Favian             11 Putnam Count        12:56.19   14:10.85    2   
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Farwell, Jackson          11 Kirksville H           18.94      18.23    6   
  2 Hendee, Lucas             11 Putnam Count           18.88      19.14    4   
  3 Campbell-Johnson, Avery    9 Putnam Count                      21.33    3   
  4 Duncan, Cruz               9 Atlanta High                      21.38    2   
 
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harvey, Ryan              11 Kirksville H           44.63     J44.41    6   
  2 Hendee, Lucas             11 Putnam Count           48.36     J48.93    4   
  3 Duvall, Gage              11 Putnam Count                     J50.66    3   
  4 Orskog, Owen              11 Kirksville H           50.48     J52.30    2   
  5 Campbell-Johnson, Avery    9 Putnam Count                     J54.81  
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Putnam County High School  'A'                                 46.06    6   
     1) Lopez, Nico 11                  2) Tomlin, Chase 11               
     3) Rouse, Jake 11                  4) Perkins, Blaine 11             
  2 Kirksville High School  'A'                         49.31      49.59    4   
     1) Austic, Benjamin 12             2) Mukatu, Joel 10                
     3) Mendez, Cristian 11             4) Davis, Nolan 9                 
  3 Milan High School  'A'                                         50.30    3   
     1) Reyes Acevedo, Erick 9          2) Wilson, Anthony 10             
     3) Bennett, Jeremy 11              4) Mputu, Cesar 10                
  4 Kirksville High School  'B'                         49.31     x55.41  
     1) Bailey, Brennan 10              2) Clark, Sullivan 9              
     3) Simmons, Kellen 9               4) Lushiku, Gradi 10              
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Putnam County High School  'A'                               1:38.96    6   
     1) Lopez, Nico 11                  2) Duvall, Gage 11                
     3) Wyant, Jaden 12                 4) Tomlin, Chase 11               
  2 Milan High School  'A'                                       1:40.94    4   
     1) Bennett, Jeremy 11              2) Linhart, Tony 9                
     3) Reyes Acevedo, Erick 9          4) Niasse, Chekh 12               
  3 Kirksville High School  'A'                       1:44.36    1:41.82    3   
     1) Austic, Benjamin 12             2) Farwell, Jackson 11            
     3) Bedford, Alepio 9               4) Mendez, Cruz 9                 
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kirksville High School  'A'                       3:58.67    3:44.83    6   
     1) Harvey, Ryan 11                 2) Novencido, Andrew 10           
     3) Amerman, Samuel 12              4) Crooks, Kevin 12               
  2 Milan High School  'A'                                       3:55.99    4   
     1) Cotto, Carlos 10                2) Eddy, David 12                 
     3) Garcia, Jose 10                 4) Niasse, Ahmat 10               
  3 Kirksville High School  'B'                       3:58.67   x4:01.06  
     1) Mendez, Cruz 9                  2) McAtee, Koan 10                
     3) Krepps, Prophet 12              4) Bedford, Alepio 9              
  4 Putnam County High School  'A'                               4:20.67    3   
     1) Duvall, Gage 11                 2) Lopez, Nico 11                 
     3) Garber, Gabriel 11              4) Jones, Elijah 12               
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Milan High School  'A'                                       9:28.63    6   
     1) Castillo-Gonzalez, Alexis 9     2) Cotto, Carlos 10               
     3) Eddy, David 12                  4) Keck, Nathan 11                
  2 Kirksville High School  'A'                       9:28.16    9:46.11    4   
     1) Jennings, Patrick 12            2) Krepps, Prophet 12             
     3) Marlin, Jack 12                 4) Orskog, Owen 11                
  3 Putnam County High School  'A'                              12:00.07    3   
     1) Daniel, Jacob 10                2) Brown, Elija 9                 
     3) Hayden, Christopher 10          4) Baughman, Christian 10         
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Perkins, Blaine           11 Putnam Count           1.99m      1.98m    6   
  2 Niasse, Chekh             12 Milan High S           1.73m      1.65m    4   
  3 Harvey, Ryan              11 Kirksville H           1.65m      1.55m    2.50
  3 Berry, Cayden             11 Atlanta High                      1.55m    2.50
  5 Adams, Kash                9 Kirksville H           1.60m      1.50m    1   
 -- Zamora, Anton             12 Atlanta High                         NH  
 -- Linhart, Tony              9 Milan High S                         NH  
 -- Bailey, Brennan           10 Kirksville H           1.50m         NH  
 -- Mullanix, Gabriel         10 Kirksville H                         NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rouse, Jake               11 Putnam Count           3.66m      3.20m    6   
  2 McAtee, Koan              10 Kirksville H           2.50m      2.74m    4   
  3 Bedford, Alepio            9 Kirksville H           2.50m      2.29m    3   
 -- Sterup, Daniel            10 Kirksville H           1.90m         NH  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Niasse, Chekh             12 Milan High S           5.64m      5.95m    6   
  2 Rouse, Jake               11 Putnam Count           5.44m      5.81m    4   
  3 Wyant, Jaden              12 Putnam Count                      5.58m    3   
  4 Mukatu, Joel              10 Kirksville H                      5.48m    2   
  5 Duncan, Cruz               9 Atlanta High                      5.20m    1   
  6 Omehele, Ninove           11 Kirksville H                      4.89m  
  7 Bailey, Brennan           10 Kirksville H           4.78m      4.81m  
  8 Lushiku, Gradi            10 Kirksville H                      4.48m  
  9 Clark, Sullivan            9 Kirksville H           3.99m      4.25m  
 -- Novencido, Samuel          9 Kirksville H                         ND  
 -- Bennett, Jeremy           11 Milan High S           6.23m         ND  
 -- Austic, Benjamin          12 Kirksville H                         ND  
 -- Gilliland, Landon         11 Atlanta High           6.11m         ND  
 -- Berry, Cayden             11 Atlanta High           5.27m         ND  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wyant, Jaden              12 Putnam Count                     10.88m    6   
  2 Adams, Kash                9 Kirksville H          10.34m     10.66m    4   
  3 Bailey, Brennan           10 Kirksville H           9.75m      9.65m    3   
  4 Daniel, Jacob             10 Putnam Count           8.53m      9.00m    2   
 -- Gilliland, Landon         11 Atlanta High          11.52m         ND  
 -- Linhart, Tony              9 Milan High S                         ND  
 -- Bennett, Jeremy           11 Milan High S          13.91m         ND  
 -- Clark, Sullivan            9 Kirksville H           9.50m         DQ  
 
Boys Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fraser, Owen              12 Kirksville H          16.31m    J16.97m   2   6   
  2 Behnen, Joseph            11 Kirksville H          12.21m    J12.40m   2   4   
  3 Garber, Gabriel           11 Putnam Count                    J11.17m   1   3   
  4 Valentine, Reed           10 Putnam Count          10.45m    J11.00m   2   2   
  5 Hines, Eric               12 Milan High S                    J10.09m   1   1   
  6 Gran, Jason                9 Kirksville H          11.45m    J11.76m   2 
  6 Hanson, Kingston           9 Kirksville H          10.73m     10.61m   2 
  7 Ingersoll, Jaren          11 Kirksville H           9.26m     10.22m   2 
  9 Naughton, Bryce           10 Putnam Count           9.31m     10.00m   2 
 10 Jones, Logan               9 Putnam Count                      9.92m   1 
 11 Colmenero-Cortez, Diego   11 Milan High S           9.89m      9.88m   2 
 12 Dunham, Dayton            11 Putnam Count                      8.96m   1 
 13 Teeple, Nathan            10 Atlanta High                      8.88m   1 
 14 Preston, Case              9 Putnam Count                      8.79m   1 
 15 Anderson, Ferran           9 Kirksville H                      8.55m   1 
 16 Sandefur, Elliot           9 Kirksville H           8.55m      8.27m   1 
 -- Malusky, Tanner           12 Atlanta High          10.97m         ND   2 
 -- Doporto, Deric            12 Milan High S          14.07m         ND   2 
 -- Peavler, Jaron            12 Atlanta High                         ND   1 
 
Boys Discus Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fraser, Owen              12 Kirksville H          53.30m    J52.27m   2   6   
  2 Gran, Jason                9 Kirksville H          30.34m    J33.35m   2   4   
  3 Phillips, Roman           11 Atlanta High                    J33.33m   1   3   
  4 Colmenero-Cortez, Diego   11 Milan High S          29.74m    J28.73m   2   2   
  5 Garber, Gabriel           11 Putnam Count                    J27.70m   1   1   
  6 Hines, Eric               12 Milan High S                    J25.70m   1 
  7 Farwell, Jackson          11 Kirksville H          22.22m    J30.70m   2 
  7 Hannah, Colton            12 Kirksville H          34.21m    J29.72m   2 
  7 Behnen, Joseph            11 Kirksville H          27.28m    J28.25m   2 
  7 Hanson, Kingston           9 Kirksville H          24.56m    J26.27m   2 
 11 Valentine, Reed           10 Putnam Count          23.46m     24.85m   2 
 12 Ingersoll, Jaren          11 Kirksville H          25.39m     23.59m   2 
 13 Jones, Logan               9 Putnam Count                     21.08m   1 
 14 Teeple, Nathan            10 Atlanta High                     21.00m   1 
 15 Birkholtz, Ryan           10 Putnam Count                     20.98m   1 
 16 Sandefur, Elliot           9 Kirksville H          20.54m     19.66m   1 
 17 Preston, Case              9 Putnam Count                     19.55m   1 
 18 Anderson, Ferran           9 Kirksville H                     18.83m   1 
 19 Dunham, Dayton            11 Putnam Count                     18.29m   1 
 -- Doporto, Deric            12 Milan High S          35.99m         ND   2 
 -- Malusky, Tanner           12 Atlanta High          31.78m         ND   2 
 
Boys Javelin Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fraser, Owen              12 Kirksville H          51.08m    J39.40m   3   6   
  2 Ingersoll, Jaren          11 Kirksville H                    J35.90m   3   4   
  3 Naughton, Bryce           10 Putnam Count          31.42m    J28.40m   3   3   
  4 Hines, Eric               12 Milan High S                    J27.40m   2   2   
  5 Dunham, Dayton            11 Putnam Count                    J25.60m   2   1   
  6 Garber, Gabriel           11 Putnam Count                    J21.20m   2 
  7 Hannah, Colton            12 Kirksville H          33.16m    J35.50m   3 
  7 Gran, Jason                9 Kirksville H                    J34.00m   2 
  7 Hanson, Kingston           9 Kirksville H                    J34.00m   3 
  7 Farwell, Jackson          11 Kirksville H                    J29.30m   1 
  7 Anderson, Ferran           9 Kirksville H                    J26.50m   2 
  7 Jennings, Patrick         12 Kirksville H                    J23.60m   3 
 13 Teeple, Nathan            10 Atlanta High                    J20.90m   2 
 14 Eddy, David               12 Milan High S                    J18.40m   2 
 15 Brown, Elija               9 Putnam Count                    J16.50m   2 
 16 Myers, Joshua             11 Putnam Count          20.85m    J14.90m   3 
 16 Birkholtz, Ryan           10 Putnam Count                    J14.90m   1 
 18 Sandefur, Elliot           9 Kirksville H                    J14.20m   1 
 19 Niasse, Ahmat             10 Milan High S                    J14.00m   1 
 20 Colmenero-Cortez, Diego   11 Milan High S                    J13.80m   1 
 -- Sterup, Daniel            10 Kirksville H                         ND   1 
 -- McAtee, Koan              10 Kirksville H                         ND   2 
 -- Marlin, Jack              12 Kirksville H                         ND   1 
 -- Malusky, Tanner           12 Atlanta High          34.75m         ND   3 
 -- Peavler, Jaron            12 Atlanta High                         ND   3 
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Kirksville High School      84        2) Putnam County High School  81   
    3) Milan High School           50        4) Atlanta High School        43   
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Kirksville High School     113.50     2) Putnam County High School 103   
    3) Milan High School           58        4) Atlanta High School        10.50