Licensed to Web School Tools - For Office Use Only License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/28/2022 09:10 AM
                        2022 HDC Track Meet - 4/27/2022                        
                               South Harrison HS                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Crouse, Karlee             9 Cainsville H           14.76      14.97   2  10   
  2 Bonnett, Skylar           11 Grundy Count           13.74      15.30   2   8   
  3 Wollam, Raegan            11 Winston High           14.64      15.49   2   6   
  4 Rains, Adysan              9 Grundy Count           14.94      15.52   2   4   
  5 Barton, Linda              9 Mercer High            15.24      15.54   2   2   
  6 Turner, Lucy              12 Tri-County H           14.69      15.55   2   1   
  7 Blakey-Wright, Lexxus     10 Tri-County H           15.12      15.82   2 
  8 Houk, Bailey               9 Mercer High            15.54      15.89   2 
  9 Prater, Dorothy           12 North Davies           18.74      19.40   1 
 10 Chapman, Kailee           11 Cainsville H           19.37      21.48   1 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hill, Kaydee              11 Mercer High            32.64      29.68   2  10   
  2 Crouse, Karlee             9 Cainsville H           31.82      29.99   2   8   
  3 Uthe, Marissa             10 Winston High           30.57      30.62   2   6   
  4 Turner, Lucy              12 Tri-County H           31.26      30.88   2   4   
  5 Barton, Linda              9 Mercer High            31.22      31.26   2   2   
  6 Bonnett, Skylar           11 Grundy Count           30.62      31.29   2   1   
  7 Wollam, Raegan            11 Winston High           30.56      32.13   2 
  8 Ward, Jolee               12 Gilman City            33.03      33.88   1 
  9 Underwood, Arianna         9 Cainsville H                      35.65   1 
 10 Prater, Dorothy           12 North Davies           42.44      42.90   1 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Michael, Rainey           11 Mercer High          1:12.40    1:09.28   2  10   
  2 Uthe, Marissa             10 Winston High         1:10.58    1:10.47   2   8   
  3 Rogers, Gracie            10 Mercer High          1:11.39    1:11.03   2   6   
  4 Sperry, Kelsey             9 Gilman City          1:09.78    1:12.67   2   4   
  5 Brewer, Emily             12 Tri-County H         1:15.09    1:15.80   2   2   
  6 Williams, Anissa          12 Tri-County H         1:11.19    1:15.95   2   1   
  7 Gibson, Shelby             9 Gilman City          1:18.21    1:19.48   1 
  8 Underwood, Arianna         9 Cainsville H         1:15.71    1:19.81   2 
  9 Rains, Adysan              9 Grundy Count         1:17.10    1:20.65   1 
 10 Prater, Dorothy           12 North Davies         1:39.77    1:41.49   1 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Milazzo, Molly            10 Grundy Count         2:58.90    2:45.84   10   
  2 Michael, Rainey           11 Mercer High          3:02.40    2:50.50    8   
  3 Dunks, Tori               10 Tri-County H         2:50.90    2:52.35    6   
  4 Sperry, Kelsey             9 Gilman City          2:54.69    2:58.32    4   
  5 Williams, Zoie             9 Tri-County H         3:08.16    3:03.61    2   
  6 Rogers, Gracie            10 Mercer High          3:09.36    3:04.65    1   
  7 Gibson, Shelby             9 Gilman City          3:07.03    3:04.73  
  8 Underwood, Arianna         9 Cainsville H                    3:22.32  
  9 Balch, SageLynn            9 North Davies                    3:32.38  
 10 Marrs, Jordan             12 Tri-County H         3:32.91    3:33.41  
 11 Warner, Kennedy            9 Winston High                    3:57.34  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Langfitt, Ava             10 Gilman City          6:12.20    6:13.24   10   
  2 Dunks, Tori               10 Tri-County H         6:31.85    6:18.41    8   
  3 Milazzo, Molly            10 Grundy Count         6:51.60    6:21.67    6   
  4 Sheetz, Tanleigh          12 Winston High                    7:10.43    4   
  5 Abledinger, Chloe         12 Tri-County H         7:47.63    7:17.61    2   
  6 Balch, SageLynn            9 North Davies         7:23.94    7:46.74    1   
  7 Hagan, Makenzie            9 Mercer High          7:40.77    8:13.84  
  8 Houk, Breanna             10 Mercer High          7:35.20    8:41.70  
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Langfitt, Ava             10 Gilman City         13:14.72   14:06.57   10   
  2 Dunks, Tori               10 Tri-County H        14:00.87   15:17.60    8   
  3 Abledinger, Chloe         12 Tri-County H                   16:30.72    6   
  4 Houk, Breanna             10 Mercer High                    17:45.89    4   
  5 Hagan, Makenzie            9 Mercer High                    18:22.26    2   
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turner, Carly             12 Tri-County H           17.46      18.18   10   
  2 Sheetz, Tanleigh          12 Winston High           20.69      20.47    8   
  3 Sperry, Kelsey             9 Gilman City            20.67      20.79    6   
  4 Milazzo, Molly            10 Grundy Count           23.24      22.10    4   
  5 Fisher, Madeline          10 Mercer High            25.40      23.11    2   
  6 Stark, Riley               9 Mercer High            27.73      25.21    1   
  7 Balch, SageLynn            9 North Davies                      27.43  
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turner, Carly             12 Tri-County H           51.12      55.20   10   
  2 Langfitt, Ava             10 Gilman City          1:00.49      57.32    8   
  3 Sheetz, Tanleigh          12 Winston High         1:01.24      59.34    6   
  4 Stark, Riley               9 Mercer High          1:11.94    1:04.49    4   
  5 Martin, Summer            11 Mercer High          1:09.34    1:05.74    2   
  6 Warner, Kennedy            9 Winston High                    1:11.68    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tri-County High School  'A'                         57.96      57.36   10   
     1) Turner, Lucy 12                 2) Blakey-Wright, Lexxus 10       
     3) Williams, Anissa 12             4) Turner, Carly 12               
  2 Mercer High School  'A'                           1:00.39      58.30    8   
     1) Martin, Summer 11               2) Stark, Riley 9                 
     3) Hill, Kaydee 11                 4) Houk, Bailey 9                 
  3 Winston High School  'A'                          1:00.57    1:00.30    6   
     1) Uthe, Marissa 10                2) Sheetz, Tanleigh 12            
     3) Pliley, Shealyn 9               4) Wollam, Raegan 11              
 
Girls 4x200 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mercer High School  'A'                           2:05.67    2:00.87   10   
     1) Barton, Linda 9                 2) Martin, Summer 11              
     3) Hill, Kaydee 11                 4) Michael, Rainey 11             
  2 Tri-County High School  'A'                       2:03.57    2:04.22    8   
     1) Blakey-Wright, Lexxus 10        2) Williams, Anissa 12            
     3) Turner, Carly 12                4) Perkins, Liberty 10            
  3 Winston High School  'A'                          2:07.30    2:07.32    6   
     1) Uthe, Marissa 10                2) Wollam, Raegan 11              
     3) Lang, Paige 10                  4) Warner, Kennedy 9              
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mercer High School  'A'                           5:00.70    4:54.64   10   
     1) Meinecke, Tori 12               2) Hill, Kaydee 11                
     3) Michael, Rainey 11              4) Rogers, Gracie 10              
  2 Gilman City High School  'A'                      5:03.59    5:10.11    8   
     1) Ward, Jolee 12                  2) Gibson, Shelby 9               
     3) Ward, Laina 10                  4) Sperry, Kelsey 9               
  3 Tri-County High School  'A'                       5:08.89    5:21.81    6   
     1) Flowers, Page 9                 2) Blakey-Wright, Lexxus 10       
     3) Brewer, Emily 12                4) Williams, Anissa 12            
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mercer High School  'A'                          12:20.49   13:21.97   10   
     1) Houk, Breanna 10                2) Hagan, Makenzie 9              
     3) Brown, Emilea 10                4) Houk, Bailey 9                 
  2 Tri-County High School  'A'                      12:51.60   15:11.68    8   
     1) Abledinger, Chloe 12            2) Flowers, Page 9                
     3) Dunks, Tori 10                  4) Williams, Zoie 9               
 
Girls High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Meinecke, Tori            12 Mercer High            1.50m      1.45m   10   
  2 Langfitt, Ava             10 Gilman City            1.42m      1.40m    8   
  3 Fisher, Madeline          10 Mercer High            1.40m      1.35m    6   
  4 Warner, Kennedy            9 Winston High                      1.25m    4   
  5 Huskey, Kiera             12 Tri-County H           1.32m     J1.25m    2   
 
Girls Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Crouse, Karlee             9 Cainsville H           4.40m      4.63m   10   
  2 Perkins, Liberty          10 Tri-County H           3.90m      4.33m    8   
  3 Meinecke, Tori            12 Mercer High            3.90m      4.32m    6   
  4 Bonnett, Skylar           11 Grundy Count           4.07m      4.18m    4   
  5 Barton, Linda              9 Mercer High            3.88m      4.12m    2   
  6 Turner, Lucy              12 Tri-County H                      4.07m    1   
 
Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Crouse, Karlee             9 Cainsville H           8.70m      8.93m   10   
  2 Perkins, Liberty          10 Tri-County H           8.94m      8.83m    8   
  3 Gibson, Shelby             9 Gilman City            8.86m      8.47m    6   
  4 Bonnett, Skylar           11 Grundy Count           8.27m      8.38m    4   
  5 Meinecke, Tori            12 Mercer High            9.25m      8.25m    2   
  6 Fisher, Madeline          10 Mercer High            8.45m      8.06m    1   
  7 Marrs, Jordan             12 Tri-County H           7.11m      6.91m  
 
Girls Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ward, Laina               10 Gilman City            9.11m      9.04m   10   
  2 Oaks, Landry              10 Newtown-Harr           8.68m      8.36m    8   
  3 Pliley, Shealyn            9 Winston High           8.05m      8.27m    6   
  4 Vaughn, Bree               9 Cainsville H           7.90m      8.18m    4   
  5 Huskey, Kiera             12 Tri-County H           7.73m      7.79m    2   
  6 Rains, Adysan              9 Grundy Count           7.45m      7.50m    1   
  7 Lang, Paige               10 Winston High           8.18m      7.11m  
  8 Clair, Kieara             11 North Davies           7.28m      6.92m  
  9 Brown, Emilea             10 Mercer High            6.86m      6.78m  
 10 Houk, Bailey               9 Mercer High                       6.76m  
 11 Chapman, Kailee           11 Cainsville H           5.24m      4.79m  
 12 Prater, Dorothy           12 North Davies                      4.30m  
 
Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vaughn, Bree               9 Cainsville H          29.90m     28.05m   10   
  2 Huskey, Kiera             12 Tri-County H          26.16m     23.22m    8   
  3 Ward, Laina               10 Gilman City           26.73m     21.54m    6   
  4 Ward, Jolee               12 Gilman City           24.56m     21.09m    4   
  5 Pliley, Shealyn            9 Winston High          20.67m     20.37m    2   
  6 Lang, Paige               10 Winston High          17.68m     18.05m    1   
  7 Clair, Kieara             11 North Davies          17.96m     17.44m  
  8 Oaks, Landry              10 Newtown-Harr          18.49m     17.19m  
  9 Hagan, Makenzie            9 Mercer High           15.06m     16.90m  
 10 Brown, Emilea             10 Mercer High           17.87m     16.73m  
 
Girls Javelin Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ward, Jolee               12 Gilman City           29.00m     26.47m   10   
  2 Rains, Adysan              9 Grundy Count          19.40m     25.48m    8   
  3 Fisher, Madeline          10 Mercer High           25.48m     25.24m    6   
  4 Ward, Laina               10 Gilman City           30.70m     24.86m    4   
  5 Pliley, Shealyn            9 Winston High          24.32m     24.84m    2   
  6 Houk, Breanna             10 Mercer High           24.90m     23.79m    1   
  7 Perkins, Liberty          10 Tri-County H          25.13m     20.28m  
  8 Huskey, Kiera             12 Tri-County H                     18.90m  
  9 Oaks, Landry              10 Newtown-Harr          19.51m     16.91m  
 10 Vaughn, Bree               9 Cainsville H                     16.22m  
 
Girls 100 Meter Dash Junior High
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Stonger, Lexa              8 Grundy Co. M           15.18      15.82   2  10   
  2 Wells, Peyton              7 Mercer Middl           16.20      15.91   2   8   
  3 Houk, Payton               7 Mercer Middl           16.01      15.96   2   6   
  4 Waln, Summer               8 Winston MS                        16.05   1   4   
  5 McCampbell, Mea            8 Winston MS             15.45      16.11   2   2   
  6 Critten, Dani              8 Tri-County H           16.00      16.31   2   1   
  7 Cain, Lana                 7 Ridgeway Hig           16.69      16.57   2 
  8 Marrs, Kamran              7 Tri-County H           16.91      16.61   2 
  9 Bernardino, Kara           8 North Davies                      17.47   1 
 10 Pendergraft, Trinity       7 Newtown-Harr           17.81      17.74   2 
 11 Chalfant, Caitlynn         7 Gilman City            19.89      18.73   1 
 12 McCampbell, Miley          8 Winston MS             18.17      18.84   1 
 
Girls 200 Meter Dash Junior High
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sperry, Khloey             7 Gilman City            31.46      31.18   2  10   
  2 Stonger, Lexa              8 Grundy Co. M           33.84      33.20   2   8   
  3 Waln, Summer               8 Winston MS             35.71      34.33   2   6   
  4 Critten, Dani              8 Tri-County H           34.73      34.43   2   4   
  5 Vincent, Kennedy           7 Mercer Middl           35.04      35.07   2   2   
  6 Cain, Lana                 7 Ridgeway Hig           35.50      35.31   2   1   
  7 Miller, Remington          7 Newtown-Harr           35.85      35.35   2 
  8 McCampbell, Mea            8 Winston MS             35.70      35.55   2 
  9 Hampton, Reiann            7 Winston MS             37.86      35.83   1 
 10 Chalfant, Emily            7 Gilman City            36.67      35.91   1 
 11 Bernardino, Kara           8 North Davies                      37.84   1 
 12 Pendergraft, Trinity       7 Newtown-Harr           42.46      40.03   1 
 
Girls 400 Meter Dash Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sperry, Khloey             7 Gilman City          1:09.62    1:06.94   10   
  2 McLain, Sloane             8 Ridgeway Hig         1:12.24    1:12.07    8   
  3 Robinson, Isabel           8 Winston MS           1:18.14    1:12.31    6   
  4 Ratliff, Phoenyx           8 Ridgeway Hig         1:22.70    1:18.30    4   
  5 Miller, Remington          7 Newtown-Harr         1:22.96    1:21.67    2   
  6 Vincent, Kennedy           7 Mercer Middl         1:22.87    1:22.45    1   
  7 Davis, Payton              7 Mercer Middl                    1:30.44  
 
Girls 800 Meter Run Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gregg, Avery               8 Gilman City          2:49.96    2:56.11   10   
  2 Thompson, Lainey           8 Ridgeway Hig         3:12.85    3:03.18    8   
  3 Stark, Kymber              7 Mercer Middl         3:19.53    3:12.58    6   
  4 Rogers, Sari               8 Mercer Middl         3:14.33    3:18.08    4   
  5 Rhodes, Macayla            7 Gilman City          3:41.66    3:35.73    2   
 
Girls 1600 Meter Run Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gregg, Avery               8 Gilman City          6:24.70    6:17.34   10   
  2 Rhodes, Macayla            7 Gilman City          7:48.51    7:31.80    8   
  3 Pendergraft, Trinity       7 Newtown-Harr         8:27.04    7:43.50    6   
  4 West, Raionna              7 Mercer Middl                    8:34.51    4   
 
Girls 100 Meter Hurdles Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dorbeck, Taylor            8 Mercer Middl           21.47      20.63   10   
  2 Miller, Remington          7 Newtown-Harr           21.38      21.17    8   
  3 Robinson, Isabel           8 Winston MS             22.97      21.36    6   
  4 Burke, Alli                7 Gilman City            21.57      21.43    4   
  5 Hampton, Reiann            7 Winston MS             24.84      21.77    2   
  6 Cain, Lana                 7 Ridgeway Hig           22.02      21.83    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay Junior High
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ridgeway High School  'A'                                    1:00.13   10   
     1) Ratliff, Phoenyx 8              2) Roberson, Stella 8             
     3) Cain, Lana 7                    4) McLain, Sloane 8               
  2 Winston MS  'A'                                   1:04.12    1:02.05    8   
     1) Waln, Summer 8                  2) McCampbell, Mea 8              
     3) Hampton, Reiann 7               4) Robinson, Isabel 8             
  3 Mercer Middle School  'A'                         1:01.83    1:03.11    6   
     1) Wells, Peyton 7                 2) Dorbeck, Taylor 8              
     3) Davis, Payton 7                 4) Houk, Payton 7                 
  4 Tri-County High School  'A'                         57.96    1:03.39    4   
     1) Tone-Pah-Hote, Sylvia 8         2) Marrs, Kamran 7                
     3) Neeley, Alexis 8                4) Critten, Dani 8                
  5 Gilman City High School  'A'                      1:08.52    1:09.91    2   
     1) Crabtree, Parker 7              2) Chalfant, Caitlynn 7           
     3) Chalfant, Emily 7               4) Burke, Alli 7                  
 
Girls 4x200 Meter Relay Junior High
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ridgeway High School  'A'                         2:10.09    2:07.16   10   
     1) Ratliff, Phoenyx 8              2) Roberson, Stella 8             
     3) Thompson, Lainey 8              4) McLain, Sloane 8               
  2 Mercer Middle School  'A'                         2:14.40    2:13.45    8   
     1) Wells, Peyton 7                 2) Dorbeck, Taylor 8              
     3) Davis, Payton 7                 4) Houk, Payton 7                 
  3 Tri-County High School  'A'                       2:03.57    2:21.55    6   
     1) Tone-Pah-Hote, Sylvia 8         2) Marrs, Kamran 7                
     3) Courter, Julie 8                4) Neeley, Alexis 8               
  4 Gilman City High School  'A'                      2:11.51    2:23.06    4   
     1) Chalfant, Caitlynn 7            2) Chalfant, Emily 7              
     3) Crabtree, Parker 7              4) Rhodes, Macayla 7              
 
Girls 4x400 Meter Relay Junior High
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gilman City High School  'A'                      5:03.59    5:16.07   10   
     1) Burke, Alli 7                   2) Crabtree, Parker 7             
     3) Sperry, Khloey 7                4) Gregg, Avery 8                 
  2 Mercer Middle School  'A'                                    6:04.90    8   
     1) Stark, Kymber 7                 2) Stark, Lily 7                  
     3) Vincent, Kennedy 7              4) Rogers, Sari 8                 
  3 Tri-County High School  'A'                       5:08.89    6:37.27    6   
     1) Tone-Pah-Hote, Sylvia 8         2) Marrs, Morgan 7                
     3) Courter, Julie 8                4) Neeley, Alexis 8               
 
Girls High Jump Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McLain, Sloane             8 Ridgeway Hig           1.50m      1.50m   10   
  2 Sperry, Khloey             7 Gilman City            1.40m     J1.50m    8   
  3 Critten, Dani              8 Tri-County H           1.25m      1.25m    6   
 
Girls Long Jump Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gregg, Avery               8 Gilman City            4.11m      4.32m   10   
  2 Roberson, Stella           8 Ridgeway Hig           4.12m      4.24m    8   
  3 Thompson, Lainey           8 Ridgeway Hig           3.26m      4.02m    6   
  4 Miller, Remington          7 Newtown-Harr           3.61m      3.98m    4   
  5 Stonger, Lexa              8 Grundy Co. M                      3.62m    2   
  6 Marrs, Kamran              7 Tri-County H           3.26m      3.55m    1   
  7 Hampton, Reiann            7 Winston MS                        3.53m  
  8 Houk, Payton               7 Mercer Middl           3.27m      3.29m  
  9 Wells, Peyton              7 Mercer Middl           3.00m      3.08m  
 10 Chalfant, Emily            7 Gilman City            3.45m      2.81m  
 
Girls Triple Jump Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roberson, Stella           8 Ridgeway Hig           8.61m      8.59m   10   
  2 Thompson, Lainey           8 Ridgeway Hig           7.87m      7.45m    8   
  3 Stark, Kymber              7 Mercer Middl           7.56m      7.19m    6   
  4 Crabtree, Parker           7 Gilman City                       6.84m    4   
  5 Chalfant, Caitlynn         7 Gilman City                       6.02m    2   
 
Girls Shot Put Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fehring, Kammie            8 Gilman City            8.16m      8.72m   10   
  2 Neeley, Alexis             8 Tri-County H           7.02m      8.41m    8   
  3 Stark, Lily                7 Mercer Middl           7.28m      8.16m    6   
  4 Vincent, Kennedy           7 Mercer Middl           6.61m      8.08m    4   
  5 Waln, Summer               8 Winston MS             7.25m      7.98m    2   
  6 Phillips, Zaylea           7 Grundy Co. M                      7.84m    1   
  7 Stonger, Lexa              8 Grundy Co. M           7.25m      7.45m  
  8 McCampbell, Miley          8 Winston MS             6.55m      7.42m  
  9 Bernardino, Kara           8 North Davies                      7.41m  
 10 Page, Maddie               8 Tri-County H                      7.10m  
 11 Taggart, Pyper             7 Gilman City            6.63m      7.00m  
 
Girls Discus Throw Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robinson, Isabel           8 Winston MS            14.67m     22.84m   10   
  2 Fehring, Kammie            8 Gilman City           21.77m     21.71m    8   
  3 Rogers, Sari               8 Mercer Middl          20.26m     21.25m    6   
  4 Stark, Lily                7 Mercer Middl          18.65m     17.98m    4   
  5 Bernardino, Kara           8 North Davies                     17.34m    2   
  6 McCampbell, Mea            8 Winston MS            16.80m     16.51m    1   
  7 Phillips, Zaylea           7 Grundy Co. M                     16.38m  
  8 Page, Maddie               8 Tri-County H          15.35m     16.19m  
  9 Taggart, Pyper             7 Gilman City           13.94m     13.81m  
 10 Marrs, Morgan              7 Tri-County H                     13.38m  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Curtis, Derick            12 Tri-County H           11.56      11.86   2  10   
  2 Locker, Kaden             12 Gilman City            12.58      12.71   2   8   
  3 Baker, Garrett            10 Cainsville H                      12.74   1   6   
  4 Stotts, Jaydon            10 Grundy Count                      13.10   1   4   
  5 Otto, Brett               10 Newtown-Harr           12.67      13.15   2   2   
  6 Rains, Aidan              11 Grundy Count           12.83      13.22   2   1   
  7 Pliley, Spencer           11 Winston High           12.67      13.60   2 
  8 Lawson, Cale               9 Grundy Count           13.94      14.24   2 
  9 Baker, Ritchard           10 North Davies           14.68      14.66   2 
 10 Parker, Cory              11 Winston High           25.29      25.00   1  NO TIME RECORDED
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Curtis, Derick            12 Tri-County H           23.78      23.51   10   
  2 Cross, Zackary            10 Newtown-Harr           24.23      24.59    8   
  3 Locker, Kaden             12 Gilman City            25.33      25.62    6   
  4 Vaughn, Asher             12 Winston High           26.29      26.62    4   
  5 Stotts, Jaydon            10 Grundy Count           27.74      26.73    2   
  6 Baker, Garrett            10 Cainsville H           26.43      27.06    1   
  7 Lawson, Cale               9 Grundy Count           29.44      30.74  
  8 King, Kaedan              11 Cainsville H           31.71      32.88  
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Uthe, Jacob               12 Winston High           56.92      55.33   10   
  2 Locker, Kaden             12 Gilman City            56.37      56.61    8   
  3 Baker, Garrett            10 Cainsville H           57.77      57.77    6   
  4 Janosik, Jakub            11 Mercer High          1:00.53      58.41    4   
  5 Goble, Peyton              9 Tri-County H         1:00.26    1:00.30    2   
  6 Davis, Jayce              10 Mercer High            59.96    1:01.24    1   
  7 Lawson, Cale               9 Grundy Count         1:09.09    1:07.04  
  8 Smith, Jesse              10 North Davies         1:07.88    1:07.87  
 
Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lee, Braden               11 Winston High         2:26.92    2:15.62   10   
  2 Uthe, Jacob               12 Winston High         2:06.61    2:17.47    8   
  3 Langfitt, Brody           12 Gilman City          2:18.15    2:20.45    6   
  4 Janosik, Jakub            11 Mercer High          2:22.17    2:23.53    4   
  5 Davis, Jayce              10 Mercer High          2:29.40    2:28.03    2   
  6 Preston, Landon            9 Gilman City          2:35.69    2:28.61    1   
  7 Terhune, William          12 Tri-County H         2:18.38    2:28.68  
  8 MacGregor, Garrett         9 Newtown-Harr         2:25.86    2:33.05  
  9 Browning, Kenneth          9 North Davies         3:06.20    2:49.98  
 10 Nash, Carleton            10 Cainsville H         2:42.36    2:53.83  
 11 King, Kaedan              11 Cainsville H                    2:54.41  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 MacGregor, Gauge          10 Newtown-Harr         4:57.93    5:04.08   10   
  2 Miller, Payton            10 Newtown-Harr         5:08.59    5:05.27    8   
  3 Lee, Braden               11 Winston High         5:09.32    5:06.65    6   
  4 Langfitt, Brody           12 Gilman City          4:54.49    5:16.24    4   
  5 Preston, Landon            9 Gilman City          5:44.92    5:28.34    2   
  6 Sheetz, Bristol            9 Winston High                    5:35.82    1   
  7 Stotts, Jaydon            10 Grundy Count         5:48.26    5:50.45  
  8 Nash, Carleton            10 Cainsville H                    6:33.31  
 -- Manning, Matthew          10 Tri-County H         5:57.18        DNF  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 MacGregor, Gauge          10 Newtown-Harr        11:03.22   11:13.04   10   
  2 Lee, Braden               11 Winston High        11:04.11   11:18.57    8   
  3 Miller, Payton            10 Newtown-Harr        11:13.85   11:33.77    6   
  4 Sheetz, Bristol            9 Winston High        12:23.36   11:51.87    4   
  5 Uthe, Elijah              10 Winston High        13:28.58  x13:26.70  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Peterson, Cole            11 Grundy Count           17.64      18.03   10   
  2 Cross, Zackary            10 Newtown-Harr           18.68      18.69    8   
  3 Miller, Hunter             9 Newtown-Harr           20.08      19.95    6   
  4 Nelson, Noel              10 Winston High           22.39      21.90    4   
  5 Sheetz, Bristol            9 Winston High           22.26      21.96    2   
  6 Brown, Colton              9 North Davies           23.59      23.10    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cross, Zackary            10 Newtown-Harr           44.23      42.66   10   
  2 Peterson, Cole            11 Grundy Count           46.82      46.15    8   
  3 Miller, Hunter             9 Newtown-Harr           47.74      47.34    6   
  4 Sheetz, Bristol            9 Winston High           54.09      56.98    4   
  5 Nelson, Noel              10 Winston High           53.92      57.64    2   
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tri-County High School  'A'                         48.67      47.97   10   
     1) Goble, Peyton 9                 2) Turner, Cale 10                
     3) Ybarra, Jakob 12                4) Curtis, Derick 12              
  2 Newtown-Harris High School  'A'                                50.62    8   
     1) Miller, Hunter 9                2) MacGregor, Garrett 9           
     3) Miller, Payton 10               4) Otto, Brett 10                 
  3 North Daviess High School  'A'                                 54.92    6   
     1) Baker, Ritchard 10              2) Brown, Colton 9                
     3) Browning, Kenneth 9             4) Smith, Jesse 10                
  4 Winston High School  'A'                            51.32      56.44    4   
     1) Vaughn, Asher 12                2) Mullikin, Clyde 10             
     3) Caldwell, Tryson 9              4) Eiken, Sage 10                 
 
Boys 4x200 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 North Daviess High School  'A'                    2:04.00    1:55.99   10   
     1) Baker, Ritchard 10              2) Brown, Colton 9                
     3) Browning, Kenneth 9             4) Smith, Jesse 10                
  2 Winston High School  'A'                          1:46.13    1:58.40    8   
     1) Mullikin, Clyde 10              2) Eiken, Sage 10                 
     3) Caldwell, Tryson 9              4) Uthe, Elijah 10                
  3 Tri-County High School  'A'                       2:05.92    2:03.41    6   
     1) Turner, Cale 10                 2) Malott, Kayden 12              
     3) Smith, Zander 12                4) Manning, Matthew 10            
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Winston High School  'A'                          4:14.94    4:04.60   10   
     1) Uthe, Jacob 12                  2) Pliley, Spencer 11             
     3) Vaughn, Asher 12                4) Lee, Braden 11                 
  2 Newtown-Harris High School  'A'                              4:11.54    8   
     1) Miller, Hunter 9                2) Otto, Brett 10                 
     3) MacGregor, Garrett 9            4) MacGregor, Gauge 10            
  3 North Daviess High School  'A'                               4:44.40    6   
     1) Baker, Ritchard 10              2) Brown, Colton 9                
     3) Browning, Kenneth 9             4) Smith, Jesse 10                
  4 Tri-County High School  'A'                       5:02.80    4:57.87    4   
     1) Manning, Matthew 10             2) Smith, Zander 12               
     3) Malott, Kayden 12               4) Goble, Peyton 9                
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Newtown-Harris High School  'A'                   9:20.78   11:01.67   10   
     1) MacGregor, Gauge 10             2) Miller, Payton 10              
     3) MacGregor, Garrett 9            4) Otto, Brett 10                 
  2 Tri-County High School  'A'                                 14:31.31    8   
     1) Manning, Matthew 10             2) Smith, Zander 12               
     3) Malott, Kayden 12               4) Terhune, William 12            
  3 Winston High School  'A'                         11:55.78   19:08.52    6   
     1) Mullikin, Clyde 10              2) Nelson, Noel 10                
     3) Uthe, Elijah 10                 4) Eiken, Sage 10                 
 
Boys High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Peterson, Cole            11 Grundy Count           1.78m      1.65m   10   
  2 Uthe, Jacob               12 Winston High           1.60m      1.60m    8   
  3 Davis, Jayce              10 Mercer High                       1.50m    6   
 
Boys Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Curtis, Derick            12 Tri-County H                      5.84m   10   
  2 Cross, Zackary            10 Newtown-Harr           5.50m      5.83m    8   
  3 Locker, Kaden             12 Gilman City            5.29m      5.47m    6   
  4 Davis, Jayce              10 Mercer High            5.20m      5.27m    4   
  5 Goble, Peyton              9 Tri-County H           4.98m     J5.27m    2   
  6 Rains, Aidan              11 Grundy Count           4.87m      5.23m    1   
  7 Caldwell, Tryson           9 Winston High           3.98m      3.88m  
 
Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Langfitt, Brody           12 Gilman City           11.55m     11.35m   10   
  2 Vaughn, Asher             12 Winston High          11.40m     10.61m    8   
  3 Rains, Aidan              11 Grundy Count          10.16m     10.04m    6   
  4 Preston, Landon            9 Gilman City            9.77m      9.52m    4   
  5 Nelson, Noel              10 Winston High           9.62m      9.45m    2   
  6 Turner, Cale              10 Tri-County H           9.99m      9.41m    1   
 
Boys Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ybarra, Jakob             12 Tri-County H          12.86m     13.17m   10   
  2 Roberson, Owan             9 Cainsville H           9.60m     10.80m    8   
  3 Hashman, Wes              10 Mercer High           10.40m     10.41m    6   
  4 Janosik, Jakub            11 Mercer High            9.47m     10.28m    4   
  5 Caldwell, Tryson           9 Winston High           7.57m      7.19m    2   
  6 Elder, Ethan               9 Gilman City            6.17m      5.64m    1   
 
Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ybarra, Jakob             12 Tri-County H          28.16m     32.98m   10   
  2 Roberson, Owan             9 Cainsville H          28.77m     27.80m    8   
  3 Mullikin, Clyde           10 Winston High          28.50m     22.40m    6   
  4 Malott, Kayden            12 Tri-County H          18.44m     20.58m    4   
  5 Elder, Ethan               9 Gilman City           19.54m     16.48m    2   
  6 Parker, Cory              11 Winston High           8.59m      8.05m    1   
 
Boys Javelin Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Langfitt, Brody           12 Gilman City           49.44m     45.18m   10   
  2 Ybarra, Jakob             12 Tri-County H          45.65m     39.53m    8   
  3 Roberson, Owan             9 Cainsville H                     37.01m    6   
  4 Pliley, Spencer           11 Winston High          42.08m     34.83m    4   
  5 Janosik, Jakub            11 Mercer High           24.00m     26.48m    2   
  6 Hashman, Wes              10 Mercer High           34.08m     23.18m    1   
  7 Parker, Cory              11 Winston High           9.27m     10.88m  
 
Boys 100 Meter Dash Junior High
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dorbeck, Tanner            7 Mercer Middl           14.42      14.30   2  10   
  2 Twitchell, Nathan          8 Tri-County H           14.75      14.46   2   8   
  3 Wollam, Zayden             8 Winston MS                        14.54   1   6   
  4 Lewis, Dylan               8 Mercer Middl           14.54      14.59   2   4   
  5 Gibson, Beau               8 Gilman City            15.00      14.63   2   2   
  6 Estrada, Jace              8 Gilman City            15.50      15.39   2   1   
  7 Pierce, Adin               7 Winston MS             15.42      15.54   2 
  8 Lawson, Dylan              8 Grundy Co. M           15.09      15.67   2 
  9 Shelman, Joel              7 Winston MS             19.18      19.61   1 
 10 Malott, Evan               7 Tri-County H           23.19      20.26   1 
 
Boys 200 Meter Dash Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beaty, Micah               8 Winston MS             28.40      28.20   10   
  2 Tovrea, Preston            8 Newtown-Harr           30.12      29.35    8   
  3 Twitchell, Nathan          8 Tri-County H           29.31      29.60    6   
  4 Lewis, Dylan               8 Mercer Middl                      29.61    4   
  5 Wollam, Zayden             8 Winston MS             29.57      29.63    2   
  6 Gibson, Beau               8 Gilman City            32.12      29.71    1   
  7 Young, Alexander           8 Gilman City            33.35      32.78  
 
Boys 400 Meter Dash Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tovrea, Preston            8 Newtown-Harr         1:04.90    1:03.58   10   
  2 Martin, Mason              7 Mercer Middl         1:07.33    1:06.39    8   
  3 Manning, Gabe              8 Tri-County H                    1:07.39    6   
  4 Lawson, Dylan              8 Grundy Co. M         1:14.85    1:14.63    4   
  5 Lee, Slade                 7 Winston MS           1:29.18    1:25.84    2   
 
Boys 800 Meter Run Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Camden, Griffith           8 Gilman City          2:31.04    2:35.83   10   
  2 Summers, Ryker             8 Grundy Co. M         3:11.68    3:00.00    8    NO TIME RECORDED
  3 Holtzclaw, Marshall        7 Tri-County H         3:22.69    3:10.00    6    NO TIME RECORDED
  4 Lewis, Tate                7 Mercer Middl                    3:20.00    4    NO TIME RECORDED
 
Boys 1600 Meter Run Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Camden, Griffith           8 Gilman City          5:31.44    5:25.26   10   
  2 Gibson, Beau               8 Gilman City          6:01.41    6:05.12    8   
  3 Summers, Ryker             8 Grundy Co. M         6:11.93    6:13.06    6   
  4 Holtzclaw, Marshall        7 Tri-County H         7:35.30    7:08.87    4   
  5 Lewis, Tate                7 Mercer Middl         8:49.77    8:44.54    2   
 
Boys 100 Meter Hurdles Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tovrea, Preston            8 Newtown-Harr           21.07      18.47   10   
  2 Holtzclaw, Marshall        7 Tri-County H           20.65      20.23    8   
  3 Camden, Griffith           8 Gilman City            20.48      20.41    6   
  4 Martin, Kaiden             8 Winston MS             20.24      20.49    4   
  5 Beaty, Micah               8 Winston MS             20.72      20.54    2   
  6 Lawson, Dylan              8 Grundy Co. M           20.90      20.74    1   
 
Boys 4x100 Meter Relay Junior High
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mercer Middle School  'A'                           57.22      55.49   10   
     1) Dorbeck, Tanner 7               2) Hill, Kobe 8                   
     3) Lewis, Dylan 8                  4) Martin, Mason 7                
  2 Winston MS  'A'                                     58.40      56.96    8   
     1) Martin, Kaiden 8                2) Caldwell, Evan 8               
     3) Wollam, Zayden 8                4) Beaty, Micah 8                 
 
Boys 4x200 Meter Relay Junior High
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Winston MS  'A'                                              1:57.95   10   
     1) Martin, Kaiden 8                2) Caldwell, Evan 8               
     3) Wollam, Zayden 8                4) Beaty, Micah 8                 
  2 Mercer Middle School  'A'                         2:04.67    2:00.80    8   
     1) Dorbeck, Tanner 7               2) Hill, Kobe 8                   
     3) West, Rilee 7                   4) Martin, Mason 7                
 
Boys 4x400 Meter Relay Junior High
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tri-County High School  'A'                       5:02.80    6:58.14   10   
     1) Fewins, Carter 8                2) Malott, Evan 7                 
     3) Torress-Sanders, Diego 7        4) Dodds, Landen 8                
 
Boys High Jump Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Camden, Griffith           8 Gilman City            1.55m      1.57m   10   
  2 Twitchell, Nathan          8 Tri-County H           1.50m      1.45m    8   
  3 Pierce, Adin               7 Winston MS             1.40m      1.40m    6   
  4 Holtzclaw, Marshall        7 Tri-County H                      1.35m    4   
  5 Hill, Kobe                 8 Mercer Middl           1.25m     J1.35m    2   
 
Boys Long Jump Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gibson, Beau               8 Gilman City            4.31m      4.80m   10   
  2 Manning, Gabe              8 Tri-County H           4.31m      4.67m    8   
  3 Hill, Kobe                 8 Mercer Middl           3.82m      4.34m    6   
  4 Tovrea, Preston            8 Newtown-Harr           3.77m      4.17m    4   
  5 Summers, Ryker             8 Grundy Co. M                      3.86m    2   
  6 Burger, Benjamin           8 Winston MS             2.74m      3.57m    1   
  7 Caldwell, Evan             8 Winston MS                        3.55m  
  8 Lewis, Tate                7 Mercer Middl           3.04m      3.39m  
  9 Lee, Slade                 7 Winston MS                        3.06m  
 
Boys Triple Jump Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Manning, Gabe              8 Tri-County H          10.28m      9.93m   10   
  2 Lewis, Tate                7 Mercer Middl           7.23m      7.08m    8   
  3 Burger, Benjamin           8 Winston MS             6.07m      6.82m    6   
  4 Lee, Slade                 7 Winston MS             6.34m      6.74m    4   
 
Boys Shot Put Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Estrada, Jace              8 Gilman City            9.43m     10.40m   10   
  2 Dodds, Landen              8 Tri-County H           9.05m     10.06m    8   
  3 Young, Alexander           8 Gilman City            8.80m      8.86m    6   
  4 Lang, Landen               7 Winston MS             8.25m      8.68m    4   
  5 Fewins, Carter             8 Tri-County H                      8.38m    2   
  6 West, Rilee                7 Mercer Middl           7.25m      8.10m    1   
  7 Caldwell, Evan             8 Winston MS             6.54m      7.89m  
  8 Martin, Mason              7 Mercer Middl           7.38m      7.73m  
  9 Shelman, Joel              7 Winston MS                        5.56m  
 10 Lea, Noah                  8 Grundy Co. M           5.28m      5.52m  
 
Boys Discus Throw Junior High
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Estrada, Jace              8 Gilman City           29.89m     31.24m   10   
  2 Lewis, Dylan               8 Mercer Middl          29.77m     28.80m    8   
  3 Young, Alexander           8 Gilman City           23.97m     23.30m    6   
  4 Lang, Landen               7 Winston MS                       22.04m    4   
  5 Dodds, Landen              8 Tri-County H          21.41m     21.89m    2   
  6 Fewins, Carter             8 Tri-County H          19.26m     20.00m    1   
  7 West, Rilee                7 Mercer Middl          20.15m     19.54m  
  8 Shelman, Joel              7 Winston MS            15.10m     15.56m  
  9 Lea, Noah                  8 Grundy Co. M           8.66m     13.40m  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Mercer High School         126        2) Tri-County High School    121   
    3) Gilman City High School     98        4) Winston High School        66   
    5) Cainsville High School      52        6) Grundy County High School  50   
    7) Newtown-Harris High School   8        8) North Daviess High School   1   
 
            Women - Junior High - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Gilman City High School    112        2) Mercer Middle School       89   
    3) Ridgeway High School        84        4) Winston MS                 47   
    5) Tri-County High School      36        6) Grundy Co. MS              21   
    7) Newtown-Harris High School  20        8) North Daviess Middle Scho   2   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Winston High School        122        2) Newtown-Harris High Schoo 108   
    3) Tri-County High School      95        4) Gilman City High School    68   
    5) Grundy County High School   42        6) Cainsville High School     35   
    7) Mercer High School          34        8) North Daviess High School  23   
 
              Men - Junior High - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Tri-County High School      91        2) Gilman City High School    90   
    3) Mercer Middle School        75        4) Winston MS                 69   
    5) Newtown-Harris High School  32        6) Grundy Co. MS              21