Licensed to Web School Tools - For Office Use Only License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/11/2022 09:33 PM
                    2022 Stanberry Invitational - 4/11/2022                    
                                   Stanberry                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             13.25   4  10   
  2 Martin, Carissa           12 DeKalb High              13.26   4   8   
  3 Gibson, Audrey             9 Mound City H             13.48   4   6   
  4 Angle, Letah              11 Stanberry Hi             13.94   4   4   
  5 DeFreece, Hadley           9 Northeast No             14.13   3   2   
  6 Spencer, Emma              9 Worth County             14.19   3   1   
  7 Smith, Rebecca            10 Worth County             14.33   4 
  8 Shoush, Norah              9 Albany High              14.47   3 
  9 Marriott, Savanna          9 West Nodaway             14.78   3 
 10 Patterson, Lauryn          9 Osborn High              14.79   2 
 11 Phillips, Claire          10 St. Joseph C             14.81   3 
 12 Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C             15.26   4 
 13 Jackson, Adelynne          9 Osborn High              15.38   2 
 14 McIntyre, Lauren          11 Northeast No             15.38   3 
 15 Hawk, Tori                 9 DeKalb High              15.59   2 
 16 Swank, Victoria           12 King City Hi             15.62   2 
 17 Vanderslice, Kristen       9 Gallatin Hig             15.81   1 
 18 James, Jencie              9 Stanberry Hi             15.92   1 
 19 Myrick, Carissa            9 St. Joseph C             17.09   1 
 20 Chapman, Kailee           11 Cainsville H             19.37   2 
 21 Davis, Emily              10 King City Hi             22.70   2 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             28.43   4  10   
  2 Barnes, Ava               10 Mound City H             28.57   4   8   
  3 Martin, Carissa           12 DeKalb High              28.67   4   6   
  4 Gibson, Audrey             9 Mound City H             28.81   3   4   
  5 Wright, Hailey            10 King City Hi             28.87   3   2   
  6 Wallace, Amelia           10 Stanberry Hi             28.91   4   1   
  7 Troncin, Abigail          10 Albany High              29.40   4 
  8 Fast, Reganne              9 West Nodaway             29.62   3 
  9 Manring, Claire           11 Albany High              30.16   4 
 10 DeFreece, Hadley           9 Northeast No             30.53   3 
 11 Linville, Paidyn           9 West Nodaway             31.64   3 
 12 Atkins, Jaden             11 Northeast No             31.79   2 
 13 Phillips, Claire          10 St. Joseph C             31.85   2 
 14 Carlson, Kamdyn           11 King City Hi             32.26   3 
 15 Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C             33.81   2 
 16 Thorpe, Elektra           10 Osborn High              34.10   1 
 17 Jackson, Adelynne          9 Osborn High              34.19   2 
 18 Vanderslice, Kristen       9 Gallatin Hig             34.51   1 
 19 Brown, Lucy               12 St. Joseph C             41.97   1 
 -- Hightshoe, Bridgette       9 Worth County                DQ   2 
 -- King, Lyndsey              9 Gallatin Hig                DQ   2 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Runde, Sadie              12 Stanberry Hi           1:04.54   4  10   
  2 Hilton, Marli              9 Stanberry Hi           1:05.72   4   8   
  3 Hanson, Paige              9 West Nodaway           1:05.77   4   6   
  4 Staley, Clare              9 King City Hi           1:05.86   4   4   
  5 Stanley, Charlee          11 St. Joseph C           1:06.29   4   2   
  6 Troncin, Abigail          10 Albany High            1:06.69   4   1   
  7 Hartman, Kalyn            10 DeKalb High            1:08.88   3 
  8 DeFreece, Hadley           9 Northeast No           1:10.82   3 
  9 Phillips, Claire          10 St. Joseph C           1:11.46   3 
 10 Deardorff, Sasha           9 Northeast No           1:14.73   3 
 11 Brown, Abbi                9 Worth County           1:15.93   2 
 12 Bohart, Makayla           12 South Holt H           1:16.67   3 
 13 Roberts, Kaylee           10 King City Hi           1:16.95   2 
 14 Underwood, Arianna         9 Cainsville H           1:17.01   1 
 15 Jennings, Courtney         9 South Holt H           1:17.74   1 
 16 Sterneker, Kaylen          9 Gallatin Hig           1:18.23   2 
 17 Monroe, Alex               9 Mound City H           1:20.07   2 
 18 Hawk, Tori                 9 DeKalb High            1:20.25   2 
 19 Yoho, Sierra              10 Mound City H           1:22.91   1 
 20 Smith, Rebecca            10 Worth County           1:26.19   1 
 -- Thorpe, Elektra           10 Osborn High                 DQ   2 
 -- King, Lyndsey              9 Gallatin Hig                DQ   3 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pankau, Kayte              9 Mound City H           2:34.33   10   
  2 Hanshaw, Gracie           11 DeKalb High            2:36.03    8   
  3 Wilmes, Ruby              11 Northeast No           2:41.42    6   
  4 Wall, Madilyn             12 King City Hi           2:42.75    4   
  5 Endicott, Alex            10 Gallatin Hig           2:45.07    2   
  6 Riley, Andrea             11 Jefferson (C           2:53.04    1   
  7 Saunders, Emily           10 Osborn High            2:54.09  
  8 Stoll, Katelyn            11 Stanberry Hi           2:55.68  
  9 Dittemore, Macy           12 DeKalb High            2:59.34  
 10 Smith, Nikola             10 St. Joseph C           3:01.57  
 11 Deardorff, Sasha           9 Northeast No           3:07.32  
 12 Bohart, Makayla           12 South Holt H           3:09.37  
 13 Jennings, Courtney         9 South Holt H           3:10.81  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hanshaw, Gracie           11 DeKalb High            6:05.62   10   
  2 Wall, Madilyn             12 King City Hi           6:16.68    8   
  3 Riley, Andrea             11 Jefferson (C           6:29.64    6   
  4 Saunders, Emily           10 Osborn High            6:32.96    4   
  5 Prussman, Olivia          10 South Holt H           6:37.83    2   
  6 Hall, Harlie              10 DeKalb High            7:10.98    1   
  7 Burns, Lily               11 Northeast No           7:32.69  
  8 Rader, Jacey               9 Mound City H           7:34.09  
 -- Wallick, Joy               9 St. Joseph C                DQ  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pankau, Kayte              9 Mound City H          13:39.73   10   
  2 Riley, Andrea             11 Jefferson (C          13:49.82    8   
  3 Prussman, Olivia          10 South Holt H          14:17.32    6   
  4 Hall, Harlie              10 DeKalb High           16:05.34    4   
  5 Johnson, Rylie            11 DeKalb High           16:20.51    2   
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Richardson, Brooklyn      10 Worth County             17.93   2  10   
  2 Brush, Josie              10 Osborn High              19.86   1   8   
  3 Siddens, Keylee            9 Albany High              20.02   2   6   
  4 Engel, Eva                 9 Worth County             20.32   2   4   
  5 Wallick, Joy               9 St. Joseph C             20.87   2   2   
  6 Schwope, Allison          10 Osborn High              21.30   1   1   
  7 Locklar, Kayleigh          9 Albany High              22.78   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ball, Annabelle           10 Gallatin Hig             52.24   2  10   
  2 Biondo, Brianna           10 South Holt H             53.71   2   8   
  3 Wallick, Joy               9 St. Joseph C             55.64   2   6   
  4 Brush, Josie              10 Osborn High              58.11   2   4   
  5 Patterson, Lauryn          9 Osborn High              59.53   2   2   
  6 Hightshoe, Bridgette       9 Worth County           1:01.74   2   1   
 -- Stoll, Katelyn            11 Stanberry Hi                DQ   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Stanberry High School  'A'                            54.11   10   
     1) Angle, Letah 11                 2) Hilton, Marli 9                
     3) James, Katlyn 10                4) Runde, Sadie 12                
  2 King City High School  'A'                            54.87    8   
     1) Swank, Victoria 12              2) Staley, Clare 9                
     3) Roberts, Kaylee 10              4) Wright, Hailey 10              
  3 Albany High School  'A'                               57.58    6   
     1) Manring, Claire 11              2) Locklar, Kayleigh 9            
     3) Shoush, Norah 9                 4) Siddens, Keylee 9              
  4 Worth County High School  'A'                         58.63    4   
     1) Engel, Eva 9                    2) Richardson, Brooklyn 10        
     3) Smith, Rebecca 10               4) Spencer, Emma 9                
  5 Osborn High School  'A'                             1:01.79    2   
     1) Jackson, Adelynne 9             2) Brush, Josie 10                
     3) Schwope, Allison 10             4) Patterson, Lauryn 9            
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stanberry High School  'A'                          1:54.01   2  10   
     1) Angle, Letah 11                 2) Hilton, Marli 9                
     3) James, Katlyn 10                4) Runde, Sadie 12                
  2 King City High School  'A'                          1:56.62   2   8   
     1) Swank, Victoria 12              2) Staley, Clare 9                
     3) Roberts, Kaylee 10              4) Wright, Hailey 10              
  3 West Nodaway High School  'A'                       1:57.78   2   6   
     1) Linville, Paidyn 9              2) Hanson, Paige 9                
     3) Fast, Reganne 9                 4) Marriott, Savanna 9            
  4 Worth County High School  'A'                       2:01.47   2   4   
     1) Engel, Eva 9                    2) Hightshoe, Bridgette 9         
     3) Richardson, Brooklyn 10         4) Smith, Rebecca 10              
  5 Albany High School  'A'                             2:02.04   2   2   
     1) Locklar, Kayleigh 9             2) Manring, Claire 11             
     3) Shoush, Norah 9                 4) Siddens, Keylee 9              
  6 St. Joseph Christian High Scho  'A'                 2:02.25   2   1   
     1) Jorgensen, Jaci 10              2) Phillips, Claire 10            
     3) Smith, Nikola 10                4) Stanley, Charlee 11            
  7 Northeast Nodaway High School  'A'                  2:06.38   1 
     1) Busby, Baylie 9                 2) Atkins, Jaden 11               
     3) Deardorff, Sasha 9              4) DeFreece, Hadley 9             
  8 Osborn High School  'A'                             2:09.75   1 
     1) Jackson, Adelynne 9             2) Brush, Josie 10                
     3) Thorpe, Elektra 10              4) Patterson, Lauryn 9            
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Stanberry High School  'A'                          4:36.30   10   
     1) Angle, Letah 11                 2) Craig, Lexi 12                 
     3) Hilton, Marli 9                 4) Runde, Sadie 12                
  2 DeKalb High School  'A'                             4:42.91    8   
     1) Hanshaw, Gracie 11              2) Vogan, Lainie 11               
     3) Hartman, Kalyn 10               4) Martin, Carissa 12             
  3 King City High School  'A'                          5:00.34    6   
     1) Swank, Victoria 12              2) Staley, Clare 9                
     3) Roberts, Kaylee 10              4) Wright, Hailey 10              
  4 Mound City High School  'A'                         5:01.91    4   
     1) Barnes, Ava 10                  2) Pankau, Kayte 9                
     3) Monroe, Alex 9                  4) Rader, Jacey 9                 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 DeKalb High School  'A'                            11:15.60   10   
     1) Hartman, Kalyn 10               2) Hall, Harlie 10                
     3) Dittemore, Macy 12              4) Hanshaw, Gracie 11             
  2 Gallatin High School  'A'                          11:25.32    8   
     1) Copple, Elle 11                 2) Endicott, Alex 10              
     3) Feiden, Ashley 10               4) Ball, Annabelle 10             
  3 Mound City High School  'A'                        13:31.39    6   
     1) Rader, Jacey 9                  2) Brown, Mackenzie 10            
     3) Monroe, Alex 9                  4) Parks, Catherine 10            
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kauth, Ashley             12 Osborn High             J1.45m   10   
  2 Craig, Lexi               12 Stanberry Hi            J1.45m    8   
  3 Parks, Catherine          10 Mound City H            J1.40m    6   
  4 Busby, Baylie              9 Northeast No            J1.40m    4   
  5 Ball, Annabelle           10 Gallatin Hig            J1.40m    2   
  6 Fast, Reganne              9 West Nodaway            J1.20m    0.50
  6 James, Katlyn             10 Stanberry Hi            J1.20m    0.50
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Engel, Eva                 9 Worth County            J2.59m   10   
  2 James, Katlyn             10 Stanberry Hi            J2.59m    8   
  3 Barnes, Ava               10 Mound City H            J2.44m    6   
  4 Sherer, Paige             11 Worth County            J2.13m    4   
  5 King, Lyndsey              9 Gallatin Hig            J1.98m    2   
 -- Vanderslice, Kristen       9 Gallatin Hig                DQ  
 -- Monroe, Alex               9 Mound City H                DQ  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 James, Katlyn             10 Stanberry Hi            J4.68m   10   
  2 Biondo, Brianna           10 South Holt H            J4.45m    8   
  3 Spencer, Emma              9 Worth County            J4.32m    6   
  4 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C            J4.32m    4   
  5 Richardson, Brooklyn      10 Worth County            J4.30m    2   
  6 Kauth, Ashley             12 Osborn High             J4.27m    1   
 -- McIntyre, Lauren          11 Northeast No                DQ  
 -- Locklar, Kayleigh          9 Albany High                 DQ  
 -- Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C                DQ  
 -- Siddens, Keylee            9 Albany High                 DQ  
 -- Derks, Taelyn             10 Stanberry Hi                DQ  
 -- Hawk, Tori                 9 DeKalb High                 DQ  
 -- Busby, Baylie              9 Northeast No                DQ  
 -- Barnes, Ava               10 Mound City H                DQ  
 -- Jorgensen, Jaci           10 St. Joseph C                DQ  
 -- Herschberger, Annie        9 St. Joseph C                DQ  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Biondo, Brianna           10 South Holt H             9.70m   10   
  2 Martin, Carissa           12 DeKalb High              9.59m    8   
  3 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             9.32m    6   
  4 Kauth, Ashley             12 Osborn High              9.24m    4   
  5 Gladstone, ZeeAnna        11 Worth County             8.42m    2   
  6 Carlson, Kamdyn           11 King City Hi             8.12m    1   
  7 Atkins, Jaden             11 Northeast No             7.84m  
  8 Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C             7.32m  
  9 Cousatte, Lanie           11 Worth County             7.04m  
 -- Vogan, Lainie             11 DeKalb High                 DQ  
 -- Jorgensen, Jaci           10 St. Joseph C                DQ  
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Collins, Maggie           10 Jefferson (C            10.75m   2  10   
  2 Graham, Ava                9 West Nodaway             9.79m   2   8   
  3 Mason, Jenna              11 Jefferson (C             9.67m   2   6   
  4 Mattson, Kiley            11 Stanberry Hi             9.40m   2   4   
  5 Long, Bailey              12 Mound City H             9.03m   2   2   
  6 Prussman, Zoey            11 South Holt H             8.39m   2   1   
 -- McKinnon, Wylie            9 King City Hi                DQ   1 
 -- Portman, Ava               9 Mound City H                DQ   1 
 -- Vaughn, Bree               9 Cainsville H                DQ   1 
 -- Medsker, Avery            12 King City Hi                DQ   1 
 -- Wallick, Grace            11 St. Joseph C                DQ   1 
 -- Chapman, Kailee           11 Cainsville H                DQ   1 
 -- Fish, Keeleigh             9 Albany High                 DQ   1 
 -- Auffert, Dalanie          10 Northeast No                DQ   2 
 -- Blake, Brianna            10 St. Joseph C                DQ   1 
 -- Hagey, Reagan             12 West Nodaway                DQ   2 
 -- Johnson, Rylie            11 DeKalb High                 DQ   1 
 -- Gust, Jayden              10 Stanberry Hi                DQ   2 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Staton, Kara-Jean         10 Worth County            30.26m   3  10   
  2 Collins, Maggie           10 Jefferson (C            30.10m   3   8   
  3 Mercer, Emma              10 Albany High             29.74m   3   6   
  4 Mason, Jenna              11 Jefferson (C            26.94m   3   4   
  5 Prussman, Zoey            11 South Holt H            26.61m   3   2   
  6 Vaughn, Bree               9 Cainsville H            26.10m   2   1   
 -- Medsker, Emberlyn         11 King City Hi                DQ   1 
 -- Medsker, Avery            12 King City Hi                DQ   1 
 -- Barnes, Emily              9 St. Joseph C                DQ   1 
 -- Auffert, Dalanie          10 Northeast No                DQ   3 
 -- Sterneker, Kaylen          9 Gallatin Hig                DQ   2 
 -- Rush, Libby               11 Osborn High                 DQ   2 
 -- Showers, Morgon           10 Stanberry Hi                DQ   2 
 -- Johnson, Rylie            11 DeKalb High                 DQ   1 
 -- Holladay, Briley          11 West Nodaway                DQ   1 
 -- Laird, Vivian             11 Albany High                 DQ   2 
 -- Gardner, Haidyn           11 St. Joseph C                DQ   2 
 -- Graham, Ava                9 West Nodaway                DQ   2 
 -- Mattson, Kiley            11 Stanberry Hi                DQ   3 
 -- McDonald, Avery            9 Mound City H                DQ   1 
 -- Long, Bailey              12 Mound City H                DQ   3 
 -- Brown, Abbi                9 Worth County                DQ   2 
 
Girls Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Craig, Lexi               12 Stanberry Hi            36.22m   2  10   
  2 Collins, Maggie           10 Jefferson (C            33.60m   2   8   
  3 Rush, Libby               11 Osborn High             25.70m   2   6   
  4 Hagey, Reagan             12 West Nodaway            25.57m   2   4   
  5 Mattson, Kiley            11 Stanberry Hi            24.25m   2   2   
  6 Mason, Jenna              11 Jefferson (C            24.11m   2   1   
 -- Miles, Reese               9 Mound City H                DQ   1 
 -- Thorpe, Elektra           10 Osborn High                 DQ   1 
 -- Sterneker, Kaylen          9 Gallatin Hig                DQ   1 
 -- Rush, Brylee              10 Worth County                DQ   2 
 -- Wallick, Grace            11 St. Joseph C                DQ   1 
 -- Carlson, Kamdyn           11 King City Hi                DQ   2 
 -- Davis, Emily              10 King City Hi                DQ   1 
 -- Akers, Emmie              11 Mound City H                DQ   1 
 -- Brown, Abbi                9 Worth County                DQ   1 
 -- Holladay, Briley          11 West Nodaway                DQ   1 
 -- Laird, Vivian             11 Albany High                 DQ   2 
 -- Gardner, Haidyn           11 St. Joseph C                DQ   1 
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mooney, Ty                11 King City Hi             11.61   3  10   
  2 Taylor, Corbin            12 King City Hi             11.82   3   8   
  3 Cassavaugh, Levi          11 Worth County             11.92   3   6   
  4 Davis, Porter             11 Albany High              11.98   3   4   
  5 Dillivan, Brayden         12 Albany High              12.01   3   2   
  6 Larabee, Lane              9 West Nodaway             12.45   2   1   
  7 Auxier, Tristan           11 Osborn High              12.46   3 
  8 Giffin, Nathaniel         10 Stanberry Hi             12.58   1 
  9 Manley, Alexander         10 Osborn High              13.21   2 
 10 Conn, Kayden              10 West Nodaway             13.29   2 
 11 Brown, Nathaniel          10 St. Joseph C             13.63   2 
 12 Piper, Chasen             10 South Holt H             13.86   2 
 13 McQueen, Colby             9 Stanberry Hi             13.96   1 
 14 Burns, Brantley           12 Gallatin Hig             14.11   1 
 15 Florea, Eli                9 Northeast No             14.87   1 
 16 Ward, Clay                 9 Gallatin Hig             18.08   1 
 -- Ferry, Hayden             12 Jefferson (C                DQ   2 
 -- Scadden, Kyler             9 Northeast No                DQ   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Messner, Ben              12 Stanberry Hi             24.26   3  10   
  2 Pulliam, Ron              11 King City Hi             25.33   3   8   
  3 Medsker, Bryce            12 King City Hi             25.37   2   6   
  4 Jenkins, Preston           9 West Nodaway             25.58   2   4   
  5 Galanakis, John           11 Worth County             25.85   3   2   
  6 Piper, Chasen             10 South Holt H             27.96   2   1   
  7 Brown, Nathaniel          10 St. Joseph C             28.69   2 
  8 McQueen, Colby             9 Stanberry Hi             29.18   2 
  9 Burns, Brantley           12 Gallatin Hig             29.19   2 
 10 Reynolds, Kaden            9 West Nodaway             29.36   1 
 11 Florea, Eli                9 Northeast No             31.45   1 
 12 Henggeler, Kevin          12 Jefferson (C             32.95   1 
 13 Foote, Quinton             9 Mound City H             34.04   1 
 14 Ward, Clay                 9 Gallatin Hig             39.46   1 
 -- Auxier, Tristan           11 Osborn High                 DQ   3 
 -- Gladstone, Aydan          12 Worth County                DQ   3 
 -- Gillenwater, Cole         10 Mound City H                DQ   3 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cassavaugh, Levi          11 Worth County             54.02   3  10   
  2 McQuinn, Colby            10 Stanberry Hi             56.06   3   8   
  3 Ramirez, Brodhi           11 King City Hi             56.27   3   6   
  4 Auxier, Tristan           11 Osborn High              56.46   3   4   
  5 Gillenwater, Cole         10 Mound City H             56.77   3   2   
  6 Fansher, Dawson           12 South Holt H             57.30   3   1   
  7 Hahn, Brayden             10 Stanberry Hi             59.16   2 
  8 Fuhrman, John             10 West Nodaway             59.92   2 
  9 Scroggins, Brody          12 South Holt H           1:00.81   2 
 10 Goff, Chase               12 West Nodaway           1:01.43   2 
 11 Florea, Eli                9 Northeast No           1:11.76   1 
 12 Henggeler, Kevin          12 Jefferson (C           1:12.72   2 
 13 Mason-Williams, Garion     9 King City Hi           1:17.01   1 
 -- Bullman-Hartman, Braedon  10 Worth County                DQ   1 
 -- Peery, Logan               9 Jefferson (C                DQ   2 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blay, Riley               10 West Nodaway           2:00.03   10   
  2 Schwebach, Tyler          12 Stanberry Hi           2:03.89    8   
  3 Zembles, Keaton           10 Mound City H           2:12.40    6   
  4 Holtman, Ethan            10 Jefferson (C           2:20.25    4   
  5 Fletcher, Cannon           9 Worth County           2:22.87    2   
  6 Heyde, Decker              9 Stanberry Hi           2:24.68    1   
  7 Schieber, Kenneth          9 Northeast No           2:26.17  
  8 Smith, Carter             10 Osborn High            2:41.96  
  9 Manley, Alexander         10 Osborn High            2:52.28  
 -- Wolf, Micah               12 Jefferson (C                DQ  
 -- Davis, Clayton            10 West Nodaway                DQ  
 -- Livengood, Quinton        10 Mound City H                DQ  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zembles, Keaton           10 Mound City H           4:54.37   10   
  2 Wolf, Micah               12 Jefferson (C           5:13.72    8   
  3 Fletcher, Cannon           9 Worth County           5:24.21    6   
  4 Meyer, Ean                10 Jefferson (C           5:44.84    4   
  5 Schottel, Isaiah          12 King City Hi           5:48.16    2   
  6 Smith, Carter             10 Osborn High            6:05.77    1   
 -- Newman, Conlan            11 Albany High                 DQ  
 -- Schieber, Kenneth          9 Northeast No                DQ  
 -- Carroll, Brody             9 Stanberry Hi                DQ  
 -- Cline, Jackson             9 St. Joseph C                DQ  
 -- Baker, Vincent             9 Mound City H                DQ  
 -- Nash, Carleton            10 Cainsville H                DQ  
 -- Johnson, Richard          11 DeKalb High                 DQ  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fansher, Dawson           12 South Holt H          11:25.17   10   
  2 Holtman, Ethan            10 Jefferson (C          12:01.34    8   
  3 Dominguez, Zachary        10 Mound City H          12:27.00    6   
  4 Griffin, Jadon            10 Mound City H          12:43.11    4   
  5 Peery, Logan               9 Jefferson (C          13:11.08    2   
  6 Johnson, Richard          11 DeKalb High           14:19.15    1   
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cousatte, Jace            12 Worth County             16.62   2  10   
  2 Gladstone, Aydan          12 Worth County             16.92   2   8   
  3 Meadowns, August           9 Mound City H             18.98   2   6   
  4 Hume, Peyton              10 Stanberry Hi             19.93   2   4   
  5 Peery, Jacob              10 Jefferson (C             20.64   2   2   
  6 Otto, Lealand              9 Jefferson (C             22.04   1   1   
  7 Carver, Carl              12 Mound City H             22.33   2 
  8 Cline, Jackson             9 St. Joseph C             22.40   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cousatte, Jace            12 Worth County             42.75   2  10   
  2 Carver, Carl              12 Mound City H             46.07   2   8   
  3 Hume, Peyton              10 Stanberry Hi             47.86   2   6   
  4 Meadowns, August           9 Mound City H             49.24   2   4   
  5 Peery, Jacob              10 Jefferson (C             50.74   2   2   
  6 Hanson, Clay              11 West Nodaway             53.24   1   1   
  7 Otto, Lealand              9 Jefferson (C             55.03   1 
  8 Davis, Clayton            10 West Nodaway             55.26   1 
 -- Harris, Brent             12 Worth County                DQ   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 King City High School  'A'                            45.75   10   
     1) Taylor, Corbin 12               2) Mooney, Ty 11                  
     3) Wells, Landon 12                4) Muff, Parker 12                
  2 Albany High School  'A'                               47.12    8   
     1) Davis, Porter 11                2) Dillivan, Brayden 12           
     3) Emerson, Kyle 9                 4) McIntosh, Michael 10           
  3 West Nodaway High School  'A'                         47.39    6   
     1) Fast, Dawson 12                 2) Cook, Michael 10               
     3) Larabee, Lane 9                 4) Jenkins, Preston 9             
  4 Worth County High School  'A'                         49.63    4   
     1) Moser, Landon 10                2) Smith, Jackson 12              
     3) Chapman, Carter 9               4) New, Tyler 10                  
  5 Mound City High School  'A'                           56.74    2   
     1) Derr, Rowen 9                   2) Oswald, Noah 11                
     3) Peters, Dalton 12               4) Knapp, Jesse 12                
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Worth County High School  'A'                       1:35.35   10   
     1) Gladstone, Aydan 12             2) Cassavaugh, Levi 11            
     3) Hightshoe, Braxton 11           4) Cousatte, Jace 12              
  2 King City High School  'A'                          1:36.92    8   
     1) Taylor, Corbin 12               2) Mooney, Ty 11                  
     3) Wells, Landon 12                4) Muff, Parker 12                
  3 Albany High School  'A'                             1:39.86    6   
     1) Davis, Porter 11                2) Dillivan, Brayden 12           
     3) McIntosh, Michael 10            4) Stooksbury, Trey 12            
  4 Mound City High School  'A'                         1:43.63    4   
     1) Gillenwater, Cole 10            2) Osburn, Tony 12                
     3) Carver, Carl 12                 4) Derr, Kane 9                   
  5 West Nodaway High School  'A'                       1:48.64    2   
     1) Goff, Chase 12                  2) Fuhrman, John 10               
     3) Cordell, Ben 9                  4) Morrow, Peyton 9               
  6 Northeast Nodaway High School  'A'                  1:59.50    1   
     1) Vore, Dawson 12                 2) Wilmes, Dylan 12               
     3) Scadden, Kyler 9                4) Schieber, Kenneth 9            
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stanberry High School  'A'                          3:48.45   2  10   
     1) Hahn, Brayden 10                2) Heyde, Decker 9                
     3) McQuinn, Colby 10               4) Schwebach, Tyler 12            
  2 King City High School  'A'                          3:51.57   2   8   
     1) Mooney, Carter 12               2) Pulliam, Ron 11                
     3) Ramirez, Brodhi 11              4) Taylor, Corbin 12              
  3 Mound City High School  'A'                         3:53.18   2   6   
     1) Gillenwater, Cole 10            2) Heck, William 12               
     3) Zembles, Keaton 10              4) Carver, Carl 12                
  4 Albany High School  'A'                             4:07.76   2   4   
     1) Newman, Conlan 11               2) Stooksbury, Trey 12            
     3) McIntosh, Michael 10            4) Emerson, Kyle 9                
  5 Jefferson (Conception Jct) Hig  'A'                 4:33.21   1   2   
     1) Henggeler, Kevin 12             2) Otto, Lealand 9                
     3) Meyer, Ean 10                   4) Peery, Jacob 10                
  6 West Nodaway High School  'A'                       4:44.84   2   1   
     1) Morrow, Peyton 9                2) Reynolds, Kaden 9              
     3) Prettyman, Parker 10            4) Cordell, Ben 9                 
 -- Worth County High School  'A'                            DQ   2 
     1) Rinehart, Alex 12               2) Hightshoe, Braxton 11          
     3) New, Tyler 10                   4) Galanakis, John 11             
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Stanberry High School  'A'                          9:01.49   10   
     1) Hahn, Brayden 10                2) Heyde, Decker 9                
     3) McQuinn, Colby 10               4) Schwebach, Tyler 12            
  2 Mound City High School  'A'                         9:11.75    8   
     1) Heck, William 12                2) Livengood, Quinton 10          
     3) Zembles, Keaton 10              4) Griffin, Jadon 10              
  3 Jefferson (Conception Jct) Hig  'A'                 9:51.04    6   
     1) Holtman, Ethan 10               2) Peery, Jacob 10                
     3) Wolf, Micah 12                  4) Peery, Logan 9                 
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hittle, Levi              11 King City Hi            J1.80m   10   
  2 Fast, Dawson              12 West Nodaway            J1.75m    8   
  3 Hightshoe, Braxton        11 Worth County            J1.70m    6   
  4 Messner, Ben              12 Stanberry Hi            J1.70m    4   
  5 Osburn, Tony              12 Mound City H            J1.70m    2   
  6 Stooksbury, Trey          12 Albany High             J1.65m    1   
 -- McIntosh, Michael         10 Albany High                 DQ  
 -- Giffin, Nathaniel         10 Stanberry Hi                DQ  
 -- Galanakis, John           11 Worth County                DQ  
 -- Jenkins, Preston           9 West Nodaway                DQ  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Osburn, Tony              12 Mound City H            J3.66m   10   
  2 Gladstone, Aydan          12 Worth County            J3.50m    8   
  3 Rother, William           12 Mound City H            J3.35m    6   
  4 Giffin, Nathaniel         10 Stanberry Hi            J3.20m    4   
  5 Cassavaugh, Levi          11 Worth County            J3.05m    2   
  6 Dillivan, Brayden         12 Albany High             J3.05m    1   
 -- Hume, Peyton              10 Stanberry Hi                DQ  
 -- Cook, Michael             10 West Nodaway                DQ  
 -- Hanson, Clay              11 West Nodaway                DQ  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Osburn, Tony              12 Mound City H             5.90m   10   
  2 McQuinn, Colby            10 Stanberry Hi             5.72m    8   
  3 Moser, Landon             10 Worth County             5.45m    6   
  4 Medsker, Bryce            12 King City Hi             5.35m    4   
  5 Manley, Alexander         10 Osborn High              4.88m    2   
  6 Conn, Kayden              10 West Nodaway             4.69m    1   
 -- Goddard, Lathan           10 DeKalb High                 DQ  
 -- Scadden, Kyler             9 Northeast No                DQ  
 -- Auxier, Tristan           11 Osborn High                 DQ  
 -- McQueen, Colby             9 Stanberry Hi                DQ  
 -- Harris, Brent             12 Worth County                DQ  
 -- Hanson, Clay              11 West Nodaway                DQ  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cousatte, Jace            12 Worth County            11.60m   10   
  2 New, Tyler                10 Worth County            11.08m    8   
  3 Conn, Kayden              10 West Nodaway            10.66m    6   
  4 Medsker, Bryce            12 King City Hi            10.61m    4   
  5 Emerson, Kyle              9 Albany High              9.66m    2   
  6 Otto, Lealand              9 Jefferson (C             9.16m    1   
  7 Walker, Reece             10 West Nodaway             8.90m  
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colvin, Austin            12 Stanberry Hi            15.99m   2  10   
  2 Elifrits, Hayden          12 South Holt H            14.88m   2   8   
  3 Latham, Jase              11 Worth County            13.45m   2   6   
  4 Lang, Carson              12 Gallatin Hig            12.04m   2   4   
  5 Greenwell, Seth           12 Albany High             11.49m   2   2   
  6 Ferry, Hayden             12 Jefferson (C            11.39m   2   1   
 -- Vore, Dawson              12 Northeast No                DQ   1 
 -- Miller, Seth               9 Albany High                 DQ   1 
 -- McFarland, Kal            11 South Holt H                DQ   1 
 -- Wilmes, Dylan             12 Northeast No                DQ   2 
 -- Peters, Dalton            12 Mound City H                DQ   2 
 -- Prettyman, Parker         10 West Nodaway                DQ   1 
 -- Parker, Gabriel           11 Gallatin Hig                DQ   1 
 -- Derr, Rowen                9 Mound City H                DQ   2 
 -- Harris, Jaxon             10 DeKalb High                 DQ   1 
 -- Cameron, Colt             11 Worth County                DQ   2 
 -- Cotter, Jeff               9 Osborn High                 DQ   1 
 -- Johnson, Gage             10 West Nodaway                DQ   1 
 -- Mason-Williams, Garion     9 King City Hi                DQ   1 
 -- Heyde, Reagan             10 Stanberry Hi                DQ   1 
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colvin, Austin            12 Stanberry Hi            41.89m   2  10   
  2 Elifrits, Hayden          12 South Holt H            36.92m   2   8   
  3 Wilmes, Dylan             12 Northeast No            36.06m   2   6   
  4 Rother, William           12 Mound City H            35.20m   1   4   
  5 Herr, James               12 West Nodaway            34.74m   2   2   
  6 Cameron, Colt             11 Worth County            34.05m   2   1   
 -- Baker, Colt               11 Gallatin Hig                DQ   1 
 -- Mason-Williams, Garion     9 King City Hi                DQ   1 
 -- Oswald, Noah              11 Mound City H                DQ   1 
 -- Alarcon, Elias            10 Worth County                DQ   2 
 -- Wilson, Alex              11 Albany High                 DQ   2 
 -- Scadden, Kyler             9 Northeast No                DQ   1 
 -- Williams, Tanner           9 Albany High                 DQ   1 
 -- Ferry, Hayden             12 Jefferson (C                DQ   2 
 -- Harris, Jaxon             10 DeKalb High                 DQ   1 
 -- Elifrites, Wyatt          12 South Holt H                DQ   2 
 -- Cotter, Jeff               9 Osborn High                 DQ   1 
 -- Johnson, Gage             10 West Nodaway                DQ   1 
 -- Lang, Carson              12 Gallatin Hig                DQ   2 
 -- Heyde, Reagan             10 Stanberry Hi                DQ   1 
 
Boys Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rinehart, Alex            12 Worth County            46.00m   2  10   
  2 Herr, James               12 West Nodaway            45.40m   2   8   
  3 Vore, Dawson              12 Northeast No            38.80m   2   6   
  4 Rother, William           12 Mound City H            38.20m   1   4   
  5 Wilson, Jaden             10 Gallatin Hig            37.93m   2   2   
  6 Colvin, Austin            12 Stanberry Hi            37.17m   2   1   
 -- Parker, Gabriel           11 Gallatin Hig                DQ   1 
 -- Williams, Tanner           9 Albany High                 DQ   1 
 -- Wilson, Alex              11 Albany High                 DQ   2 
 -- Scadden, Kyler             9 Northeast No                DQ   1 
 -- Heyde, Reagan             10 Stanberry Hi                DQ   1 
 -- Knapp, Jesse              12 Mound City H                DQ   1 
 -- Cotter, Jeff               9 Osborn High                 DQ   2 
 -- Goff, Chase               12 West Nodaway                DQ   1 
 -- Meyer, Ean                10 Jefferson (C                DQ   2 
 -- New, Tyler                10 Worth County                DQ   2 
 -- Manley, Alexander         10 Osborn High                 DQ   1 
 -- Mason-Williams, Garion     9 King City Hi                DQ   1 
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Stanberry High School       95.50     2) Jefferson (Conception Jct  82   
    3) DeKalb High School          65        4) Mound City High School     62   
    5) Worth County High School    58        6) Osborn High School         42   
    7) King City High School       41        8) South Holt High School     37   
    9) West Nodaway High School    24.50    10) Gallatin High School       24   
   11) Albany High School          21       12) Northeast Nodaway High Sc  12   
   13) St. Joseph Christian High   11       14) Cainsville High School      1   
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Worth County High School   125        2) Mound City High School    102   
    3) Stanberry High School       94        4) King City High School      84   
    5) West Nodaway High School    50        6) Jefferson (Conception Jct  41   
    7) Albany High School          30        8) South Holt High School     28   
    9) Northeast Nodaway High Sch  13       10) Osborn High School          7   
   11) Gallatin High School         6       12) DeKalb High School          1