Licensed to Web School Tools - For Office Use Only License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/14/2022 08:17 PM
                   2022 Putnam County JH Relays - 4/14/2022                    
                               Putnam County JH                                
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Brundage, Traylen          8 Putnam Count             13.66   3  10   
  2 Holland, Charlee           8 Scotland Cou             14.01   3   8   
  3 Graves, Beau Ann           8 Chillicothe              14.02   3   6   
  4 Pinson, Emberlyn           7 Kirksville M             14.15   2   5   
  5 Littrell, Emree            8 Brookfield M             14.55   3   4   
  6 DeLeeuw, Jensen            7 Kirksville M             14.57   2   3   
  7 Leamer, Ava                8 Chillicothe              14.63   3   2   
  8 Webb, Quinn                8 Putnam Count             14.74   2   1   
  9 Lovell, Olivia             8 Clark County             14.77   2 
 10 Jeffries, Macy             7 Green City M             14.94   2 
 11 Switzer, Kambrya           7 Brookfield M             14.97   3 
 12 Gordon, Clare              8 Green City M             15.00   2 
 13 Smoot, Katy                7 Davis County             15.04   2 
 14 Pauley, Mya                7 Milan MS                 15.18   3 
 15 Huggins, Gracie            8 Davis County             15.44   3 
 16 McKinney, Deana            7 Scotland Cou             15.54   2 
 17 Schmitzer, Laura           6 Schuyler Cou             15.87   1 
 18 Morrissey, Isabella        8 Davis County             15.91   1 
 19 Ngalula, Anges             7 Milan MS                 16.02   1 
 20 Ball, Natalee              7 Clark County             16.04   1 
 21 Dysart, Keisha             6 Schuyler Cou             16.13   1 
 22 Burton, Natalie            7 Davis County             16.42   1 
 23 Surber, Jennifer           7 Clark County             22.04   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brundage, Traylen          8 Putnam Count             28.63   3  10   
  2 Pittman-Maupin, Rebecca    8 Chillicothe              29.14   3   8   
  3 Harris, Mya                8 Kirksville M             29.48   3   6   
  4 Donoho, Hope               7 Chillicothe              29.60   3   5   
  5 Littrell, Emree            8 Brookfield M             30.62   3   4   
  6 DeLeeuw, Jensen            7 Kirksville M             31.04   3   3   
  7 Salas, Tatum               7 Green City M             31.10   2   2   
  8 Dabney, Marian             8 Milan MS                 31.10   3   1   
  9 Fisher, Loralei            8 Putnam Count             31.42   3 
 10 Newland, Naomi             8 Schuyler Cou             31.61   1 
 11 Hatcher, Jaryn             8 Green City M             31.80   2 
 12 Cisneros, Jazmin           8 Milan MS                 32.07   2 
 13 Cochenour, Maci            8 Clark County             33.04   2 
 14 Sapp, Madelyn              6 Schuyler Cou             33.22   1 
 15 Heinze, Lauryn             7 Clark County             33.71   2 
 16 Schooley, Ella             8 Davis County             33.80   2 
 17 Bunnell, Addyson           7 Brookfield M             33.93   1 
 18 Ball, Natalee              7 Clark County             35.14   1 
 19 Burton, Natalie            7 Davis County             35.93   1 
 20 Birchner, Jaydee           7 Davis County             36.03   1 
 21 Huber, Autumn              8 Scotland Cou             36.50   2 
 22 Whitney, Hannah            7 Scotland Cou             36.85   2 
 23 Mathews, Danica            8 Davis County             36.85   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Donoho, Hope               7 Chillicothe            1:06.90   3  10   
  2 Harris, Mya                8 Kirksville M           1:06.97   3   8   
  3 Sackrey, Hadlye            7 Brookfield M           1:09.52   3   6   
  4 Pittman-Maupin, Rebecca    8 Chillicothe            1:09.94   3   5   
  5 Pinson, Emberlyn           7 Kirksville M           1:14.03   1   4   
  6 Hatcher, Jaryn             8 Green City M           1:14.64   3   3   
  7 Lovell, Olivia             8 Clark County           1:14.71   3   2   
  8 Skaggs, Kennedy            8 Davis County           1:15.94   2   1   
  9 Baugh, Braelin             8 Clark County           1:16.24   3 
 10 Cooper, Isabella           7 Davis County           1:21.60   2 
 11 Oilar, Madison             7 Clark County           1:23.45   2 
 12 Gordon, Clare              8 Green City M           1:24.01   3 
 13 Perry, Irelyn              7 Clark County           1:24.99   2 
 14 Birchner, Jaydee           7 Davis County           1:26.15   1 
 15 Prevo, Atalena             8 Davis County           1:29.15   1 
 16 Bulen, Kara                8 Scotland Cou           1:30.85   2 
 17 Jones, Riley               7 Putnam Count           1:30.89   1 
 18 Huber, Autumn              8 Scotland Cou           1:31.26   2 
 19 Smith, Reagan              7 Putnam Count           1:35.08   1 
 20 Fowler, Miranda            6 Schuyler Cou           1:41.34   2 
 21 Crawford, Ava              8 Schuyler Cou           1:43.86   2 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Beetsma, Lyla              8 Chillicothe           J2:51.08   2  10   
  2 Bonderer, Lydia            7 Chillicothe           J2:53.20   1   8   
  3 Hoyt, Clara                8 Brookfield M          J2:58.09   2   6   
  4 Brewer, Claire             8 Kirksville M          J3:02.15   2   5   
  5 Nebel, Kallee              8 Davis County          J3:05.10   2   4   
  6 Little, Tianna             8 Clark County          J3:08.01   2   3   
  7 Schultz, Morgan            8 Davis County          J3:09.11   1   2   
  8 Kirkland, Taylor           7 Schuyler Cou          J3:15.62   1   1   
  9 Houston, Bradi             8 Davis County          J3:14.22   2 
 10 Luffy, Mary                8 Davis County          J3:15.06   2 
 11 Brotherton, Isabella       8 Clark County           3:17.59   2 
 12 Picton, Nevaeh             7 Davis County           3:18.57   1 
 13 Caselman, Adrian           7 Chillicothe            3:19.49   1 
 14 Houston, Dakota            7 Davis County           3:22.80   1 
 15 Moore, Anya                7 Chillicothe            3:24.79   1 
 16 White, Isabella            7 Schuyler Cou           3:26.13   1 
 17 White, Kaelynn             7 Davis County           3:28.39   1 
 -- Bremer, Kaylin             7 Davis County                NT   1 
 -- Rice, Tasia                7 Kirksville M                NT   1 
 -- West, Kelcie               7 Milan MS                    NT   2 
 -- Taylor, Tori               8 Milan MS                    NT   2 
 -- Lange, Morgan              7 Kirksville M                NT   2 
 -- Justice, Eleena            8 Scotland Cou                NT   2 
 -- Calley, Regann             8 Putnam Count                NT   1 
 -- Ortega, Milly              8 Green City M                NT   1 
 -- DeLeon, Kimberly           7 Kirksville M                NT   2 
 -- Coffman, Niya              8 Scotland Cou                NT   2 
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bonderer, Lydia            7 Chillicothe           J6:20.89   10   
  2 Pepper, Scarlett           7 Chillicothe           J6:25.50    8   
  3 Hoyt, Clara                8 Brookfield M          J6:26.76    6   
  4 Brewer, Claire             8 Kirksville M          J6:39.41    5   
  5 Nebel, Kallee              8 Davis County          J6:43.70    4   
  6 Houston, Bradi             8 Davis County          J6:45.39    3   
  7 Schultz, Morgan            8 Davis County          J6:59.59    2   
  8 Brotherton, Isabella       8 Clark County          J7:06.76    1   
  9 Mathews, Rian              7 Chillicothe           J6:55.21  
 10 Warren, Augusta            8 Davis County           7:07.25  
 11 Mahurin, Crystal           7 Kirksville M           7:17.28  
 12 Brunk, Anja                7 Clark County           7:20.57  
 13 Houston, Dakota            7 Davis County           7:23.65  
 14 Blanchard, Samantha        8 Putnam Count           7:26.25  
 15 Shook, Rosemary            8 Kirksville M           7:44.00  
 16 Vice, Mira                 7 Putnam Count           7:48.41  
 17 Donoho, Hope               7 Chillicothe            8:59.76  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Blanchard, Samantha        8 Putnam Count             18.46   2  10   
  2 Husted, Halle              8 Davis County             19.76   2   8   
  3 Ferdig, Kiya               8 Putnam Count             19.85   2   6   
  4 Newland, Naomi             8 Schuyler Cou             20.10   2   5   
  5 McDowell, Ericka           8 Clark County             20.57   1   4   
  6 Griner, Ainsley            8 Kirksville M             20.85   1   3   
  7 Kennebeck, Molly           8 Chillicothe              20.87   2   2   
  8 Skaggs, Ilona              8 Davis County             21.28   2   1   
  9 Lawson, Paylin             7 Davis County             21.65   2 
 10 Pitford, Emma              7 Clark County             21.97   1 
 11 Kale, Miley                8 Chillicothe              22.09   2 
 12 Kirkland, Taylor           7 Schuyler Cou             22.35   1 
 13 Lange, Morgan              7 Kirksville M             23.30   1 
 14 Justice, Eleena            8 Scotland Cou             24.36   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brookfield Middle School  'A'                         57.80   2  10   
     1) Switzer, Kambrya 7              2) Littrell, Emree 8              
     3) Wilson, Faith 8                 4) Sackrey, Hadlye 7              
  2 Chillicothe Middle School  'A'                        58.50   2   8   
     1) Gillespie, Bryleigh 7           2) Bonderer, Sadie 8              
     3) Gabrielson, Lydia 8             4) Graves, Beau Ann 8             
  3 Scotland County MS  'A'                             1:00.88   2   6   
     1) McKinney, Deana 7               2) Soltis, Sadie 7                
     3) Frederick, Lilly 8              4) Holland, Charlee 8             
  4 Putnam County MS  'A'                               1:01.52   1   5   
     1) Webb, Quinn 8                   2) Fisher, Loralei 8              
     3) Vice, Mira 7                    4) Brundage, Traylen 8            
  5 Clark County MS  'A'                                1:02.15   2   4   
     1) Zinnert, Kacy 8                 2) Baugh, Braelin 8               
     3) Lovell, Olivia 8                4) Wheeler, Maggie 7              
  6 Kirksville Middle School  'A'                       1:02.51   2   3   
     1) Nieters, Henleigh 7             2) Kiese, Christine 7             
     3) Crawford, Morgan 8              4) Vice, Faith 8                  
  7 Green City MS  'A'                                  1:03.45   2   2   
     1) Jeffries, Macy 7                2) Salas, Tatum 7                 
     3) Gordon, Clare 8                 4) Noland, Shyanne 8              
  8 Davis County 8th Grade  'A'                         1:03.87   2   1   
     1) Skaggs, Ilona 8                 2) Schooley, Ella 8               
     3) Mathews, Danica 8               4) Morrissey, Isabella 8          
  9 Davis County 7th Grade  'A'                         1:05.47   1 
     1) Smoot, Katy 7                   2) Birchner, Jaydee 7             
     3) VanLaningham, Myah 7            4) White, Kaelynn 7               
 10 Clark County MS B  'A'                              1:06.79   1 
     1) West, Hayden 8                  2) Perry, Irelyn 7                
     3) Oilar, Madison 7                4) Heinze, Lauryn 7               
 11 Milan MS  'A'                                       1:07.64   2 
     1) Pauley, Mya 7                   2) Trent, Chase 7                 
     3) Trenter, Hailey 7               4) Marquina, Melani 7             
 12 Schuyler County MS  'A'                             1:08.26   1 
     1) Fowler, Miranda 6               2) Schmitzer, Laura 6             
     3) Wolf, Kensington 6              4) Sapp, Madelyn 6                
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chillicothe Middle School  'A'                      2:04.39   2  10   
     1) Leamer, Ava 8                   2) Graves, Beau Ann 8             
     3) Bonderer, Sadie 8               4) Beetsma, Lyla 8                
  2 Kirksville Middle School  'A'                       2:14.35   2   8   
     1) Nieters, Henleigh 7             2) Clark, Paislee 8               
     3) Crawford, Morgan 8              4) Griner, Ainsley 8              
  3 Putnam County MS  'A'                               2:14.82   1   6   
     1) Fisher, Loralei 8               2) Porras, Bryanna 8              
     3) Blanchard, Samantha 8           4) Ferdig, Kiya 8                 
  4 Clark County MS  'A'                                2:15.39   2   5   
     1) Ball, Kensley 7                 2) Lovell, Olivia 8               
     3) Baugh, Braelin 8                4) Wheeler, Maggie 7              
  5 Davis County 7th Grade  'A'                         2:15.95   2   4   
     1) Carnahan, Lilah 7               2) Robinson, Olivia 7             
     3) Lawson, Paylin 7                4) Hobbs, Adalyn 7                
  6 Davis County 8th Grade  'A'                         2:18.52   2   3   
     1) Davis, Brynn 8                  2) Luffy, Mary 8                  
     3) Zmolek, Nadia 8                 4) Prevo, Atalena 8               
  7 Clark County MS B  'A'                              2:18.59   2   2   
     1) Oilar, Madison 7                2) Heinze, Lauryn 7               
     3) Perry, Irelyn 7                 4) West, Hayden 8                 
  8 Schuyler County MS  'A'                             2:18.69   1   1   
     1) Schmitzer, Laura 6              2) Sapp, Madelyn 6                
     3) Farris, Hannah 9                4) Newland, Naomi 8               
  9 Scotland County MS  'A'                             2:30.79   2 
     1) Bulen, Kara 8                   2) Coffman, Niya 8                
     3) Whitney, Hannah 7               4) Justice, Eleena 8              
 -- Brookfield Middle School  'A'                            DQ   1 
     1) Wilson, Faith 8                 2) Bunnell, Addyson 7             
     3) King, Raylee 7                  4) Switzer, Kambrya 7             
 -- Milan MS  'A'                                            DQ   2 
     1) Cisneros, Jazmin 8              2) Marquina, Melani 7             
     3) Pauley, Mya 7                   4) Dabney, Marian 8               
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chillicothe Middle School  'A'                      4:47.71   2  10   
     1) Beetsma, Lyla 8                 2) Pittman-Maupin, Rebecca 8      
     3) Gabrielson, Lydia 8             4) Leamer, Ava 8                  
  2 Kirksville Middle School  'A'                       4:56.07   2   8   
     1) Pinson, Emberlyn 7              2) Griner, Ainsley 8              
     3) DeLeeuw, Jensen 7               4) Harris, Mya 8                  
  3 Davis County 8th Grade  'A'                         5:07.49   2   6   
     1) Davis, Brynn 8                  2) Warren, Augusta 8              
     3) Zmolek, Nadia 8                 4) Hill, Noelle 8                 
  4 Brookfield Middle School  'A'                       5:20.93   2   5   
     1) Lindsay, Lilly 8                2) Wilson, Faith 8                
     3) Hoyt, Clara 8                   4) Sackrey, Hadlye 7              
  5 Clark County MS  'A'                                5:27.16   2   4   
     1) Little, Tianna 8                2) Moorer, Tashana 7              
     3) Cochenour, Maci 8               4) Zinnert, Kacy 8                
  6 Schuyler County MS  'A'                             5:28.32   1   3   
     1) Kirkland, Taylor 7              2) Newland, Naomi 8               
     3) Wolf, Kensington 6              4) Farris, Hannah 9               
  7 Davis County 7th Grade  'A'                         5:30.09   1   2   
     1) Robinson, Olivia 7              2) Bremer, Kaylin 7               
     3) Cooper, Isabella 7              4) Picton, Nevaeh 7               
  8 Putnam County MS  'A'                               5:42.10   1   1   
     1) Webb, Quinn 8                   2) Vice, Mira 7                   
     3) Smith, Reagan 7                 4) Ferdig, Kiya 8                 
  9 Green City MS  'A'                                  6:44.06   2 
     1) Helton, Phyllis 7               2) Kincanon, Braleigh 7           
     3) Ortega, Milly 8                 4) Noland, Shyanne 8              
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis County 8th Grade  'A'                        12:28.58   10   
     1) Warren, Augusta 8               2) Husted, Halle 8                
     3) Houston, Bradi 8                4) Nebel, Kallee 8                
  2 Chillicothe Middle School  'A'                     12:32.77    8   
     1) Marsh, Landry 7                 2) Hurtgen, Sophie 7              
     3) Ulmer, Indy 12                  4) Graupman, Kaelyn 8             
  3 Davis County 7th Grade  'A'                        13:20.71    6   
     1) Cooper, Isabella 7              2) Houston, Dakota 7              
     3) Picton, Nevaeh 7                4) Hobbs, Adalyn 7                
  4 Clark County MS  'A'                               13:32.54    5   
     1) Brunk, Anja 7                   2) Plenge, Irelyn 8               
     3) Brotherton, Isabella 8          4) Little, Tianna 8               
  5 Putnam County MS  'A'                              14:23.87    4   
     1) Fisher, Loralei 8               2) Simmons, Lea 7                 
     3) Calley, Regann 8                4) Vice, Mira 7                   
  6 Kirksville Middle School  'A'                      14:46.54    3   
     1) Mahurin, Crystal 7              2) Davis, Piper 7                 
     3) DeLeon, Kimberly 7              4) Lange, Morgan 7                
  7 Milan MS  'A'                                      15:51.13    2   
     1) Taylor, Tori 8                  2) West, Kelcie 7                 
     3) Wyant, Delanie 7                4) Trenter, Hailey 7              
 
Girls 800 Sprint Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Scotland County MS  'A'                             2:20.87   10   
     1) McKinney, Deana 7               2) Soltis, Sadie 7                
     3) Frederick, Lilly 8              4) Holland, Charlee 8             
  2 Davis County 7th Grade  'A'                         2:22.71    8   
     1) Carnahan, Lilah 7               2) Smoot, Katy 7                  
     3) Lawson, Paylin 7                4) Hobbs, Adalyn 7                
  3 Chillicothe Middle School  'A'                      2:27.90    6   
     1) McLean, Jasmine 7               2) Smith, Kealynn 7               
     3) Clark, Kallie 7                 4) French, Eden 7                 
  4 Clark County MS  'A'                                2:31.65    5   
     1) Wheeler, Maggie 7               2) McDowell, Ericka 8             
     3) Pitford, Emma 7                 4) Zinnert, Kacy 8                
  5 Kirksville Middle School  'A'                       2:33.99    4   
     1) Clark, Paislee 8                2) Crawford, Morgan 8             
     3) Kiese, Christine 7              4) Vice, Faith 8                  
  6 Putnam County MS  'A'                               2:44.42    3   
     1) Lopez, Bela 7                   2) Murphy, Kelsey 7               
     3) Porras, Bryanna 8               4) Smith, Reagan 7                
  7 Milan MS  'A'                                       2:51.30    2   
     1) Ngalula, Anges 7                2) Cordero, Jane 7                
     3) Trent, Chase 7                  4) Trenter, Hailey 7              
 -- Davis County 8th Grade  'A'                              DQ  
     1) Davis, Brynn 8                  2) Vermeulen, Rebekah 8           
     3) Huggins, Gracie 8               4) Skaggs, Kennedy 8              
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Beetsma, Lyla              8 Chillicothe             J1.32m   10   
  2 Hill, Noelle               8 Davis County            J1.32m    8   
  3 Hatcher, Jaryn             8 Green City M            J1.32m    6   
  4 Dabney, Marian             8 Milan MS                J1.22m    4.50
  4 Pitford, Emma              7 Clark County            J1.22m    4.50
  6 Snyder, Allyson            8 Kirksville M            J1.22m    3   
  7 Staton, Emerson            8 Chillicothe             J1.22m    2   
  8 Griner, Ainsley            8 Kirksville M            J1.22m    1   
  9 Ferdig, Kiya               8 Putnam Count            J1.22m  
 10 Farris, Hannah             9 Schuyler Cou            J1.17m  
 11 Schooley, Ella             8 Davis County            J1.12m  
 11 Picton, Nevaeh             7 Davis County            J1.12m  
 -- Lucas, Natalie             7 Scotland Cou                NH  
 -- Burton, Natalie            7 Davis County                NH  
 -- Plenge, Irelyn             8 Clark County                NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Holland, Charlee           8 Scotland Cou            J4.17m   10   
  2 Graves, Beau Ann           8 Chillicothe             J4.07m    8   
  3 Sackrey, Hadlye            7 Brookfield M            J3.85m    6   
  4 Gillespie, Bryleigh        7 Chillicothe             J3.83m    5   
  5 Skaggs, Kennedy            8 Davis County            J3.83m    4   
  6 Wolf, Kensington           6 Schuyler Cou            J3.80m    2   
  7 Webb, Quinn                8 Putnam Count            J3.72m    2   
  8 Jeffries, Macy             7 Green City M            J3.71m    1   
  9 Lawson, Paylin             7 Davis County            J3.57m  
 10 Woodworth, Carmen          8 Chillicothe             J3.44m  
 11 Porras, Bryanna            8 Putnam Count            J3.42m  
 12 Husted, Halle              8 Davis County            J3.41m  
 13 Cochenour, Maci            8 Clark County            J3.37m  
 14 Brewer, Claire             8 Kirksville M            J3.25m  
 15 Farris, Hannah             9 Schuyler Cou            J3.25m  
 16 Robinson, Olivia           7 Davis County            J3.05m  
 17 Wilson, Maggie             8 Kirksville M            J2.95m  
 17 Fields, Ramzie             7 Brookfield M            J2.95m  
 19 Frederick, Lilly           8 Scotland Cou            J2.94m  
 20 Switzer, Kambrya           7 Brookfield M            J2.82m  
 21 Huber, Autumn              8 Scotland Cou            J2.76m  
 22 Murphy, Kelsey             7 Putnam Count            J2.43m  
 23 Gordon, Clare              8 Green City M            J2.37m  
 -- DeLeeuw, Jensen            7 Kirksville M                ND  
 -- Oilar, Madison             7 Clark County                ND  
 -- Smoot, Katy                7 Davis County                ND  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Husted, Halle              8 Davis County            J8.66m   10   
  2 Brundage, Traylen          8 Putnam Count            J8.39m    8   
  3 Bonderer, Sadie            8 Chillicothe             J8.38m    6   
  4 Harris, Mya                8 Kirksville M            J8.37m    5   
  5 Leamer, Ava                8 Chillicothe             J8.37m    4   
  6 Jeffries, Macy             7 Green City M            J8.13m    3   
  7 Nieters, Henleigh          7 Kirksville M            J8.02m    2   
  8 Littrell, Emree            8 Brookfield M            J7.78m    1   
  9 Blanchard, Samantha        8 Putnam Count            J7.70m  
 10 Cisneros, Jazmin           8 Milan MS                J7.56m  
 11 Salas, Tatum               7 Green City M            J7.45m  
 12 Cochenour, Maci            8 Clark County            J7.33m  
 13 Kiese, Christine           7 Kirksville M            J7.13m  
 14 Simmons, Lea               7 Putnam Count            J7.12m  
 15 Gray, Trinity              6 Schuyler Cou            J6.26m  
 16 Donoho, Hope               7 Chillicothe             J8.21m  
 -- Skaggs, Kennedy            8 Davis County                ND  
 -- Bagley, Addi               7 Brookfield M                ND  
 -- Robinson, Olivia           7 Davis County                ND  
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jenkins, Olivia            8 Chillicothe             10.53m   3  10   
  2 Nugent, Caroline           8 Kirksville M            10.41m   3   8   
  3 Harsch, Aubrey             8 Davis County            10.05m   3   6   
  4 Lindsay, Lilly             8 Brookfield M             9.75m   3   5   
  5 Harlan, Alivia             7 Putnam Count             9.30m   3   4   
  6 Staton, Emerson            8 Chillicothe              9.22m   2   3   
  7 Humphrey, Hayden           8 Davis County             9.15m   3   2   
  8 Buckallew, Kelsey          7 Schuyler Cou             9.07m   1   1   
  9 Thudium, Breckin           8 Brookfield M             8.66m   3 
 10 Utt, Mayson                7 Davis County             8.58m   3 
 11 Vermeulen, Rebekah         8 Davis County             8.56m   2 
 12 Guilavogui, Aline          8 Kirksville M             8.22m   3 
 13 Prevo, Gabby               7 Davis County             8.13m   3 
 14 Buford, Matyson            7 Scotland Cou             7.95m   2 
 15 Parker, Grace              7 Clark County             7.86m   2 
 16 Stufflebean, Haven         8 Brookfield M             7.83m   3 
 17 Nolt, Macy                 8 Scotland Cou             7.74m   1 
 18 VanLaningham, Myah         7 Davis County             7.67m   1 
 19 Lucas, Natalie             7 Scotland Cou             7.38m   1 
 20 Campbell, Ashtten          8 Putnam Count             7.31m   2 
 21 Helton, Phyllis            7 Green City M             7.21m   2 
 22 Wheeler, Maggie            7 Clark County             7.16m   2 
 23 Valentine, Jocelyn         8 Putnam Count             7.03m   2 
 24 Randolph, Cadie            7 Schuyler Cou             7.01m   1 
 25 Roney, Keira               8 Chillicothe              6.73m   1 
 26 Sylvester, Addison         8 Milan MS                 6.47m   2 
 27 Sullins, Calynn            8 Kirksville M             5.91m   2 
 28 Sanchez, Jara              7 Milan MS                 5.85m   1 
 29 Kincanon, Braleigh         7 Green City M             5.84m   2 
 30 Ayala, America             8 Milan MS                 5.60m   1 
 31 Bush, Merrick              8 Clark County             5.10m   1 
 -- Harmon, Kiernan            7 Clark County                ND   1 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jenkins, Olivia            8 Chillicothe            J21.86m   3  10   
  2 Hatcher, Jaryn             8 Green City M           J20.90m   3   8   
  3 Guilavogui, Aline          8 Kirksville M           J20.67m   3   6   
  4 Jackson, Sadie             8 Scotland Cou           J19.90m   3   5   
  5 Vermeulen, Rebekah         8 Davis County           J19.11m   2   4   
  6 Albrecht, Maicee           8 Chillicothe            J18.98m   1   3   
  7 Humphrey, Hayden           8 Davis County           J18.75m   3   2   
  8 Nugent, Caroline           8 Kirksville M           J18.14m   3   1   
  9 Staton, Emerson            8 Chillicothe            J18.63m   3 
 10 Stufflebean, Haven         8 Brookfield M            16.92m   3 
 11 Harsch, Aubrey             8 Davis County            16.61m   3 
 12 Thudium, Breckin           8 Brookfield M            16.17m   3 
 13 Harlan, Alivia             7 Putnam Count            16.02m   1 
 14 VanLaningham, Myah         7 Davis County            15.45m   1 
 15 Parker, Grace              7 Clark County            15.40m   3 
 16 Sayre, Kendra              7 Milan MS                14.48m   2 
 17 Utt, Mayson                7 Davis County            14.35m   2 
 18 Barriga, Cristal           8 Milan MS                14.08m   1 
 19 Jackson, Morgan            8 Scotland Cou            13.71m   2 
 20 Campbell, Ashtten          8 Putnam Count            12.80m   2 
 21 Buford, Matyson            7 Scotland Cou            12.47m   1 
 22 Ortega, Milly              8 Green City M            11.46m   2 
 23 Ball, Kensley              7 Clark County            10.55m   1 
 24 Buckallew, Kelsey          7 Schuyler Cou            10.49m   1 
 25 Bush, Merrick              8 Clark County             9.10m   1 
 26 Drury, Izzy                8 Kirksville M             8.53m   2 
 27 Hoffmeyer, Grace           6 Schuyler Cou             8.52m   1 
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hunziker, Corrick          7 Clark County             12.39   3  10   
  2 Kouadio, Ange              8 Kirksville M             12.78   3   8   
  3 Fuller, Brennan            8 Clark County             12.97   3   6   
  4 Parrent, Coldon            7 Brookfield M             12.99   3   5   
  5 York, Elliott              7 Green City M             13.04   2   4   
  6 FitzPatrick, Brennen       7 Chillicothe              13.07   3   3   
  7 Arnold, Evan               8 Scotland Cou             13.18   3   2   
  8 Clatt, Carter              8 Scotland Cou             13.29   2   1   
  9 Cook, Cedric               7 Kirksville M             13.38   1 
 10 Englert, Lake              7 Chillicothe              13.66   3 
 11 Navis, Orion               8 Green City M             13.67   3 
 12 Starrett, Casey            7 Schuyler Cou             13.88   1 
 13 Spring, Brayten            7 Putnam Count             14.19   2 
 14 Webster, Grady             7 Clark County             14.26   2 
 15 Garber, Wyatt              7 Brookfield M             14.51   2 
 16 Stotz, Dylan               7 Milan MS                 14.57   1 
 17 Schoonover, Deacon         8 Putnam Count             14.75   2 
 18 Droste, Tyson              6 Schuyler Cou             14.76   2 
 19 Filz, Pryce                8 Clark County             15.19   2 
 20 DeRyke, Kaven              7 Milan MS                 15.79   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Murrell, Logan             7 Chillicothe              25.58   3  10   
  2 Kouadio, Ange              8 Kirksville M             26.49   3   8   
  3 Parrent, Coldon            7 Brookfield M             26.85   3   6   
  4 York, Elliott              7 Green City M             26.94   2   5   
  5 Fuller, Brennan            8 Clark County             27.03   3   4   
  6 Clatt, Carter              8 Scotland Cou             27.26   2   3   
  7 Eckert, Anthony            8 Chillicothe              27.44   3   2   
  8 Lopez, Diego               8 Putnam Count             27.56   3   1   
  9 Perry, Kameron             8 Brookfield M             27.87   3 
 10 Cook, Cedric               7 Kirksville M             29.01   3 
 11 Jones, Jacob               7 Putnam Count             29.50   2 
 12 Webster, Grady             7 Clark County             30.58   2 
 13 Priebe, Danny              7 Schuyler Cou             30.90   1 
 14 Pinkerton, Conner          7 Green City M             31.15   2 
 15 Dodd, Jay                  7 Schuyler Cou             32.01   1 
 16 Waples, Connor             7 Clark County             32.33   1 
 17 Small, Cohen               7 Scotland Cou             33.85   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hunziker, Corrick          7 Clark County           1:00.83   3  10   
  2 Perry, Oliver              8 Chillicothe            1:00.84   3   8   
  3 Murrell, Logan             7 Chillicothe            1:03.33   3   6   
  4 Hartwig, Walter            8 Putnam Count           1:04.86   2   5   
  5 Watt, Angstrom             8 Putnam Count           1:05.39   2   4   
  6 Hamilton, Kwayde           7 Scotland Cou           1:07.27   2   3   
  7 Meyer, Lake                7 Kirksville M           1:07.35   3   2   
  8 Pierce, Colton             7 Kirksville M           1:07.78   3   1   
  9 Randle, Chris              8 Clark County           1:08.66   2 
 10 Crist, Jake                8 Green City M           1:09.48   2 
 11 Applegate, Asher           8 Schuyler Cou           1:10.25   1 
 12 Alvarez, Juan              8 Milan MS               1:10.27   3 
 13 York, Owen                 7 Green City M           1:11.96   3 
 14 Droste, Tyson              6 Schuyler Cou           1:12.93   1 
 15 Schaller, Josey            7 Clark County           1:16.43   1 
 16 Missen, Joseph             8 Clark County           1:16.46   2 
 17 Linscott, Weston           7 Brookfield M           1:18.52   2 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Luke             8 Chillicothe            2:24.52   10   
  2 Sivetts, Henry             8 Putnam Count           2:30.28    8   
  3 Binsbacher, Kai            8 Clark County           2:31.50    6   
  4 Littrell, Ivan             8 Green City M           2:32.44    5   
  5 Davis, Wyatt               8 Clark County           2:42.86    4   
  6 Quinn, Jack                7 Kirksville M           2:45.53    3   
  7 Donoho, Howie              7 Chillicothe            2:47.12    2   
  8 Stott, Jacob               7 Scotland Cou           2:48.46    1   
  9 Castellone, Daniel         7 Milan MS               2:50.81  
 10 Darling, Boden             8 Putnam Count           2:55.37  
 11 Bowman, Barrett            8 Chillicothe            2:55.38  
 -- Vincent, Logan             7 Schuyler Cou                NT  
 -- Pruitt, Christain          7 Milan MS                    NT  
 -- Shipley, Malakhi           8 Chillicothe                 NT  
 -- Showers, Ryan              8 Kirksville M                NT  
 -- Schmitz, Jonathan          7 Clark County                NT  
 -- Ballinger, Clancy          7 Green City M                NT  
 -- Blanchard, Matthew         7 Putnam Count                NT  
 -- Allen, Kein                7 Schuyler Cou                NT  
 -- Austin, Bode               8 Scotland Cou                NT  
 -- Klyukovski, Gregory        8 Kirksville M                NT  
 -- Pflum, Craig               7 Scotland Cou                NT  
 -- Halley, Hoyt               8 Putnam Count                NT  
 -- King, Axell                8 Clark County                NT  
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thompson, Luke             8 Chillicothe            5:23.88   2  10   
  2 Hartwig, Walter            8 Putnam Count           5:31.78   2   8   
  3 McDaniel, Mason            8 Clark County           6:03.06   2   6   
  4 Cook, Skyler               7 Kirksville M           6:04.31   2   5   
  5 Darling, Boden             8 Putnam Count           6:15.31   2   4   
  6 Hatfield, Colin            7 Scotland Cou           6:21.47   2   3   
  7 Sammons, Reid              7 Clark County           6:23.43   1   2   
  8 Hale, Ethan                7 Kirksville M           6:23.45   2   1   
  9 Eichler, Kyler             8 Chillicothe            6:57.51   2 
 10 Campbell, Braylon          7 Scotland Cou           6:58.05   2 
 11 Vincent, Tristen           6 Schuyler Cou           7:14.43   1 
 12 Howard, Zander             8 Chillicothe            8:09.29   1 
 -- Roman, Giovanny            7 Milan MS                    NT   2 
 -- Clark, Braedyn             7 Clark County                NT   2 
 -- Buckallew, Branson         6 Schuyler Cou                NT   2 
 -- Cullom, Cameron            7 Putnam Count                NT   2 
 -- Corona, Carter             8 Chillicothe                 NT   2 
 -- Davis, Noah                7 Clark County                NT   2 
 -- McCormack, Bentley         8 Putnam Count                NT   2 
 -- Marlin, Max                8 Kirksville M                NT   2 
 
Boys 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Murrell, Logan             7 Chillicothe              16.84   2  10   
  2 Rodgers, Blake             8 Clark County             18.28   2   8   
  3 Navis, Orion               8 Green City M             18.40   2   6   
  4 Myers, Mason               8 Scotland Cou             19.13   2   5   
  5 Meyer, Lake                7 Kirksville M             19.37   1   4   
  6 Abdoulmadjid, Ibrahim      8 Kirksville M             19.67   2   3   
  7 Gabrielson, Litton         8 Chillicothe              19.93   1   2   
  8 Jordan, Phoenix            7 Brookfield M             20.72   2   1   
  9 Dodd, Jay                  7 Schuyler Cou             20.77   2 
 10 Talbert, Cason             7 Scotland Cou             20.80   1 
 11 Vincent, Tristen           6 Schuyler Cou             21.17   1 
 12 Green, Cooper              8 Clark County             21.82   1 
 13 Simmons, Korbin            8 Clark County             22.38   1 
 14 Schaller, Josey            7 Clark County             23.71   1 
 15 Chapman, Corey             7 Putnam Count             24.16   2 
 16 Morgan, Sawyer             7 Putnam Count             24.96   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chillicothe Middle School  'A'                        52.64   2  10   
     1) FitzPatrick, Brennen 7          2) Englert, Lake 7                
     3) Marshall, Jack 8                4) Ralls, Brenton 8               
  2 Scotland County MS  'A'                               54.76   2   8   
     1) Myers, Mason 8                  2) Blessing, Dane 8               
     3) Stott, Levi 8                   4) Arnold, Evan 8                 
  3 Brookfield Middle School  'A'                         55.02   2   6   
     1) Jordan, Phoenix 7               2) Perry, Kameron 8               
     3) Leonard, Loki 7                 4) Parrent, Coldon 7              
  4 Milan MS  'A'                                         56.45   2   5   
     1) Stotz, Dylan 7                  2) White, Jacob 7                 
     3) Alvarez, Gerardo 8              4) Alcantara, Aziel 8             
  5 Kirksville Middle School  'A'                         56.78   2   4   
     1) Dinzenza, Eden 8                2) Lyons, Beckett 7               
     3) Fraser, Bennett 8               4) Parsons, Brody 7               
  6 Putnam County MS  'A'                                 57.64   1   3   
     1) Schoonover, Deacon 8            2) Spring, Brayten 7              
     3) Sivetts, Henry 8                4) Watt, Angstrom 8               
  7 Clark County MS  'A'                                  57.65   2   2   
     1) Roach, Quintin 8                2) Steele, Jackson 7              
     3) Miller, Elijah 8                4) Barlow, Corbyn 8               
  8 Schuyler County MS  'A'                             1:04.20   1   1   
     1) Kirkland, Kale 7                2) Dodd, Jay 7                    
     3) Priebe, Danny 7                 4) Starrett, Casey 7              
  9 Clark County MS B  'A'                              1:04.20   1 
     1) Schmitz, Jonathan 7             2) Missen, Joseph 8               
     3) Filz, Pryce 8                   4) Dent, Avery 7                  
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chillicothe Middle School  'A'                      1:50.36   2  10   
     1) Marshall, Jack 8                2) Ralls, Brenton 8               
     3) FitzPatrick, Brennen 7          4) Eckert, Anthony 8              
  2 Putnam County MS  'A'                               1:58.88   2   8   
     1) Lopez, Diego 8                  2) Jones, Jacob 7                 
     3) Sivetts, Henry 8                4) Watt, Angstrom 8               
  3 Brookfield Middle School  'A'                       2:01.57   2   6   
     1) Jordan, Phoenix 7               2) Glasgow, Dayten 7              
     3) Leonard, Loki 7                 4) Perry, Kameron 8               
  4 Clark County MS  'A'                                2:02.16   1   5   
     1) Weaver, Lukas 7                 2) Rodgers, Blake 8               
     3) Roach, Quintin 8                4) Miller, Elijah 8               
  5 Scotland County MS  'A'                             2:02.26   2   4   
     1) Hamilton, Kwayde 7              2) Blessing, Dane 8               
     3) Talbert, Cason 7                4) Arnold, Evan 8                 
  6 Kirksville Middle School  'A'                       2:03.49   2   3   
     1) Dinzenza, Eden 8                2) White, Kyle 8                  
     3) Fraser, Bennett 8               4) Parsons, Brody 7               
  7 Green City MS  'A'                                  2:03.98   2   2   
     1) Littrell, Ivan 8                2) Youngman, Dalton 8             
     3) Pinkerton, Conner 7             4) Crist, Jake 8                  
  8 Milan MS  'A'                                       2:07.10   2   1   
     1) Garcia, Augustin 8              2) Alvarez, Gerardo 8             
     3) Alcantara, Aziel 8              4) Alvarez, Juan 8                
  9 Schuyler County MS  'A'                             2:21.24   1 
     1) Wilson, Brendan 7               2) Antal, Casen 6                 
     3) Vincent, Tristen 6              4) Pauley, Gage 6                 
 10 Clark County MS B  'A'                              2:24.78   1 
     1) Waples, Connor 7                2) Eddleman, Owen 7               
     3) Dent, Avery 7                   4) Wilson, Kade 7                 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chillicothe Middle School  'A'                      4:05.00   2  10   
     1) Eckert, Anthony 8               2) Thompson, Luke 8               
     3) Perry, Oliver 8                 4) Ralls, Brenton 8               
  2 Clark County MS  'A'                                4:19.55   2   8   
     1) Fuller, Brennan 8               2) Hunziker, Corrick 7            
     3) Davis, Wyatt 8                  4) Binsbacher, Kai 8              
  3 Putnam County MS  'A'                               4:24.91   2   6   
     1) Lopez, Diego 8                  2) Sivetts, Henry 8               
     3) Hartwig, Walter 8               4) Watt, Angstrom 8               
  4 Green City MS  'A'                                  4:37.84   1   5   
     1) York, Owen 7                    2) Littrell, Ivan 8               
     3) Youngman, Dalton 8              4) Crist, Jake 8                  
  5 Schuyler County MS  'A'                             4:44.33   1   4   
     1) Oliver, Mason 6                 2) Priebe, Danny 7                
     3) Droste, Tyson 6                 4) Applegate, Asher 8             
  6 Kirksville Middle School  'A'                       4:46.12   2   3   
     1) Pierce, Colton 7                2) Lunsford, Jacob 7              
     3) Cassady, Mason 7                4) Meyer, Lake 7                  
  7 Clark County MS B  'A'                              4:58.35   2   2   
     1) Webster, Grady 7                2) Simmons, Korbin 8              
     3) Martin, Ian 8                   4) Wilson, Kade 7                 
  8 Scotland County MS  'A'                             5:06.25   1   1   
     1) Stott, Levi 8                   2) Jacobs, Alec 8                 
     3) Stott, Jacob 7                  4) Talbert, Cason 7               
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Kirksville Middle School  'A'                      11:03.02   10   
     1) Quinn, Jack 7                   2) Cook, Skyler 7                 
     3) Hale, Ethan 7                   4) Pierce, Colton 7               
  2 Clark County MS  'A'                               11:04.56    8   
     1) Binsbacher, Kai 8               2) Davis, Wyatt 8                 
     3) McDaniel, Mason 8               4) Sammons, Reid 7                
  3 Scotland County MS  'A'                            11:22.90    6   
     1) Stott, Levi 8                   2) Hamilton, Kwayde 7             
     3) Campbell, Braylon 7             4) Hatfield, Colin 7              
  4 Chillicothe Middle School  'A'                     11:44.13    5   
     1) Akers, Trace 8                  2) Hurtgen, Henry 8               
     3) Link, Smith 7                   4) Donoho, Howie 7                
  5 Milan MS  'A'                                      12:07.00    4   
     1) Castellone, Daniel 7            2) Alvarez, Samuel 7              
     3) Alvarez, Juan 8                 4) Roman, Giovanny 7              
  6 Putnam County MS  'A'                              12:17.69    3   
     1) Darling, Boden 8                2) Morgan, Sawyer 7               
     3) Blanchard, Matthew 7            4) Jones, Jacob 7                 
  7 Schuyler County MS  'A'                            12:41.32    2   
     1) Antal, Casen 6                  2) Pauley, Gage 6                 
     3) Wilson, Brendan 7               4) Vincent, Logan 7               
  8 Clark County MS B  'A'                             13:19.08    1   
     1) Davis, Noah 7                   2) Clark, Braedyn 7               
     3) Billings, Wyatt 7               4) King, Axell 8                  
 
Boys 800 Sprint Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Chillicothe Middle School  'A'                      2:03.20   10   
     1) Thompson, Landon 8              2) Schuler, Ryan 8                
     3) Hughes, Tristan 8               4) De La Rosa, Thomas 8           
  2 Green City MS  'A'                                  2:05.52    8   
     1) York, Elliott 7                 2) York, Owen 7                   
     3) Youngman, Dalton 8              4) Navis, Orion 8                 
  3 Kirksville Middle School  'A'                       2:09.61    6   
     1) Lunsford, Jacob 7               2) Wood, Gavin 8                  
     3) Cassady, Mason 7                4) Kouadio, Ange 8                
  4 Milan MS  'A'                                       2:13.38    5   
     1) Alcantara, Aziel 8              2) DeRyke, Kaven 7                
     3) White, Jacob 7                  4) Alvarez, Samuel 7              
  5 Clark County MS  'A'                                2:16.42    4   
     1) Weaver, Lukas 7                 2) Randle, Chris 8                
     3) Roach, Quintin 8                4) Barlow, Corbyn 8               
  6 Clark County MS B  'A'                              2:17.61    3   
     1) Plenge, Bennett 7               2) Kirchner, Karsen 8             
     3) Billings, Wyatt 7               4) Simmons, Korbin 8              
  7 Scotland County MS  'A'                             2:19.56    2   
     1) Hatfield, Colin 7               2) Campbell, Braylon 7            
     3) Small, Cohen 7                  4) Jacobs, Alec 8                 
  8 Putnam County MS  'A'                               2:20.17    1   
     1) Cullom, Cameron 7               2) Morgan, Sawyer 7               
     3) Chapman, Corey 7                4) McCormack, Bentley 8           
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Perry, Oliver              8 Chillicothe             J1.57m   10   
  2 Navis, Orion               8 Green City M            J1.52m    8   
  3 Hartwig, Walter            8 Putnam Count            J1.52m    6   
  4 Thompson, Luke             8 Chillicothe             J1.42m    5   
  5 Feeney, Joel               7 Kirksville M            J1.37m    4   
  6 Quigley, Jordan            7 Kirksville M            J1.37m    3   
  7 Blessing, Dane             8 Scotland Cou            J1.32m    2   
  8 Fuller, Brennan            8 Clark County            J1.32m    1   
  9 Miller, Elijah             8 Clark County             1.27m  
  9 Littrell, Ivan             8 Green City M             1.27m  
  9 Glasgow, Dayten            7 Brookfield M             1.27m  
 -- Spring, Brayten            7 Putnam Count                NH  
 -- Wilson, Brendan            7 Schuyler Cou                NH  
 -- Garber, Wyatt              7 Brookfield M                NH  
 -- Kirkland, Kale             7 Schuyler Cou                NH  
 -- Martin, Ian                8 Clark County                NH  
 -- Hatfield, Colin            7 Scotland Cou                NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ralls, Brenton             8 Chillicothe             J5.08m   10   
  2 Perry, Oliver              8 Chillicothe             J4.78m    7   
  2 Parrent, Coldon            7 Brookfield M            J4.78m    7   
  4 Clatt, Carter              8 Scotland Cou            J4.70m    5   
  5 Hunziker, Corrick          7 Clark County            J4.67m    4   
  6 Randle, Chris              8 Clark County            J4.46m    3   
  7 Myers, Mason               8 Scotland Cou            J4.32m    2   
  8 Jordan, Phoenix            7 Brookfield M            J4.27m    1   
  9 Menconi, Trent             8 Chillicothe             J4.34m  
 10 York, Elliott              7 Green City M             4.00m  
 11 Hamilton, Kwayde           7 Scotland Cou             3.94m  
 12 Morgan, Sawyer             7 Putnam Count             3.76m  
 13 Glasgow, Dayten            7 Brookfield M             3.75m  
 14 Abdoulmadjid, Ibrahim      8 Kirksville M             3.72m  
 15 Oliver, Mason              6 Schuyler Cou             3.62m  
 16 Dinzenza, Eden             8 Kirksville M             3.55m  
 16 Mbadu, Dan                 8 Kirksville M             3.55m  
 18 Ballinger, Clancy          7 Green City M             3.50m  
 19 Dodd, Jay                  7 Schuyler Cou             3.30m  
 20 Blanchard, Matthew         7 Putnam Count             3.20m  
 21 Kirchner, Karsen           8 Clark County             3.15m  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Murrell, Logan             7 Chillicothe            J10.94m   10   
  2 Clatt, Carter              8 Scotland Cou           J10.25m    8   
  3 Marshall, Jack             8 Chillicothe            J10.23m    6   
  4 Arnold, Evan               8 Scotland Cou           J10.10m    5   
  5 Lopez, Diego               8 Putnam Count            J9.32m    4   
  6 Perry, Kameron             8 Brookfield M            J9.07m    3   
  7 Weaver, Lukas              7 Clark County            J8.78m    2   
  8 Whitney, Preston           7 Brookfield M            J8.75m    1   
  9 Jones, Jacob               7 Putnam Count            J8.42m  
 10 Pinkerton, Conner          7 Green City M            J8.22m  
 11 Ballinger, Clancy          7 Green City M            J8.17m  
 12 Cullom, Cameron            7 Putnam Count            J7.97m  
 13 Dinzenza, Eden             8 Kirksville M            J7.92m  
 14 Hunt, Uriah                8 Chillicothe             J7.76m  
 15 Lunsford, Jacob            7 Kirksville M            J7.74m  
 16 Dabney, Prestyn            7 Schuyler Cou            J7.38m  
 17 Martin, Ian                8 Clark County            J7.18m  
 18 Barlow, Corbyn             8 Clark County            J7.15m  
 19 Wilson, Camden             8 Kirksville M            J6.54m  
 20 Cunningham, Cash           6 Schuyler Cou            J6.21m  
 21 Blessing, Dane             8 Scotland Cou            J9.41m  
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fraser, Bennett            8 Kirksville M            11.49m   3  10   
  2 White, Kyle                8 Kirksville M            10.77m   3   8   
  3 Youngman, Dalton           8 Green City M            10.16m   3   6   
  4 Marshall, Jack             8 Chillicothe              9.81m   3   5   
  5 Norman, Deven              8 Brookfield M             9.76m   3   4   
  6 Austin, Bode               8 Scotland Cou             9.59m   2   3   
  7 Schoonover, Deacon         8 Putnam Count             9.54m   3   2   
  8 Smith, Tylin               8 Chillicothe              9.48m   1   1   
  9 Steele, Jackson            7 Clark County             9.44m   3 
 10 Rodgers, Blake             8 Clark County             9.40m   3 
 11 Howell, Colton             8 Brookfield M             9.30m   3 
 12 Fugate, Ace                7 Schuyler Cou             9.08m   2 
 13 Starrett, Casey            7 Schuyler Cou             9.04m   1 
 14 Mallett, Trent             8 Scotland Cou             8.63m   2 
 15 Aldridge, Troy             8 Milan MS                 8.40m   2 
 16 Jacobs, Alec               8 Scotland Cou             8.34m   2 
 17 McIntire, Ryles            8 Clark County             8.27m   1 
 18 McMillen, Matthew          7 Putnam Count             8.25m   2 
 19 Skaggs, Marcus             8 Green City M             8.04m   2 
 20 Butler, Dylan              8 Clark County             8.02m   2 
 21 McCormack, Bentley         8 Putnam Count             7.88m   3 
 22 Chukwu, Ekene              7 Brookfield M             7.80m   2 
 23 Lewis, Kole                8 Milan MS                 7.49m   2 
 24 Eddleman, Owen             7 Clark County             7.37m   1 
 25 Frazier, Chase             7 Milan MS                 7.31m   1 
 26 Jordan, Nik                8 Kirksville M             7.25m   1 
 27 Halbert, Zaiden            8 Clark County             6.22m   1 
 28 schreiner, andrew          8 Chillicothe              5.81m   1 
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Biggerstaff, Avery         8 Clark County            31.98m   3  10   
  2 Fraser, Bennett            8 Kirksville M            29.37m   3   8   
  3 White, Kyle                8 Kirksville M            27.39m   3   6   
  4 Mallett, Trent             8 Scotland Cou            27.09m   2   5   
  5 Plenge, Bennett            7 Clark County            24.95m   1   4   
  6 Ross, Kole                 8 Clark County            24.66m   3   3   
  7 Chukwu, Ekene              7 Brookfield M            23.35m   3   2   
  8 Austin, Bode               8 Scotland Cou            23.22m   2   1   
  9 Moeller, Riley             8 Clark County            22.61m   1 
 10 McMillen, Matthew          7 Putnam Count            22.22m   2 
 11 Donoho, Howie              7 Chillicothe             21.85m   3 
 12 Fugate, Ace                7 Schuyler Cou            21.32m   1 
 13 Aldridge, Troy             8 Milan MS                21.12m   2 
 14 Jacobs, Alec               8 Scotland Cou            19.72m   2 
 15 Hawkins, Gunnar            8 Chillicothe             18.68m   1 
 16 Swift, Drake               8 Chillicothe             18.64m   2 
 17 Lewis, Kole                8 Milan MS                18.30m   1 
 18 Baker, Danik               7 Brookfield M            16.79m   3 
 19 Kirkland, Kale             7 Schuyler Cou            16.06m   1 
 20 Reinbach, Carsten          7 Kirksville M            15.48m   1 
 21 Skaggs, Marcus             8 Green City M            15.20m   2 
 22 Ruiz, Calvin               8 Putnam Count            14.65m   3 
 23 Frazier, Chase             7 Milan MS                14.52m   1 
 24 Howell, Colton             8 Brookfield M            12.03m   2 
 25 Pinkerton, Conner          7 Green City M            11.69m   2 
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Chillicothe Middle School  177        2) Kirksville Middle School   94   
    3) Davis County 8th Grade      81        4) Putnam County MS           70   
    5) Brookfield Middle School    53        6) Scotland County MS         39   
    7) Clark County MS             37.50     8) Green City MS              25   
    9) Davis County 7th Grade      20       10) Schuyler County MS         13   
   11) Milan MS                     9.50    12) Clark County MS B           2   
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Chillicothe Middle School  162        2) Clark County MS           106   
    3) Kirksville Middle School   100        4) Scotland County MS         70   
    5) Putnam County MS            63        6) Green City MS              49   
    7) Brookfield Middle School    42        8) Milan MS                   15   
    9) Clark County MS B           10       10) Schuyler County MS          7