Licensed to Web School Tools - For Office Use Only License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/21/2022 10:52 PM
                      2022 SJCS Invitational - 4/21/2022                       
                          St. Joseph Christian School                          
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Thornton, Jordan          11 Mid-Buchanan             13.05   3  10   
  2 Clark, Sydnie             11 Savannah Hig             13.95   3   8   
  3 Thornton, Nevaeh           9 Mid-Buchanan             13.99   3   6   
  4 Provolt, Kendall          10 Southwest (L             14.18   3   5   
  5 Moore, Kenley             11 Polo High Sc             14.35   3   4   
  6 Fansher, Trinaty           9 Savannah Hig             14.52   2   3   
  7 Hall, Avery                9 Northland Ch             15.16   2   2   
  8 Kretzer, Brooke            9 North Platte             15.25   2   1   
  9 Wollam, Raegan            11 Winston High             15.28   3 
 10 Thorpe, Elektra           10 Osborn High              15.86   3 
 11 Rold, Haley               10 Braymer High             15.91   1 
 12 Bryers, Payton            12 Braymer High             15.93   2 
 13 Vaughn, Megan              9 Polo High Sc             16.01   1 
 14 Schwope, Allison          10 Osborn High              16.04   3 
 15 Dawson, Kayce             10 Bishop LeBlo             16.12   2 
 16 Edwards, Denelle           9 St. Joseph C             16.27   1 
 17 McClung, Rylee            10 West Platte              16.62   2 
 18 Starkey, Laney             9 Northland Ch             16.64   2 
 19 Davey, Lauren              9 Bishop LeBlo             16.87   2 
 20 Archibald, Elizabeth       9 Heartland Ch             16.90   1 
 21 Jane Runyan, Mary          9 St. Joseph C             17.69   1 
 22 Matt, Mallory             11 North Platte             25.55   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thornton, Jordan          11 Mid-Buchanan             27.21   3  10   
  2 Thornton, Nevaeh           9 Mid-Buchanan             29.30   3   8   
  3 Fansher, Trinaty           9 Savannah Hig             29.87   1   6   
  4 Carr, Mylie                8 Polo High Sc             30.36   3   5   
  5 Bennington, Kylinn        10 Bishop LeBlo             31.35   3   4   
  6 Hall, Avery                9 Northland Ch             31.40   2   3   
  7 Patterson, Lauryn          9 Osborn High              31.66   3   2   
  8 Rose, Clara               11 West Platte              31.69   2   1   
  9 Heil, Mya                  9 Polo High Sc             31.81   1 
 10 Griswold, Kylee            9 North Platte             31.84   3 
 11 Wollam, Raegan            11 Winston High             31.96   3 
 12 Pritt, Alyssa              9 Bishop LeBlo             33.48   2 
 13 Martinez, Alexis          10 Savannah Hig             34.32   1 
 14 McClung, Rylee            10 West Platte              34.34   3 
 15 Archibald, Elizabeth       9 Heartland Ch             34.60   2 
 16 Starkey, Laney             9 Northland Ch             34.82   2 
 17 Rold, Haley               10 Braymer High             35.15   2 
 18 Hollon, Faith             11 Braymer High             35.95   2 
 19 Gardner, Haidyn           11 St. Joseph C             36.38   1 
 20 Myrick, Carissa            9 St. Joseph C             36.52   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Phillips, Claire          10 St. Joseph C           1:08.69   2  10   
  2 Atchenson, Lindsey        11 Heartland Ch           1:09.54   1   8   
  3 Bryers, Payton            12 Braymer High           1:16.29   1   6   
  4 Brinton, Madelynn          9 West Platte            1:17.56   1   5   
  5 Archibald, Elizabeth       9 Heartland Ch           1:18.72   2   4   
  6 Smith, Delanie             9 Mid-Buchanan           1:19.43   2   3   
  7 Hollon, Faith             11 Braymer High           1:19.81   2   2   
  8 Bravo, Angela             12 Polo High Sc           1:21.26   2   1   
  9 Martinez, Alexis          10 Savannah Hig           1:21.38   1 
 10 Ortalda, Chiara           10 Polo High Sc           1:21.43   2 
 11 Johnson, Emily            10 Mid-Buchanan           1:23.58   2 
 12 Thorpe, Elektra           10 Osborn High            1:29.71   2 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Scroggins, Alaina         11 North Platte           2:52.86   10   
  2 Rogers, Karissa           10 Braymer High           2:56.18    8   
  3 Atchenson, Lindsey        11 Heartland Ch           2:58.68    6   
  4 Rigg, Rachael              9 Savannah Hig           3:00.71    5   
  5 Smith, Nikola             10 St. Joseph C           3:02.51    4   
  6 Buckler, Audrey           11 North Platte           3:08.84    3   
  7 Harris, Celeste            9 Polo High Sc           3:21.78    2   
  8 DeBolt, Kenadee           10 Braymer High           3:22.23    1   
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wallick, Joy               9 St. Joseph C           6:01.23   10   
  2 Alvarez, Iris             10 Savannah Hig           6:02.70    8   
  3 Scroggins, Alaina         11 North Platte           6:21.95    6   
  4 Demsko, Valarie           11 Braymer High           6:30.53    5   
  5 Lageschulte, Jorja         9 Bishop LeBlo           6:45.94    4   
  6 Heller, Camilla           10 Savannah Hig           6:47.60    3   
  7 Buckler, Audrey           11 North Platte           6:51.86    2   
  8 Hudson, Kaitlin           11 Bishop LeBlo           6:54.74    1   
  9 Harris, Celeste            9 Polo High Sc           7:30.29  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alvarez, Iris             10 Savannah Hig          13:32.31   10   
  2 Demsko, Valarie           11 Braymer High          13:49.47    8   
  3 Hudson, Kaitlin           11 Bishop LeBlo          15:26.12    6   
  4 Mccracken, Kendall        12 Polo High Sc          16:33.34    5   
  5 Stigger, Cierra           11 Polo High Sc          17:43.81    4   
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sipes, Kylee              10 North Platte             18.57   2  10   
  2 Gilbert, Chloe            11 Polo High Sc             18.92   2   8   
  3 Day, Kate                 12 Northland Ch             19.51   2   6   
  4 Lockard, Makayla           9 Bishop LeBlo             19.79   2   5   
  5 Kendall, Madison           9 Savannah Hig             19.96   1   4   
  6 Brush, Josie              10 Osborn High              20.20   2   3   
  7 Wallick, Joy               9 St. Joseph C             20.39   2   2   
  8 Schwope, Allison          10 Osborn High              20.44   2   1   
  9 Burgess, Jaylin           11 North Platte             20.65   2 
 10 Abels, Addisyn             9 Bishop LeBlo             20.94   1 
 11 Gabrielli, Valorie        11 Polo High Sc             22.15   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wallick, Joy               9 St. Joseph C             52.73   2  10   
  2 Summers, Kenedie          10 North Platte             53.06   2   8   
  3 McGarry, Addison          10 Mid-Buchanan             55.68   2   6   
  4 Majied, Asiana            10 Savannah Hig             57.28   2   5   
  5 Day, Kate                 12 Northland Ch             57.38   2   4   
  6 Pfister, Grace            10 Bishop LeBlo             58.15   2   3   
  7 Brush, Josie              10 Osborn High              58.69   2   2   
  8 Patterson, Lauryn          9 Osborn High              58.81   1   1   
  9 Lageschulte, Jorja         9 Bishop LeBlo           1:01.25   1 
 10 Gabrielli, Valorie        11 Polo High Sc           1:01.37   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Savannah High School  'A'                             56.03   10   
     1) Fansher, Trinaty 9              2) Barton, Grace 11               
     3) Heitman, Gracie 11              4) Haug, Alyssa 11                
  2 Polo High School  'A'                                 56.53    8   
     1) Moore, Kenley 11                2) Gilbert, Chloe 11              
     3) Heil, Mya 9                     4) Vaught, Hanna 10               
  3 Bishop LeBlond High School  'A'                       59.78    6   
     1) Pfister, Grace 10               2) Abels, Addisyn 9               
     3) Grom, Gracie 9                  4) Bennington, Kylinn 10          
  4 Osborn High School  'A'                             1:01.96    5   
     1) Patterson, Lauryn 9             2) Thorpe, Elektra 10             
     3) Schwope, Allison 10             4) Brush, Josie 10                
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Polo High School  'A'                               1:57.82   2  10   
     1) Moore, Kenley 11                2) Gilbert, Chloe 11              
     3) Carr, Mylie 8                   4) Vaught, Hanna 10               
  2 Mid-Buchanan High School  'A'                       1:58.96   2   8   
     1) McGarry, Addison 10             2) Smith, Delanie 9               
     3) Thornton, Nevaeh 9              4) Thornton, Jordan 11            
  3 Savannah High School  'A'                           1:59.50   2   6   
     1) Heitman, Gracie 11              2) Barton, Grace 11               
     3) Haug, Alyssa 11                 4) Fansher, Trinaty 9             
  4 North Platte High School  'A'                       1:59.73   2   5   
     1) Burgess, Jaylin 11              2) Griswold, Kylee 9              
     3) Summers, Kenedie 10             4) Sipes, Kylee 10                
  5 Osborn High School  'A'                             2:08.78   2   4   
     1) Patterson, Lauryn 9             2) Thorpe, Elektra 10             
     3) Schwope, Allison 10             4) Brush, Josie 10                
  6 Bishop LeBlond High School  'A'                     2:10.90   1   3   
     1) Pfister, Grace 10               2) Grom, Gracie 9                 
     3) Dawson, Kayce 10                4) Keller, Amelia 10              
  7 St. Joseph Christian High Scho  'A'                 2:13.92   2   2   
     1) Phillips, Claire 10             2) Smith, Nikola 10               
     3) Edwards, Denelle 9              4) Brown, Lyndie 11               
  8 Braymer High School  'A'                            2:14.40   1   1   
     1) Rogers, Karissa 10              2) Rold, Haley 10                 
     3) Smith, Lylah 10                 4) Smith, Leanna 9                
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 North Platte High School  'A'                       4:46.29   10   
     1) Burgess, Jaylin 11              2) Summers, Kenedie 10            
     3) Griswold, Kylee 9               4) Sipes, Kylee 10                
  2 Bishop LeBlond High School  'A'                     5:00.44    8   
     1) Lockard, Makayla 9              2) Ziesel, Kaleigh 10             
     3) Keller, Amelia 10               4) Abels, Addisyn 9               
  3 Polo High School  'A'                               5:10.09    6   
     1) Vaught, Hanna 10                2) Moore, Kenley 11               
     3) Carr, Mylie 8                   4) Heil, Mya 9                    
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Braymer High School  'A'                           12:53.71   10   
  2 Polo High School  'A'                              13:06.35    8   
     1) Gabrielli, Valorie 11           2) Ortalda, Chiara 10             
     3) Gentry, Lily 11                 4) Harris, Celeste 9              
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Provolt, Kendall          10 Southwest (L            J1.50m   10   
  2 Younkin, Sara              9 Savannah Hig            J1.45m    8   
  3 Rose, Clara               11 West Platte             J1.45m    6   
  4 Cartwright, Makenna       10 North Platte            J1.35m    5   
  5 McGarry, Addison          10 Mid-Buchanan            J1.35m    4   
  6 Heastan, Abigail          10 Savannah Hig            J1.35m    3   
  7 Goodwin, Ashley           12 West Platte             J1.30m    2   
  8 Gentry, Lily              11 Polo High Sc            J1.30m    1   
  9 Griswold, Kylee            9 North Platte            J1.25m  
 10 Cox, Karsyn               12 Braymer High            J1.25m  
 -- Mccracken, Kendall        12 Polo High Sc                NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sackrey, Annabelle        11 Southwest (L            J4.20m   10   
  2 Thornton, Nevaeh           9 Mid-Buchanan            J4.09m    8   
  3 Lockard, Makayla           9 Bishop LeBlo            J4.08m    6   
  4 Carr, Mylie                8 Polo High Sc            J3.98m    5   
  5 Provolt, Kendall          10 Southwest (L            J3.95m    4   
  6 Heil, Mya                  9 Polo High Sc            J3.86m    2   
  6 Jorgensen, Jaci           10 St. Joseph C            J3.86m    3   
  8 Brinton, Madelynn          9 West Platte             J3.83m    1   
  9 Smith, Lylah              10 Braymer High             3.73m  
 10 Wollam, Raegan            11 Winston High             3.72m  
 11 Johnson, Emily            10 Mid-Buchanan             3.69m  
 12 Goodwin, Ashley           12 West Platte              3.63m  
 13 Hall, Avery                9 Northland Ch             3.62m  
 14 Barton, Grace             11 Savannah Hig             3.57m  
 15 Kretzer, Brooke            9 North Platte             3.53m  
 16 Froehlich, Lucy           10 Savannah Hig             3.52m  
 17 Herschberger, Annie        9 St. Joseph C             3.35m  
 18 Smith, Leanna              9 Braymer High             3.33m  
 -- Cartwright, Makenna       10 North Platte                ND  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Younkin, Sara              9 Savannah Hig             9.58m   10   
  2 Jorgensen, Jaci           10 St. Joseph C             9.29m    8   
  3 Cartwright, Makenna       10 North Platte             8.96m    6   
  4 Johnson, Emily            10 Mid-Buchanan             8.78m    5   
  5 Gentry, Lily              11 Polo High Sc             8.64m    4   
  6 Gilbert, Chloe            11 Polo High Sc             8.47m    3   
  7 Haug, Alyssa              11 Savannah Hig             8.25m    2   
  8 Smith, Lylah              10 Braymer High             8.19m    1   
  9 Smith, Leanna              9 Braymer High             7.84m  
 10 Brinton, Madelynn          9 West Platte              7.56m  
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sanders, Kialynn          12 Braymer High           J11.49m   2  10   
  2 Copeland, Mary            12 Polo High Sc           J10.07m   2   8   
  3 Vaught, Hanna             10 Polo High Sc            J8.89m   2   6   
  4 Shepardson, Hailey        12 West Platte             J7.65m   2   5   
  5 Kendall, Madison           9 Savannah Hig            J7.65m   1   4   
  6 Green, Aurora              9 West Platte             J7.56m   2   3   
  7 Sackrey, Annabelle        11 Southwest (L            J7.56m   2   2   
  8 Hays, Justine             12 Mid-Buchanan            J7.54m   1   1   
  9 Hardin, Carlee            10 Bishop LeBlo             7.40m   2 
 10 Grimshaw, Kayla           12 Osborn High              7.36m   2 
 11 Wortham, Marissa           9 North Platte             7.09m   2 
 12 Lammers, Renae             9 North Platte             7.08m   2 
 13 Campbell, Haydyn           9 Osborn High              6.93m   1 
 14 Stickley, Allison          9 St. Joseph C             6.88m   1 
 15 Donoho, Regan              9 Southwest (L             6.51m   1 
 16 Hollon, Grace             11 Braymer High             6.23m   1 
 17 Wallick, Grace            11 St. Joseph C             6.12m   1 
 -- Hallem, Kallei             9 Heartland Ch                ND   1 
 -- Nold, Jillian             11 Savannah Hig                ND   1 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sanders, Kialynn          12 Braymer High            33.37m   2  10   
  2 Copeland, Mary            12 Polo High Sc            30.12m   2   8   
  3 Conz, Abbey               11 Bishop LeBlo            29.01m   2   6   
  4 Qualman, Jenee            12 Polo High Sc            25.20m   2   5   
  5 Gardner, Haidyn           11 St. Joseph C            23.80m   2   4   
  6 Wortham, Marissa           9 North Platte            23.30m   1   3   
  7 Grimshaw, Kayla           12 Osborn High             22.35m   2   2   
  8 Barnes, Emily              9 St. Joseph C            21.71m   1   1   
  9 Majied, Asiana            10 Savannah Hig            21.10m   2 
 10 Hardin, Carlee            10 Bishop LeBlo            21.01m   2 
 11 Wilson, Katherine          9 Savannah Hig            20.90m   1 
 12 Green, Aurora              9 West Platte             20.78m   1 
 13 Rush, Libby               11 Osborn High             20.68m   2 
 14 Hays, Justine             12 Mid-Buchanan            20.44m   1 
 15 Lammers, Renae             9 North Platte            17.50m   1 
 16 Hollon, Grace             11 Braymer High            14.70m   1 
 17 Donoho, Regan              9 Southwest (L            12.74m   1 
 
Girls Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carter, Jordan            12 Polo High Sc            34.08m   2  10   
  2 Sanders, Kialynn          12 Braymer High            32.18m   2   8   
  3 Larkins, Kayla            12 Polo High Sc            31.35m   2   6   
  4 Rush, Libby               11 Osborn High             27.77m   2   5   
  5 Jorgensen, Jaci           10 St. Joseph C            26.79m   1   4   
  6 Rogers, Karissa           10 Braymer High            26.34m   2   3   
  7 Conz, Abbey               11 Bishop LeBlo            26.10m   2   2   
  8 McGarry, Addison          10 Mid-Buchanan            24.91m   2   1   
  9 Grimshaw, Kayla           12 Osborn High             23.14m   1 
 10 Hinton, Carly             11 North Platte            23.02m   2 
 11 Gardner, Haidyn           11 St. Joseph C            22.09m   1 
 12 Knechtenhofer, Bree       10 Savannah Hig            20.93m   1 
 13 Martinez, Aubree          10 North Platte            19.71m   2 
 14 McClung, Rylee            10 West Platte             19.39m   1 
 15 Sackrey, Annabelle        11 Southwest (L            18.54m   1 
 16 Hardin, Carlee            10 Bishop LeBlo            17.74m   1 
 17 Shepardson, Hailey        12 West Platte             17.59m   2 
 18 Donoho, Regan              9 Southwest (L            17.29m   1 
 19 Pasley, Avery              9 Savannah Hig            15.31m   1 
 
Boys 100 Meter Dash Wheelchair
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Murphy, Elliott           10 Bishop LeBlo             21.65   10   
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Leader, Lane              12 Mid-Buchanan             11.40   3  10   
  2 Burch, Dontae             10 Northland Ch             11.49   3   8   
  3 Kimler, Dominic           10 Savannah Hig             11.75   3   6   
  4 Auxier, Tristan           11 Osborn High              12.08   3   5   
  5 Kelly, Aleczander         10 Braymer High             12.09   3   4   
  6 Shanks, Jason             10 North Platte             12.19   3   3   
  7 Sanderson, Colin          12 Osborn High              12.37   3   2   
  8 Pugh, Benjamin            11 Mid-Buchanan             12.50   3   1   
  9 Riegel, Kellen            12 Braymer High             12.80   2 
 10 Lageschulte, Ben          10 Bishop LeBlo             13.22   2 
 11 Helsel, Tripp              9 Bishop LeBlo             13.50   2 
 12 Thompson, Carson           9 Southwest (L             13.53   2 
 13 Sullivan, Brendan         10 West Platte              13.66   1 
 14 Tabor, Kahner             10 North Platte             13.80   2 
 15 Brown, Nathaniel          10 St. Joseph C             13.99   2 
 16 Mullikin, Clyde           10 Winston High             14.11   2 
 17 Eiken, Sage               10 Winston High             14.27   1 
 18 Scheinbaum, Lawson         9 West Platte              15.26   1 
 19 Taylor, Keaton             9 Polo High Sc             15.63   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Leader, Lane              12 Mid-Buchanan             23.26   3  10   
  2 Cross, Hayden             12 Bishop LeBlo             23.66   3   8   
  3 Britting, Corbin          10 North Platte             23.91   3   6   
  4 Burch, Dontae             10 Northland Ch             24.63   3   5   
  5 Kelly, Aleczander         10 Braymer High             24.84   3   4   
  6 Cooper, Joshua            10 Mid-Buchanan             24.94   3   3   
  7 Sonnemoser, Ashten        10 Savannah Hig             25.47   2   2   
  8 Sanderson, Colin          12 Osborn High              25.52   3   1   
  9 McCubbin, Aaron           11 Heartland Ch             25.71   3 
 10 Ellsworth, Jeffry         11 Bishop LeBlo             26.33   1 
 11 Rader, Aydan              11 Braymer High             26.36   2 
 12 Koger, Gabriel             9 Osborn High              26.72   2 
 13 Mellon, Braxton           12 Polo High Sc             27.17   2 
 14 Hughes, Will              10 Southwest (L             27.27   1 
 15 Scheinbaum, Wyatt         12 West Platte              27.40   1 
 16 Spradlin, Wyatt            9 North Platte             28.36   2 
 17 Brown, Nathaniel          10 St. Joseph C             28.38   2 
 18 Thompson, Carson           9 Southwest (L             28.55   1 
 19 Boydston, Reid            10 Polo High Sc             30.12   1 
 20 Scheinbaum, Lawson         9 West Platte              31.98   1 
 
Boys 200 Meter Dash Wheelchair
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Murphy, Elliott           10 Bishop LeBlo             39.23   10   
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Leader, Lane              12 Mid-Buchanan             51.97   3  10   
  2 Cross, Hayden             12 Bishop LeBlo             52.17   3   8   
  3 Britting, Corbin          10 North Platte             54.10   3   6   
  4 Auxier, Tristan           11 Osborn High              55.07   3   5   
  5 Waterman, Cooper           9 Bishop LeBlo             56.94   3   4   
  6 Gentry, Maverick           9 Polo High Sc             57.74   2   3   
  7 McCubbin, Aaron           11 Heartland Ch             58.44   3   2   
  8 Pugh, Benjamin            11 Mid-Buchanan             59.93   3   1   
  9 Sanderson, Colin          12 Osborn High            1:00.21   3 
 10 Fredrickson, Gabe         10 Savannah Hig           1:00.47   2 
 11 Cleary, Carter            10 Savannah Hig           1:00.91   2 
 12 Hughes, Will              10 Southwest (L           1:04.14   2 
 13 Huckabay, Robert          11 Braymer High           1:04.54   2 
 14 Schuster, Grant            9 North Platte           1:04.55   2 
 15 Murray, Gavin             11 Braymer High           1:06.63   2 
 16 Brushwood, Nathan         10 West Platte            1:10.25   1 
 17 Scheinbaum, Lawson         9 West Platte            1:10.73   1 
 
Boys 400 Meter Dash Wheelchair
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Murphy, Elliott           10 Bishop LeBlo           1:17.56   10   
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hughson, Brody            12 Braymer High           2:10.36   10   
  2 Kimberling, Tyler         12 Braymer High           2:20.35    8   
  3 Heckman, Noah             10 North Platte           2:21.45    6   
  4 Lile, Tyson                9 Bishop LeBlo           2:26.57    5   
  5 Davies, Sam               10 West Platte            2:28.95    4   
  6 Schaeffer, Andrew         12 Mid-Buchanan           2:28.96    3   
  7 Owens, Zadin              11 Polo High Sc           2:30.52    2   
  8 Manley, Alexander         10 Osborn High            2:32.89    1   
  9 Brown, Zander              9 Mid-Buchanan           2:33.56  
 10 Sharp, Ashur              11 Northland Ch           2:35.72  
 11 Middelton, Nate           11 Heartland Ch           2:36.82  
 12 Claypole, Ty              11 Polo High Sc           2:38.30  
 13 Mendoza, Aaron            11 Savannah Hig           2:44.69  
 14 Smith, Carter             10 Osborn High            2:49.64  
 14 Carter, Remington         11 North Platte           2:49.64  
 16 Marmaud, Dylan             9 Bishop LeBlo           3:04.36  
 17 Clary, Jacob               9 Savannah Hig           3:08.64  
 18 Laguna, Antonio           10 West Platte            3:18.03  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heckman, Noah             10 North Platte           5:02.70   10   
  2 Schaffart, Josh           11 North Platte           5:08.08    8   
  3 Lee, Braden               11 Winston High           5:08.86    6   
  4 Stone, Kaden               9 Braymer High           5:09.97    5   
  5 Davies, Sam               10 West Platte            5:29.20    4   
  6 Eckstein, Jonathan        10 Bishop LeBlo           5:32.28    3   
  7 Schaeffer, Andrew         12 Mid-Buchanan           5:37.99    2   
  8 Sharp, Ashur              11 Northland Ch           5:38.60    1   
  9 Sheetz, Bristol            9 Winston High           5:48.60  
 10 Williams, Lucas           11 Bishop LeBlo           5:52.28  
 11 Black, Aiden               9 Mid-Buchanan           5:54.92  
 12 Middelton, Nate           11 Heartland Ch           5:55.83  
 13 Atcheson, James            9 Heartland Ch           5:56.98  
 14 Claypole, Ty              11 Polo High Sc           6:06.09  
 15 Farmer, Keith             10 Polo High Sc           6:18.91  
 16 Laguna, Antonio           10 West Platte            6:20.25  
 17 Cline, Jackson             9 St. Joseph C           6:23.24  
 18 Smith, Carter             10 Osborn High            6:56.55  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Braden               11 Winston High          11:14.61   10   
  2 Eckstein, Jonathan        10 Bishop LeBlo          12:05.33    8   
  3 Sheetz, Bristol            9 Winston High          12:30.25    6   
  4 Atcheson, James            9 Heartland Ch          12:38.66    5   
  5 McCracken, Waylon          9 North Platte          12:45.92    4   
  6 Crook, Zachary            10 Bishop LeBlo          13:16.26    3   
  7 Claypole, Ty              11 Polo High Sc          13:28.02    2   
  8 Farmer, Keith             10 Polo High Sc          14:06.57    1   
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Beacham-Martinez, Jaiden   9 Savannah Hig             18.23   2  10   
  2 Sarsany, Lucas            11 Savannah Hig             19.38   2   8   
  3 Carter, Tyler             10 Polo High Sc             19.46   2   6   
  4 Koger, Gabriel             9 Osborn High              21.82   2   5   
  5 Nelson, Noel              10 Winston High             21.90   1   4   
  6 Sheetz, Bristol            9 Winston High             22.16   2   3   
  7 Depetre, Colton           10 West Platte              22.80   1   2   
  8 Cline, Jackson             9 St. Joseph C             23.40   2   1   
  9 Masoner, Xane              9 West Platte              23.90   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carter, Tyler             10 Polo High Sc             48.56   2  10   
  2 Sarsany, Lucas            11 Savannah Hig             49.48   2   8   
  3 Wahlgren, Jackson         11 Mid-Buchanan             51.68   2   6   
  4 Humes, Mark               10 North Platte             51.97   1   5   
  5 Bleazard, Connor          11 Bishop LeBlo             52.68   2   4   
  6 Masoner, Xane              9 West Platte              53.52   1   3   
  7 Depetre, Colton           10 West Platte              53.91   2   2   
  8 Sheetz, Bristol            9 Winston High             56.93   2   1   
  9 Nelson, Noel              10 Winston High           1:00.61   2 
 10 Williams, Lucas           11 Bishop LeBlo           1:02.60   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Savannah High School  'A'                            J47.22   10   
     1) Kimler, Dominic 10              2) White, Gavin 10                
     3) Sonnemoser, Ashten 10           4) Reese, Collin 12               
  2 North Platte High School  'A'                        J48.98    8   
     1) Shanks, Jason 10                2) Britting, Corbin 10            
     3) Spradlin, Wyatt 9               4) Tabor, Kahner 10               
  3 Braymer High School  'A'                             J49.14    6   
     1) Rader, Aydan 11                 2) Jordan, Ben 11                 
     3) Kelly, Aleczander 10            4) Riegel, Kellen 12              
  4 Bishop LeBlond High School  'A'                      J49.57    5   
     1) Sigrist, Jackson 10             2) Helsel, Tripp 9                
     3) Daise, Nicholas 9               4) Bleazard, Connor 11            
  5 West Platte High School  'A'                         J52.01    4   
     1) Depetre, Colton 10              2) Scheinbaum, Wyatt 12           
     3) Sullivan, Brendan 10            4) Brown, Josh 11                 
  6 Polo High School  'A'                                J52.55    3   
     1) Gilbert, Gage 9                 2) Mellon, Braxton 12             
     3) Boydston, Reid 10               4) Roberts, Garrett 10            
  7 Winston High School  'A'                           J1:17.43    2   
     1) Mullikin, Clyde 10              2) Parker, Cory 11                
     3) Caldwell, Tryson 9              4) Eiken, Sage 10                 
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Savannah High School  'A'                           1:40.04   10   
     1) Kimler, Dominic 10              2) White, Gavin 10                
     3) Sonnemoser, Ashten 10           4) Reese, Collin 12               
  2 Braymer High School  'A'                            1:43.04    8   
     1) Rader, Aydan 11                 2) Jordan, Ben 11                 
     3) Huckabay, Robert 11             4) Riegel, Kellen 12              
  3 Bishop LeBlond High School  'A'                     1:44.76    6   
     1) Bleazard, Connor 11             2) Lageschulte, Ben 10            
     3) Daise, Nicholas 9               4) Ellsworth, Jeffry 11           
  4 West Platte High School  'A'                        1:48.19    5   
     1) Depetre, Colton 10              2) Scheinbaum, Wyatt 12           
     3) Masoner, Xane 9                 4) Brown, Josh 11                 
  5 North Platte High School  'A'                       1:49.56    4   
     1) Schuster, Grant 9               2) Tabor, Kahner 10               
     3) Spradlin, Wyatt 9               4) Rainsbarger, Coen 9            
  6 Winston High School  'A'                            2:07.14    3   
     1) Mullikin, Clyde 10              2) Nelson, Noel 10                
     3) Caldwell, Tryson 9              4) Eiken, Sage 10                 
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bishop LeBlond High School  'A'                     3:49.62   10   
     1) Waterman, Cooper 9              2) Lile, Tyson 9                  
     3) Ellsworth, Jeffry 11            4) Cross, Hayden 12               
  2 North Platte High School  'A'                       3:55.65    8   
     1) Shanks, Jason 10                2) Britting, Corbin 10            
     3) Tabor, Kahner 10                4) Schaffart, Josh 11             
  3 Braymer High School  'A'                            3:58.37    6   
     1) Rader, Aydan 11                 2) Kimberling, Tyler 12           
     3) Stone, Kaden 9                  4) Hughson, Brody 12              
  4 Mid-Buchanan High School  'A'                       4:02.29    5   
     1) Cooper, Joshua 10               2) Brown, Zander 9                
     3) Pugh, Benjamin 11               4) Leader, Lane 12                
  5 Polo High School  'A'                               4:25.70    4   
     1) Carter, Tyler 10                2) Owens, Zadin 11                
     3) Boydston, Reid 10               4) Roberts, Garrett 10            
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Braymer High School  'A'                            9:38.19   10   
     1) Kimberling, Tyler 12            2) Kelly, Aleczander 10           
     3) Stone, Kaden 9                  4) Hughson, Brody 12              
  2 Mid-Buchanan High School  'A'                      10:15.71    8   
     1) Brown, Zander 9                 2) Wahlgren, Jackson 11           
     3) Daniels, Ashton 10              4) Schaeffer, Andrew 12           
  3 Polo High School  'A'                              10:18.42    6   
     1) Carter, Tyler 10                2) Claypole, Ty 11                
     3) Owens, Zadin 11                 4) Roberts, Garrett 10            
  4 Bishop LeBlond High School  'A'                    10:59.40    5   
     1) Crook, Zachary 10               2) Williams, Lucas 11             
     3) Grant, John 12                  4) Marmaud, Dylan 9               
  5 Savannah High School  'A'                          11:28.03    4   
     1) Cleary, Carter 10               2) Mendoza, Aaron 11              
     3) Clary, Jacob 9                  4) Fredrickson, Gabe 10           
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Waterman, Cooper           9 Bishop LeBlo            J1.65m   10   
  2 Stone, Kaden               9 Braymer High            J1.65m    8   
  3 Lile, Tyson                9 Bishop LeBlo            J1.60m    6   
  4 Sarsany, Lucas            11 Savannah Hig            J1.55m    5   
  5 Sigrist, Jackson           9 Savannah Hig            J1.50m    3.50
  5 Owens, Zadin              11 Polo High Sc            J1.50m    3.50
  7 Sullivan, Brendan         10 West Platte             J1.40m    2   
  8 Brown, Zander              9 Mid-Buchanan            J1.40m    1   
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Burch, Dontae             10 Northland Ch            J5.61m   10   
  2 Auxier, Tristan           11 Osborn High             J5.39m    8   
  3 Holmes, Zaine             11 Savannah Hig            J5.29m    6   
  4 McCubbin, Aaron           11 Heartland Ch            J5.26m    5   
  5 Huckabay, Robert          11 Braymer High            J5.10m    4   
  5 Sigrist, Jackson          10 Bishop LeBlo            J5.10m    2   
  5 Sigrist, Jackson           9 Savannah Hig            J5.10m    3   
  8 Robinson, Jacob           10 Mid-Buchanan            J5.05m    1   
  9 Pugh, Benjamin            11 Mid-Buchanan             4.98m  
 10 Brown, Josh               11 West Platte              4.90m  
 11 Rainsbarger, Coen          9 North Platte             4.85m  
 12 Helsel, Tripp              9 Bishop LeBlo             4.80m  
 13 Manley, Alexander         10 Osborn High              4.63m  
 14 Hughes, Will              10 Southwest (L             4.61m  
 15 Masoner, Xane              9 West Platte              4.40m  
 16 Thompson, Carson           9 Southwest (L             3.65m  
 17 Fox, Cooper                9 Polo High Sc             3.17m  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gentry, Maverick           9 Polo High Sc            11.18m   10   
  2 Huckabay, Robert          11 Braymer High            11.03m    8   
  3 Wahlgren, Jackson         11 Mid-Buchanan            10.89m    6   
  4 Schaeffer, Andrew         12 Mid-Buchanan            10.78m    5   
  5 Burch, Dontae             10 Northland Ch            10.57m    4   
  6 Nelson, Noel              10 Winston High             9.84m    3   
  7 Sigrist, Jackson          10 Bishop LeBlo             9.83m    2   
  8 Brown, Josh               11 West Platte              9.49m    1   
  9 Beacham-Martinez, Jaiden   9 Savannah Hig             9.27m  
 10 Boydston, Reid            10 Polo High Sc             8.99m  
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Elifrits, Hayden          12 South Holt H            15.39m   3  10   
  2 Williams, Jesse           10 North Platte            11.81m   3   8   
  3 Dreyer, Kellen            11 Savannah Hig            11.47m   3   6   
  4 Woodcock, Remington       12 Southwest (L            11.27m   2   5   
  5 King, Lucas               11 Osborn High             10.85m   3   4   
  6 Jordan, Ben               11 Braymer High            10.77m   3   3   
  7 Stockbauer, Owen          10 North Platte            10.52m   2   2   
  8 Abels, Ellis              11 Bishop LeBlo            10.05m   3   1   
  9 Dake, James               11 Southwest (L            10.02m   2 
 10 Webb, Jaxon                9 Braymer High            10.00m   3 
 11 Rudy) Daise, Rudolph      11 Bishop LeBlo             9.81m   2 
 12 Caw, Ethan                10 Mid-Buchanan             9.80m   3 
 12 Mellon, Braxton           12 Polo High Sc             9.80m   3 
 14 Gilbert, Gage              9 Polo High Sc             9.50m   2 
 15 Holaday, Brandon          11 Mid-Buchanan             9.30m   2 
 16 Whitt, Steven             10 West Platte              9.03m   2 
 17 Haynes, Mathew             9 West Platte              8.95m   2 
 18 McFarland, Kal            11 South Holt H             8.91m   2 
 19 Compton, Isaiah           10 Savannah Hig             8.57m   1 
 20 Caldwell, Tryson           9 Winston High             7.32m   1 
 21 Kerby, Max                 9 Heartland Ch             6.07m   1 
 22 Parker, Cory              11 Winston High             3.78m   1 
 
Boys Shot Put Wheelchair
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Murphy, Elliott           10 Bishop LeBlo             5.02m   10   
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Servaes, Liam             10 North Platte            38.89m   3  10   
  2 Gentry, Maverick           9 Polo High Sc            38.86m   3   8   
  3 King, Lucas               11 Osborn High             30.11m   3   6   
  4 Robinson, James           12 Mid-Buchanan            29.41m   3   5   
  5 Jordan, Ben               11 Braymer High            29.11m   3   4   
  6 Gilbert, Gage              9 Polo High Sc            27.85m   3   3   
  7 Stockbauer, Owen          10 North Platte            27.50m   2   2   
  8 Woodcock, Remington       12 Southwest (L            27.40m   1   1   
  9 Elifrites, Wyatt          12 South Holt H            25.92m   3 
 10 Phillips, Ethan           10 Savannah Hig            25.44m   2 
 11 Dake, James               11 Southwest (L            25.30m   1 
 12 Abels, Ellis              11 Bishop LeBlo            23.11m   2 
 13 Caw, Ethan                10 Mid-Buchanan            22.95m   2 
 14 O'Neal, Nicolas            9 Savannah Hig            21.84m   2 
 15 Webb, Jaxon                9 Braymer High            19.34m   2 
 16 Moritz, Garrett            9 West Platte             18.47m   1 
 17 Hudson, Lucas             10 Bishop LeBlo            17.46m   1 
 18 Mullikin, Clyde           10 Winston High            16.72m   2 
 19 Haynes, Mathew             9 West Platte             16.59m   2 
 20 Cotter, Jeff               9 Osborn High             16.39m   1 
 21 Kerby, Max                 9 Heartland Ch            13.56m   1 
 22 Parker, Cory              11 Winston High             7.94m   1 
 -- Elifrits, Hayden          12 South Holt H                ND   3 
 
Boys Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gentry, Maverick           9 Polo High Sc            44.20m   2  10   
  2 Gilbert, Gage              9 Polo High Sc            42.86m   2   8   
  3 Holmes, Zaine             11 Savannah Hig            39.89m   2   6   
  4 Dreyer, Kellen            11 Savannah Hig            39.09m   2   5   
  5 Wahlgren, Jackson         11 Mid-Buchanan            38.18m   2   4   
  6 Grant, John               12 Bishop LeBlo            31.98m   1   3   
  7 Robinson, James           12 Mid-Buchanan            31.16m   2   2   
  8 Cotter, Jeff               9 Osborn High             30.15m   2   1   
  9 Kimberling, Tyler         12 Braymer High            28.40m   1 
 10 Martens, Eli              10 Osborn High             27.80m   2 
 11 Whitt, Steven             10 West Platte             25.09m   1 
 12 Hudson, Lucas             10 Bishop LeBlo            24.59m   1 
 13 Wren, Canaan               9 North Platte            23.17m   1 
 14 Murray, Gavin             11 Braymer High            22.32m   1 
 15 Caldwell, Tryson           9 Winston High            15.49m   1 
 16 Moritz, Garrett            9 West Platte             15.34m   1 
 17 Parker, Cory              11 Winston High             8.78m   1 
 -- Dake, James               11 Southwest (L                ND   2 
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Polo High School           119        2) Savannah High School       95   
    3) Braymer High School         73        4) Mid-Buchanan High School   70   
    5) North Platte High School    69        6) St. Joseph Christian High  58   
    7) Bishop LeBlond High School  54        8) Southwest (Ludlow) High S  31   
    9) Osborn High School          25       10) West Platte High School    23   
   11) Heartland Christian Academ  18       12) Northland Christian Schoo  15   
 
                    Men - Team Rankings - 23 Events Scored
===============================================================================
    1) Bishop LeBlond High School 133        2) Savannah High School       92.50
    3) North Platte High School    90        4) Braymer High School        88   
    5) Mid-Buchanan High School    83        6) Polo High School           79.50
    7) Osborn High School          38        7) Winston High School        38   
    9) Northland Christian School  28       10) West Platte High School    27   
   11) Heartland Christian Academ  12       12) South Holt High School     10   
   13) Southwest (Ludlow) High Sc   6       14) St. Joseph Christian High   1