Licensed to Web School Tools - For Office Use Only License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/14/2022 08:15 PM
                     2022 JH Stanberry Invite - 4/14/2022                      
                                 Stanberry HS                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Smith, Rayleigh              Worth County             14.07   4  10   
  2 Seiter, Alexis               Albany Middl             14.40   4   8   
  3 Clark, Riley                 Princeton R-             14.49   2   6   
  4 Creason, Josi                Stanberry MS             14.95   4   4   
  5 Henke, Mikaylee              Princeton R-             15.16   3   2   
  6 Anderson, Karlee             Pattonsburg              15.17   1   1   
  7 Shrader, Brylea              Rock Port Hi             15.24   4 
  8 Gray, Addie                  Worth County             15.29   4 
  9 Goble, Jayden                Pattonsburg              15.52   2 
 10 Langford, Emalee             Jefferson (C             15.63   3 
 11 Kelly, Landrey               Rock Port Hi             15.80   4 
 12 Booth, Alice                 East Harriso             15.80   2 
 13 Bowden, Beatrix              King City Ju             15.85   3 
 14 Armfield, Brylin             King City Ju             15.92   3 
 15 Nelson, Blair                Northeast No             16.04   2 
 16 Meyer, Brianna               Northeast No             16.55   3 
 17 Manville, Izzy               Albany Middl             16.61   1 
 18 Cain, Lana                   East Harriso             16.87   1 
 19 Post, Harmony                North Harris             17.75   3 
 20 McQuinn, Hannah              Stanberry MS             19.01   2 
 21 Terry, Lily                  Jefferson (C             19.07   2 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Clark, Riley                 Princeton R-             30.37   4  10   
  2 Henke, Mikaylee              Princeton R-             30.38   2   8   
  3 Wilmes, Mylee                Northeast No             30.91   4   6   
  4 Hillyard, Jayden             Albany Middl             31.32   4   4   
  5 Smith, Rayleigh              Worth County             31.54   4   2   
  6 Robinson, Brookelynn         Stanberry MS             31.72   4   1   
  7 Wink, Hayleigh               Albany Middl             32.07   4 
  8 Heldenbrand, Paige           Gallatin Mid             32.29   1 
  9 Nelson, Blair                Northeast No             32.30   3 
 10 Kelly, Landrey               Rock Port Hi             33.61   3 
 11 Fletchall, Sara              Worth County             33.67   3 
 12 Van Draska, Dani             Stanberry MS             34.74   3 
 13 Vogler, Tatum                Rock Port Hi             34.99   3 
 14 Crone, Addie                 Pattonsburg              35.03   2 
 15 McKinnon, Lyla               King City Ju             35.68   1 
 16 Post, Harmony                North Harris             37.39   2 
 17 Iddings, Addi                Pattonsburg              38.54   2 
 18 Terry, Lily                  Jefferson (C             38.61   2 
 19 Miller, Kamryn               King City Ju             39.21   2 
 -- Curtis-Mazur, Jayda          Gallatin Mid                DQ   3 
 -- Ratliff, Phoenyx             East Harriso                DQ   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wilmes, Mylee                Northeast No           1:10.59   3  10   
  2 Shrader, Brylea              Rock Port Hi           1:12.12   2   8   
  3 Robinson, Brookelynn         Stanberry MS           1:12.72   3   6   
  4 Driskell, Jacoby             Rock Port Hi           1:13.25   3   4   
  5 Hogue, Emme                  Albany Middl           1:13.49   3   2   
  6 Moyer, Alivia                Worth County           1:14.33   2   1   
  7 Manville, Izzy               Albany Middl           1:15.16   2 
  8 Kelly, Audrey                Princeton R-           1:16.27   2 
  9 Rogers, Olivia               Gallatin Mid           1:16.41   3 
 10 Meyer, Brianna               Northeast No           1:18.69   1 
 11 Billings, Sienna             Jefferson (C           1:18.92   2 
 12 Lynch, Katie                 Gallatin Mid           1:19.11   3 
 13 Ruckman, Rylee               Worth County           1:21.15   1 
 14 Ratliff, Phoenyx             East Harriso           1:22.70   2 
 15 Crone, Addie                 Pattonsburg            1:25.23   1 
 -- Pulliam, Veronica            King City Ju                DQ   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wray, Mya                    Jefferson (C           2:36.82   10   
  2 Meyerkorth, Ella             Rock Port Hi           2:40.28    8   
  3 Paxson, Brylea               Worth County           2:57.09    6   
  4 Holtman, Mylie               Jefferson (C           2:58.87    4   
  5 Bowden, Beatrix              King City Ju           3:04.99    2   
  6 Tracy, Kristen               Worth County           3:06.94    1   
 -- Teten, Emma                  Rock Port Hi                DQ  
 -- Rutledge, Kavinly            Pattonsburg                 DQ  
 -- Armfield, Brylin             King City Ju                DQ  
 -- Thompson, Lainey             East Harriso                DQ  
 -- Holcomb, Lacey               Gallatin Mid                DQ  
 -- Hall, Severia                Northeast No                DQ  
 -- Mitchell, Gracie             Princeton R-                DQ  
 -- Jones, Addie                 Albany Middl                DQ  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wray, Mya                    Jefferson (C           5:57.79   10   
  2 Paxson, Brylea               Worth County           6:31.78    8   
  3 Doolittle, Sofia             Albany Middl           6:39.86    6   
  4 Riley, Allison               Jefferson (C           6:49.22    4   
  5 Tracy, Kristen               Worth County           7:04.18    2   
  6 Hall, Severia                Northeast No           7:14.78    1   
  7 Evans, Alana                 Stanberry MS           7:21.43  
  8 Rutledge, Kavinly            Pattonsburg            8:01.95  
  9 Mitchell, Gracie             Princeton R-           8:14.38  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Meyerkorth, Ella             Rock Port Hi             18.80   3  10   
  2 Flora, Jailee                Jefferson (C             19.45   3   8   
  3 Ridge, Riley                 Worth County             19.97   3   6   
  4 Moffat, Makenna              Albany Middl             20.09   3   4   
  5 Anderson, Karlee             Pattonsburg              20.13   2   2   
  6 Driskell, Jacoby             Rock Port Hi             20.39   3   1   
  7 Kelly, Audrey                Princeton R-             20.49   3 
  8 Fletchall, Katie             Worth County             20.60   2 
  9 Clark, Riley                 Princeton R-             20.64   2 
 10 Booth, Alice                 East Harriso             22.29   1 
 11 Goble, Jayden                Pattonsburg              22.92   1 
 12 Cain, Lana                   East Harriso             23.58   2 
 13 Bunker, Kaitlyn              Albany Middl             24.39   2 
 14 Post, Harmony                North Harris             24.89   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Albany Middle School  'A'                             58.18   10   
     1) Seiter, Alexis                  2) Hogue, Emme                    
     3) Preston, Kylee                  4) Wink, Hayleigh                 
  2 Worth County Junior High  'A'                         58.21    8   
     1) Riley, Sumer                    2) Hardy, Keira                   
     3) Fletchall, Katie                4) Smith, Rayleigh                
  3 Jefferson (Conc Jct) MS  'A'                        1:00.44    6   
     1) Riley, Allison                  2) Holtman, Mylie                 
     3) Langford, Emalee                4) Flora, Jailee                  
  4 Pattonsburg High School  'A'                        1:03.51    4   
     1) Anderson, Karlee                2) Goble, Jayden                  
     3) Iddings, Addi                   4) Gardener, Annabelle            
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Albany Middle School  'A'                           2:06.00   2  10   
     1) Seiter, Alexis                  2) Hillyard, Jayden               
     3) Preston, Kylee                  4) Wink, Hayleigh                 
  2 Rock Port High School  'A'                          2:07.72   1   8   
     1) Kelly, Landrey                  2) Shrader, Brylea                
     3) Driskell, Jacoby                4) Meyerkorth, Ella               
  3 Worth County Junior High  'A'                       2:09.53   1   6   
     1) Riley, Sumer                    2) Hardy, Keira                   
     3) Gray, Addie                     4) Fletchall, Katie               
  4 Pattonsburg High School  'A'                        2:18.00   2   4   
     1) Anderson, Karlee                2) Crone, Addie                   
     3) Gardener, Annabelle             4) Goble, Jayden                  
  5 Stanberry MS  'A'                                   2:19.31   1   2   
     1) McQuinn, Hannah                 2) Van Draska, Dani               
     3) Santa Cruz, Kenzi               4) Creason, Josi                  
  6 Northeast Nodaway High School  'A'                  2:22.00   2   1   
     1) Wilmes, Mylee                   2) Nelson, Blair                  
     3) Meyer, Brianna                  4) Garnett, Shyanne               
  7 Gallatin Middle School  'A'                         2:23.00   2 
     1) Curtis-Mazur, Jayda             2) Heldenbrand, Paige             
     3) Holcomb, Lacey                  4) Lynch, Katie                   
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson (Conc Jct) MS  'A'                        4:52.08   10   
     1) Wray, Mya                       2) Langford, Emalee               
     3) Holtman, Mylie                  4) Riley, Allison                 
  2 Albany Middle School  'A'                           5:03.59    8   
     1) Hogue, Emme                     2) Preston, Kylee                 
     3) Doolittle, Sofia                4) Hillyard, Jayden               
  3 Stanberry MS  'A'                                   5:14.76    6   
     1) Creason, Josi                   2) Evans, Alana                   
     3) Santa Cruz, Kenzi               4) Robinson, Brookelynn           
  4 Gallatin Middle School  'A'                         5:29.13    4   
     1) Heldenbrand, Paige              2) Lynch, Katie                   
     3) Rogers, Olivia                  4) Schweizer, Olivia              
  5 Worth County Junior High  'A'                       5:30.79    2   
     1) Gray, Addie                     2) Hardy, Keira                   
     3) Riley, Sumer                    4) Moyer, Alivia                  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meyerkorth, Ella             Rock Port Hi             1.46m   10   
  2 Ridge, Riley                 Worth County             1.40m    8   
  3 Gardener, Annabelle          Pattonsburg              1.28m    6   
  4 Schweizer, Olivia            Gallatin Mid             1.22m    4   
  5 Tracy, Kristen               Worth County             1.16m    2   
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberson, Stella             East Harriso             3.68m   10   
  2 Wink, Hayleigh               Albany Middl             3.65m    8   
  3 Flora, Jailee                Jefferson (C             3.52m    6   
  4 Nelson, Blair                Northeast No             3.51m    4   
  5 Creason, Josi                Stanberry MS             3.34m    2   
  6 Robinson, Brookelynn         Stanberry MS             3.32m    1   
 -- Thompson, Lainey             East Harriso                DQ  
 -- Riley, Allison               Jefferson (C                DQ  
 -- Moffat, Makenna              Albany Middl                DQ  
 -- Shrader, Brylea              Rock Port Hi                DQ  
 -- Riley, Sumer                 Worth County                DQ  
 -- Gardener, Annabelle          Pattonsburg                 DQ  
 -- Enright, Alyvia              Princeton R-                DQ  
 -- Gray, Addie                  Worth County                DQ  
 -- Curtis-Mazur, Jayda          Gallatin Mid                DQ  
 -- Daugherty, Kinleigh          Rock Port Hi                DQ  
 -- McKinnon, Lyla               King City Ju                DQ  
 -- Meyer, Brianna               Northeast No                DQ  
 -- Henke, Mikaylee              Princeton R-                DQ  
 -- Lynch, Katie                 Gallatin Mid                DQ  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flora, Jailee                Jefferson (C             8.75m   10   
  2 Kelly, Audrey                Princeton R-             8.27m    8   
  3 Roberson, Stella             East Harriso             7.96m    6   
  4 Ridge, Riley                 Worth County             7.95m    4   
  5 Fletchall, Katie             Worth County             7.85m    2   
  6 Preston, Kylee               Albany Middl             7.82m    1   
 -- McQuinn, Hannah              Stanberry MS                DQ  
 -- McKinnon, Lyla               King City Ju                DQ  
 -- Santa Cruz, Kenzi            Stanberry MS                DQ  
 -- Thompson, Lainey             East Harriso                DQ  
 -- Driskell, Jacoby             Rock Port Hi                DQ  
 -- Hall, Severia                Northeast No                DQ  
 -- Bowden, Beatrix              King City Ju                DQ  
 -- Kelly, Landrey               Rock Port Hi                DQ  
 -- McIntosh, Miah               Albany Middl                DQ  
 -- Holtman, Mylie               Jefferson (C                DQ  
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bunker, Kaitlyn              Albany Middl             9.88m   2  10   
  2 Langford, Emalee             Jefferson (C             8.48m   2   8   
  3 Hogue, Lauren                Albany Middl             8.00m   2   6   
  4 Miller, Kamryn               King City Ju             7.91m   2   4   
  5 Bowden, Beatrix              King City Ju             7.82m   1   2   
  6 Gladstone, Chloe             Worth County             7.70m   2   1   
 -- Schmitz, Marissa             Worth County                DQ   2 
 -- Teten, Emma                  Rock Port Hi                DQ   1 
 -- Vogler, Tatum                Rock Port Hi                DQ   1 
 -- Wilson, Abigail              East Harriso                DQ   2 
 -- Van Draska, Dani             Stanberry MS                DQ   1 
 -- Evans, Alana                 Stanberry MS                DQ   2 
 -- Heldenbrand, Paige           Gallatin Mid                DQ   1 
 -- Boxley, Evan                 Princeton R-                DQ   1 
 -- Billings, Sienna             Jefferson (C                DQ   1 
 -- Iddings, Addi                Pattonsburg                 DQ   1 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ruckman, Rylee               Worth County            22.42m   2  10   
  2 Billings, Sienna             Jefferson (C            20.65m   2   8   
  3 Evans, Alana                 Stanberry MS            20.04m   1   6   
  4 Vogler, Tatum                Rock Port Hi            18.27m   2   4   
  5 Teten, Emma                  Rock Port Hi            18.25m   1   2   
  6 Weatherd, Mylee              Albany Middl            16.67m   2   1   
 -- Tracy, Kristen               Worth County                DQ   2 
 -- Van Draska, Dani             Stanberry MS                DQ   1 
 -- Miller, Kamryn               King City Ju                DQ   2 
 -- Pulliam, Veronica            King City Ju                DQ   1 
 -- Heldenbrand, Paige           Gallatin Mid                DQ   1 
 -- Stamper, River               Albany Middl                DQ   1 
 -- Boxley, Evan                 Princeton R-                DQ   2 
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lair, Dylan                  Rock Port Hi             12.37   4  10   
  2 Collins, Bo                  Worth County             12.47   4   8   
  3 Rainey, Brendan              Gallatin Mid             12.93   4   6   
  4 Wilmes, Gavin                Gallatin Mid             13.23   4   4   
  5 Sample, Ryder                King City Ju             13.30   4   2   
  6 Hamilton, Dustin             North Harris             13.73   4   1   
  7 Hilton, Max                  Stanberry MS             14.22   3 
  8 Gray, Reece                  Northeast No             14.27   3 
  9 Geib, Jadyn                  Rock Port Hi             14.53   1 
 10 Wilson, Kadin                East Harriso             14.67   2 
 11 Sturm, Jayden                Jefferson (C             14.69   3 
 12 Henke, Henry                 Princeton R-             14.73   3 
 13 New, Caleb                   Worth County             14.95   3 
 14 Schurke, Kolton              Princeton R-             15.23   2 
 15 Griffin, Clayton             Albany Middl             15.37   1 
 16 Fisher, Mica                 East Harriso             15.81   1 
 17 Gregory, Evan                Stanberry MS             15.86   3 
 18 Sweeney, Lucian              North Harris             16.48   2 
 19 Crosby, Xaden                Jefferson (C             16.85   2 
 -- Mason, Collin                Pattonsburg                 DQ   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Collins, Bo                  Worth County             25.14   3  10   
  2 Mercer, Elliot               Albany Middl             27.52   3   8   
  3 Powell, Corbin               Princeton R-             27.55   3   6   
  4 Gray, Reece                  Northeast No             28.64   3   4   
  5 Humphrey, Gavin              Pattonsburg              29.57   3   2   
  6 Sturm, Jayden                Jefferson (C             30.78   3   1   
 -- Wainscott, Cayden            King City Ju                DQ   1 
 -- Runnels, Porter              Albany Middl                DQ   2 
 -- Wilson, Kadin                East Harriso                DQ   1 
 -- Smyser, Reed                 Worth County                DQ   2 
 -- Sims, Kayson                 North Harris                DQ   2 
 -- Ginther, Parker              Stanberry MS                DQ   2 
 -- Graham, Aiden                Stanberry MS                DQ   2 
 -- Bears, Blake                 Princeton R-                DQ   1 
 -- Crosby, Xaden                Jefferson (C                DQ   1 
 -- McCrary, Caden               Pattonsburg                 DQ   2 
 -- Millsap, Case                Rock Port Hi                DQ   1 
 -- Lair, Dylan                  Rock Port Hi                DQ   1 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stevens, Brayden             Worth County             58.85   3  10   
  2 Rainey, Brendan              Gallatin Mid             59.16   3   8   
  3 Dack, Drew                   Northeast No           1:02.38   3   6   
  4 Millsap, Case                Rock Port Hi           1:05.81   2   4   
  5 Maize, Wyatt                 North Harris           1:06.73   1   2   
  6 Hilton, Max                  Stanberry MS           1:07.21   3   1   
  7 Popplewell, Zach             Albany Middl           1:08.53   3 
  8 Sebek-Holmes, Brock          Rock Port Hi           1:09.26   1 
  9 Graham, Aiden                Stanberry MS           1:10.71   2 
 10 Pulliam, Andrew              King City Ju           1:10.97   1 
 11 Sanders, Hayden              Worth County           1:13.58   3 
 12 Hamilton, Dustin             North Harris           1:14.17   2 
 13 Bears, Blake                 Princeton R-           1:18.58   2 
 14 Crosby, Xaden                Jefferson (C           1:27.05   2 
 15 Gilfillan, Ayden             Jefferson (C           1:36.37   1 
 -- Runnels, Porter              Albany Middl                DQ   2 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Doolitle, Noah               Albany Middl           2:26.22   10   
  2 Frisch, Lucas                Worth County           2:31.16    8   
  3 Heyde, Jax                   Stanberry MS           2:33.82    6   
  4 Wall, Brody                  King City Ju           2:34.30    4   
  5 Ruby, Cole                   Worth County           2:35.15    2   
  6 Coople, Tripp                Gallatin Mid           2:36.90    1   
 -- Rigney, John                 Albany Middl                DQ  
 -- Meyerkorth, Jackson          Rock Port Hi                DQ  
 -- Sweeney, Lucian              North Harris                DQ  
 -- Runde, Lance                 Northeast No                DQ  
 -- Groomer, Hudson              Stanberry MS                DQ  
 -- Holt, Kash                   Princeton R-                DQ  
 -- Allen, Chase                 Northeast No                DQ  
 -- Lomax, Logan                 Rock Port Hi                DQ  
 -- Lager, Andy                  Jefferson (C                DQ  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Doolitle, Noah               Albany Middl           5:18.21   10   
  2 Dowell, Tye                  Gallatin Mid           5:32.51    8   
  3 Meyerkorth, Jackson          Rock Port Hi           5:36.68    6   
  4 Allen, Chase                 Northeast No           5:38.81    4   
  5 Coople, Tripp                Gallatin Mid           5:39.79    2   
  6 Pulliam, Andrew              King City Ju           6:05.01    1   
 -- Runde, Lance                 Northeast No                DQ  
 -- Richardson, Tate             North Harris                DQ  
 -- Smyser, Ryder                Worth County                DQ  
 -- Wainscott, Cayden            King City Ju                DQ  
 -- Smith, Dylan                 Worth County                DQ  
 -- Groomer, Hudson              Stanberry MS                DQ  
 -- Holt, Kash                   Princeton R-                DQ  
 -- Gebhards, Gabriel            Rock Port Hi                DQ  
 -- Lager, Andy                  Jefferson (C                DQ  
 -- Klamm, Dylan                 Jefferson (C                DQ  
 
Boys 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lair, Dylan                  Rock Port Hi             15.72   3  10   
  2 Stevens, Brayden             Worth County             15.89   3   8   
  3 Griffin, Andrew              Worth County             17.49   3   6   
  4 Rogers, Will                 Gallatin Mid             18.98   3   4   
  5 Holt, Kash                   Princeton R-             19.49   3   2   
  6 Evans, Chase                 Princeton R-             19.70   3   1   
  7 Humphrey, Gavin              Pattonsburg              20.38   1 
  8 Smithson, Vincent            Stanberry MS             20.48   2 
  9 McCrary, Caden               Pattonsburg              21.27   1 
 10 Richardson, Tate             North Harris             21.55   2 
 11 Graham, Lane                 North Harris             22.28   2 
 12 Heyde, Zander                Stanberry MS             23.19   1 
 13 Popplewell, Zach             Albany Middl             24.54   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Worth County Junior High  'A'                         52.46   10   
     1) Griffin, Andrew                 2) Frisch, Lucas                  
     3) Murphy, Brayden                 4) Taute, Franklynn               
  2 North Harrison Junior High  'A'                       57.99    8   
     1) Graham, Lane                    2) Richardson, Tate               
     3) Hamilton, Dustin                4) Maize, Wyatt                   
  3 Jefferson (Conc Jct) MS  'A'                        1:01.30    6   
     1) Klamm, Dylan                    2) Lager, Andy                    
     3) Gilfillan, Ayden                4) Sturm, Jayden                  
  4 Stanberry MS  'A'                                   1:02.20    4   
     1) Smithson, Vincent               2) Gregory, Evan                  
     3) Ginther, Parker                 4) Graham, Aiden                  
  5 Gallatin Middle School  'A'                         1:04.36    2   
     1) Eaton, Wyatt                    2) Hemry, Reid                    
     3) Lawinger, Elijah                4) Baker, Brayden                 
 -- Princeton R-V Junior High  'A'                           DQ  
     1) Henke, Henry                    2) Schurke, Kolton                
     3) Evans, Chase                    4) Pierce, Gage                   
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Worth County Junior High  'A'                       1:50.27   10   
     1) Thurman, Sawyer                 2) Frisch, Lucas                  
     3) Murphy, Brayden                 4) Taute, Franklynn               
  2 Princeton R-V Junior High  'A'                      1:57.53    8   
     1) Pierce, Gage                    2) Schurke, Kolton                
     3) Henke, Henry                    4) Powell, Corbin                 
  3 Stanberry MS  'A'                                   2:01.91    6   
     1) Smithson, Vincent               2) Dias, Brayden                  
     3) Heyde, Jax                      4) Stoll, Jaren                   
  4 Northeast Nodaway High School  'A'                  2:07.79    4   
     1) Allen, Chase                    2) Dack, Drew                     
     3) Gray, Reece                     4) Runde, Lance                   
  5 Gallatin Middle School  'A'                         2:09.74    2   
     1) Hemry, Reid                     2) King, Dawson                   
     3) Sloan, James                    4) Eaton, Wyatt                   
  6 North Harrison Junior High  'A'                     2:20.06    1   
     1) Kimbrough, Kyler                2) Craig, Andrew                  
     3) Sweeney, Lucian                 4) Graham, Lane                   
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Gallatin Middle School  'A'                         4:24.77   10   
     1) Dowell, Tye                     2) Rainey, Brendan                
     3) Rogers, Will                    4) Wilmes, Gavin                  
  2 Worth County Junior High  'A'                       4:32.67    8   
     1) Combs, Brayden                  2) Hill, Wyatt                    
     3) Thurman, Sawyer                 4) Taute, Franklynn               
  3 Albany Middle School  'A'                           4:37.18    6   
     1) Popplewell, Zach                2) Griffin, Clayton               
     3) Rigney, John                    4) Doolitle, Noah                 
  4 Stanberry MS  'A'                                   4:42.86    4   
     1) Dias, Brayden                   2) Heyde, Jax                     
     3) Hilton, Max                     4) Stoll, Jaren                   
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilmes, Gavin                Gallatin Mid            J1.68m   10   
  2 Griffin, Andrew              Worth County            J1.57m    8   
  3 Collins, Bo                  Worth County            J1.57m    6   
  4 Stoll, Jaren                 Stanberry MS            J1.52m    4   
  5 Dias, Brayden                Stanberry MS            J1.47m    1   
  6 Humphrey, Gavin              Pattonsburg             J1.52m    2   
 -- Powell, Corbin               Princeton R-                DQ  
 -- Wilson, Kadin                East Harriso                DQ  
 -- Maize, Wyatt                 North Harris                DQ  
 -- King, Dawson                 Gallatin Mid                DQ  
 -- Millsap, Case                Rock Port Hi                DQ  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lair, Dylan                  Rock Port Hi             4.93m   10   
  2 Sample, Ryder                King City Ju             4.79m    8   
  3 Wilmes, Gavin                Gallatin Mid             4.78m    6   
  4 Stevens, Brayden             Worth County             4.67m    4   
  5 Rainey, Brendan              Gallatin Mid             4.57m    2   
  6 Taute, Franklynn             Worth County             4.53m    1   
 -- Pierce, Gage                 Princeton R-                DQ  
 -- Rigney, John                 Albany Middl                DQ  
 -- Popplewell, Zach             Albany Middl                DQ  
 -- Stoll, Jaren                 Stanberry MS                DQ  
 -- Wall, Brody                  King City Ju                DQ  
 -- Schurke, Kolton              Princeton R-                DQ  
 -- Hamilton, Dustin             North Harris                DQ  
 -- Gray, Reece                  Northeast No                DQ  
 -- Humphrey, Gavin              Pattonsburg                 DQ  
 -- Dack, Drew                   Northeast No                DQ  
 -- Dias, Brayden                Stanberry MS                DQ  
 -- Maize, Wyatt                 North Harris                DQ  
 -- Lomax, Logan                 Rock Port Hi                DQ  
 -- McCrary, Caden               Pattonsburg                 DQ  
 -- Klamm, Dylan                 Jefferson (C                DQ  
 -- Lager, Andy                  Jefferson (C                DQ  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Griffin, Andrew              Worth County            10.26m   10   
  2 Frisch, Lucas                Worth County             9.65m    8   
  3 Sebek-Holmes, Brock          Rock Port Hi             9.44m    6   
  4 Doolitle, Noah               Albany Middl             9.31m    4   
  5 Dack, Drew                   Northeast No             8.79m    2   
  6 Wall, Brody                  King City Ju             8.66m    1   
 -- Meyerkorth, Jackson          Rock Port Hi                DQ  
 -- Meyer, Emmett                Stanberry MS                DQ  
 -- Wainscott, Cayden            King City Ju                DQ  
 -- Richardson, Tate             North Harris                DQ  
 -- Ginther, Parker              Stanberry MS                DQ  
 -- Graham, Lane                 North Harris                DQ  
 -- Gilfillan, Ayden             Jefferson (C                DQ  
 -- Henke, Henry                 Princeton R-                DQ  
 -- Crosby, Xaden                Jefferson (C                DQ  
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mercer, Elliot               Albany Middl           J10.99m   2  10   
  2 Herron, Ryder                Rock Port Hi           J10.53m   2   8   
  3 Lowery, Hunter               Princeton R-           J10.39m   2   6   
  4 Mattson, Andy                Jefferson (C           J10.07m   2   4   
  5 Ellsworth, William           Stanberry MS            J9.89m   2   2   
  6 Sims, Kayson                 North Harris            J9.04m   1   0.50
  6 Jackson, Quentin             Rock Port Hi            J9.04m   1   0.50
 -- Baker, Brayden               Gallatin Mid                DQ   1 
 -- Murphy, Brayden              Worth County                DQ   2 
 -- Bashor, Wesley               Stanberry MS                DQ   2 
 -- Runnels, Porter              Albany Middl                DQ   1 
 -- Ackley, Fenton               Northeast No                DQ   1 
 -- Privett, Toryn               Northeast No                DQ   1 
 -- Craig, Andrew                North Harris                DQ   2 
 -- Lawson, Peyton               Gallatin Mid                DQ   1 
 -- Fisher, Mica                 East Harriso                DQ   1 
 -- Mason, Collin                Pattonsburg                 DQ   1 
 -- Cameron, Jace                Worth County                DQ   2 
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Collins, Bo                  Worth County            40.82m   2  10   
  2 Mercer, Elliot               Albany Middl            40.26m   2   8   
  3 Mattson, Andy                Jefferson (C            33.39m   2   6   
  4 Herron, Ryder                Rock Port Hi            32.85m   2   4   
  5 Lowery, Hunter               Princeton R-            29.23m   2   2   
  6 Ellsworth, William           Stanberry MS            28.89m   2   1   
 -- Murphy, Brayden              Worth County                DQ   2 
 -- Privett, Toryn               Northeast No                DQ   1 
 -- Ackley, Fenton               Northeast No                DQ   1 
 -- Miller, Shae                 Albany Middl                DQ   1 
 -- Sturm, Jayden                Jefferson (C                DQ   1 
 -- Taylor, Nathan               Stanberry MS                DQ   1 
 -- Sloan, James                 Gallatin Mid                DQ   1 
 -- Jackson, Quentin             Rock Port Hi                DQ   1 
 -- Kimbrough, Kyler             North Harris                DQ   2 
 -- Fisher, Mica                 East Harriso                DQ   1 
 -- Mason, Collin                Pattonsburg                 DQ   2 
 -- Baker, Brayden               Gallatin Mid                DQ   1 
 -- Craig, Andrew                North Harris                DQ   2 
 
                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Jefferson (Conc Jct) MS     84        2) Worth County Junior High   79   
    3) Albany Middle School        78        4) Rock Port High School      55   
    5) Princeton R-V Junior High   34        6) Stanberry MS               28   
    7) Northeast Nodaway High Sch  22        8) Pattonsburg High School    17   
    9) East Harrison               16       10) King City Junior High       8   
   10) Gallatin Middle School       8                                           
 
                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Worth County Junior High   127        2) Gallatin Middle School     65   
    3) Rock Port High School       58.50     4) Albany Middle School       56   
    5) Stanberry MS                29        6) Princeton R-V Junior High  25   
    7) Northeast Nodaway High Sch  20        8) Jefferson (Conc Jct) MS    17   
    9) King City Junior High       16       10) North Harrison Junior Hig  12.50
   11) Pattonsburg High School      4