Licensed to Web School Tools - For Office Use Only License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/3/2022 08:17 PM
                      2022 275 Conference Meet - 5/3/2022                      
                                 Rock Port HS                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             13.79q  1 
  2 Mitchell, Mara            12 Union Star               13.97q  3 
  3 Gibson, Audrey             9 Mound City H             14.02q  1 
  4 Martin, Carissa           12 DeKalb High              14.11q  2 
  5 DeFreece, Hadley           9 Northeast No             14.36q  3 
  6 Barnes, Ava               10 Mound City H             14.81q  2 
  7 Nuckolls, Kylie           12 Rock Port Hi             14.88   1 
  8 McEnaney, Jayme            9 Rock Port Hi             15.24   3 
  9 Marriott, Savanna          9 West Nodaway             15.34   2 
 10 Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C             15.70   3 
 11 Vinzant, Hayleigh         12 North Nodawa             15.71   2 
 12 Jackson, Adelynne          9 Osborn High              15.74   1 
 13 Patterson, Lauryn          9 Osborn High              15.81   3 
 14 Wooten, Alyson             9 Tarkio High              16.01   1 
 15 Hawk, Tori                 9 DeKalb High              16.12   2 
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             13.70   10   
  2 Martin, Carissa           12 DeKalb High              13.76    8   
  3 Mitchell, Mara            12 Union Star               13.86    6   
  4 Gibson, Audrey             9 Mound City H             13.90    4   
  5 Barnes, Ava               10 Mound City H             14.47    2   
  6 DeFreece, Hadley           9 Northeast No             14.49    1   
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mitchell, Mara            12 Union Star               28.53q  3 
  2 Gibson, Audrey             9 Mound City H             28.75q  1 
  3 Martin, Carissa           12 DeKalb High              29.03q  3 
  4 Hanson, Paige              9 West Nodaway             29.12q  1 
  5 Barnes, Ava               10 Mound City H             29.12q  2 
  6 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             29.35q  2 
  7 Vogan, Lainie             11 DeKalb High              29.83   3 
  8 DeFreece, Hadley           9 Northeast No             30.33   2 
  9 Nuckolls, Kylie           12 Rock Port Hi             30.83   1 
 10 Fast, Reganne              9 West Nodaway             30.96   1 
 11 McEnaney, Jayme            9 Rock Port Hi             31.64   2 
 12 Atkins, Jaden             12 Northeast No             33.09   3 
 13 Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C             33.60   3 
 14 Jackson, Adelynne          9 Osborn High              33.80   2 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Gibson, Audrey             9 Mound City H             28.16   10   
  2 Barnes, Ava               10 Mound City H             28.51    8   
  3 Martin, Carissa           12 DeKalb High              28.56    6   
  4 Hanson, Paige              9 West Nodaway             28.93    4   
  5 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             28.94    2   
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hanshaw, Gracie           11 DeKalb High            1:03.13   2  10   
  2 Martin, Sophia            12 Tarkio High            1:05.31   2   8   
  3 Hanson, Paige              9 West Nodaway           1:07.39   2   6   
  4 DeFreece, Hadley           9 Northeast No           1:09.99   2   4   
  5 Hartman, Kalyn            10 DeKalb High            1:11.39   2   2   
  6 Jennings, Courtney         9 South Holt H           1:19.11   2   1   
  7 Adwell, Meredith          12 Northeast No           1:23.14   1 
  8 Yoho, Sierra              10 Mound City H           1:23.82   1 
  9 Pankau, Lily               9 Rock Port Hi           1:24.76   1 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Tommi             10 Tarkio High            2:29.55   10   
  2 Hanshaw, Gracie           11 DeKalb High            2:35.72    8   
  3 Meyerkorth, Avery          9 Rock Port Hi           2:38.22    6   
  4 Wilmes, Ruby              12 Northeast No           2:42.88    4   
  5 Oswald, Grace              9 Tarkio High            2:45.16    2   
  6 Hale, Macie               12 Rock Port Hi           2:48.70    1   
  7 Saunders, Emily           10 Osborn High            2:51.51  
  8 Dittemore, Macy           12 DeKalb High            2:57.71  
  9 Jenkins, Andrea            9 North Nodawa           2:59.63  
 10 Billups, Madison           9 Union Star             2:59.96  
 11 Jennings, Courtney         9 South Holt H           3:00.09  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hanshaw, Gracie           11 DeKalb High            5:58.45   10   
  2 Riley, Andrea             11 Jefferson (C           6:02.78    8   
  3 Watkins, Aubrey           12 Rock Port Hi           6:07.53    6   
  4 Saunders, Emily           10 Osborn High            6:14.45    4   
  5 Irvine, Jayla              9 Tarkio High            6:16.83    2   
  6 Hall, Harlie              10 DeKalb High            6:27.50    1   
  7 Vinzant, Hayleigh         12 North Nodawa           6:33.09  
  8 Prussman, Olivia          10 South Holt H           6:36.41  
  9 Billups, Madison           9 Union Star             6:44.45  
 10 Bohart, Makayla           12 South Holt H           6:57.51  
 11 Bywater, Alexis           10 Tarkio High            7:00.95  
 12 Deardorff, Sasha           9 Northeast No           7:03.41  
 13 Rader, Jacey               9 Mound City H           7:12.53  
 14 Burns, Lily               12 Northeast No           8:00.95  
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Riley, Andrea             11 Jefferson (C          13:14.91   10   
  2 Watkins, Aubrey           12 Rock Port Hi          13:21.92    8   
  3 Prussman, Olivia          10 South Holt H          14:12.52    6   
  4 Hall, Harlie              10 DeKalb High           14:33.77    4   
  5 Vinzant, Hayleigh         12 North Nodawa          14:38.29    2   
  6 Bohart, Makayla           12 South Holt H          15:02.75    1   
 -- Johnson, Rylie            11 DeKalb High                DNF  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Schlueter, Elizabeth       9 Tarkio High              18.51q  1 
  2 Brown, Saryn              10 North Nodawa             19.62q  1 
  3 Vogan, Lainie             11 DeKalb High              19.63q  2 
  4 Smith, Charlie             9 Tarkio High              19.74q  1 
  5 Brush, Josie              10 Osborn High              20.38q  2 
  6 Schwope, Allison          10 Osborn High              20.89q  1 
  7 Shrader, Payten            9 Rock Port Hi             21.03   2 
  8 Garst, Jaylynn             9 Rock Port Hi             21.53   2 
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Schlueter, Elizabeth       9 Tarkio High              18.10   10   
  2 Vogan, Lainie             11 DeKalb High              18.12    8   
  3 Smith, Charlie             9 Tarkio High              18.99    6   
  4 Brown, Saryn              10 North Nodawa             19.79    4   
  5 Brush, Josie              10 Osborn High              20.29    2   
  6 Schwope, Allison          10 Osborn High              20.95    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Schlueter, Elizabeth       9 Tarkio High              51.43   2  10   
  2 Brown, Saryn              10 North Nodawa             51.57   2   8   
  3 Biondo, Brianna           10 South Holt H             54.29   2   6   
  4 Patterson, Lauryn          9 Osborn High              58.28   2   4   
  5 Brush, Josie              10 Osborn High              58.43   2   2   
  6 Smith, Charlie             9 Tarkio High              58.50   2   1   
  7 Busby, Baylie              9 Northeast No           1:00.44   1 
  8 Deardorff, Sasha           9 Northeast No           1:02.02   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson (Conception Jct) Hig  'A'                   56.52   10   
     1) Collins, Maggie 10              2) Hauber, Kayley 11              
     3) Riley, Andrea 11                4) Swinford, Madelyn 11           
  2 West Nodaway High School  'A'                         56.62    8   
     1) Linville, Paidyn 9              2) Hanson, Paige 9                
     3) Marriott, Savanna 9             4) Fast, Reganne 9                
  3 Rock Port High School  'A'                            57.62    6   
     1) Shrader, Payten 9               2) McEnaney, Jayme 9              
     3) Jenkins, Rylee 10               4) Nuckolls, Kylie 12             
  4 Tarkio High School  'A'                               59.57    4   
     1) Smith, Charlie 9                2) Drummond, Dalaynie 10          
     3) Martin, Claire 10               4) Wooten, Alyson 9               
  5 DeKalb High School  'A'                               59.66    2   
     1) Hartman, Kalyn 10               2) Hawk, Tori 9                   
     3) Dittemore, Macy 12              4) Hall, Harlie 10                
  6 Osborn High School  'A'                             1:01.58    1   
     1) Patterson, Lauryn 9             2) Schwope, Allison 10            
     3) Jackson, Adelynne 9             4) Brush, Josie 10                
 
Girls 4x200 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tarkio High School  'A'                             1:58.58   10   
     1) Martin, Sophia 12               2) Oswald, Grace 9                
     3) Martin, Claire 10               4) Schlueter, Elizabeth 9         
  2 West Nodaway High School  'A'                       1:59.46    8   
     1) Linville, Paidyn 9              2) Hanson, Paige 9                
     3) Marriott, Savanna 9             4) Fast, Reganne 9                
  3 Northeast Nodaway High School  'A'                  2:09.07    6   
     1) Busby, Baylie 9                 2) Atkins, Jaden 12               
     3) Deardorff, Sasha 9              4) McIntyre, Lauren 12            
  4 Osborn High School  'A'                             2:11.33    4   
     1) Patterson, Lauryn 9             2) Thorpe, Elektra 10             
     3) Jackson, Addie 9                4) Brush, Josie 10                
  5 Rock Port High School  'A'                          2:19.94    2   
     1) Makings, Mikayla 12             2) Hale, Macie 12                 
     3) McEnaney, Jayme 9               4) Nuckolls, Kylie 12             
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tarkio High School  'A'                             4:28.37   10   
     1) Martin, Sophia 12               2) Martin, Tommi 10               
     3) Martin, Claire 10               4) Schlueter, Elizabeth 9         
  2 Rock Port High School  'A'                          4:35.02    8   
     1) Hale, Macie 12                  2) Makings, Mikayla 12            
     3) Jenkins, Rylee 10               4) Watkins, Aubrey 12             
  3 DeKalb High School  'A'                             4:42.28    6   
     1) Hanshaw, Gracie 11              2) Vogan, Lainie 11               
     3) Hartman, Kalyn 10               4) Dittemore, Macy 12             
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tarkio High School  'A'                            10:27.58   10   
     1) Oswald, Grace 9                 2) Martin, Sophia 12              
     3) Martin, Claire 10               4) Martin, Tommi 10               
  2 Rock Port High School  'A'                         10:48.61    8   
     1) Meyerkorth, Avery 9             2) Jenkins, Rylee 10              
     3) Hale, Macie 12                  4) Watkins, Aubrey 12             
  3 DeKalb High School  'A'                            11:47.52    6   
     1) Hartman, Kalyn 10               2) Hall, Harlie 10                
     3) Dittemore, Macy 12              4) Johnson, Rylie 11              
  4 Mound City High School  'A'                        13:30.80    4   
     1) Akers, Emmie 12                 2) Monroe, Alex 9                 
     3) Brown, Mackenzie 10             4) Rader, Jacey 9                 
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Woodring, Payton           9 Tarkio High              1.47m   10   
  2 Kauth, Ashley             12 Osborn High              1.43m    8   
  3 Brown, Saryn              10 North Nodawa             1.42m    6   
  4 Busby, Baylie              9 Northeast No             1.37m    4   
  5 Fast, Reganne              9 West Nodaway             1.32m    2   
  6 Noland, Addison           10 Tarkio High              1.27m    1   
 
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnes, Ava               10 Mound City H             2.60m   10   
  2 Oswald, Grace              9 Tarkio High              2.59m    8   
  3 Smith, Charlie             9 Tarkio High              2.29m    6   
  4 Monroe, Alex               9 Mound City H             1.83m    4   
  5 Shrader, Payten            9 Rock Port Hi             1.82m    2   
 
Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             4.12m   10   
  2 Martin, Carissa           12 DeKalb High              4.07m    8   
  3 Biondo, Brianna           10 South Holt H             4.04m    6   
  4 Kauth, Ashley             12 Osborn High              4.02m    4   
  5 Meyerkorth, Avery          9 Rock Port Hi             4.01m    2   
  6 Barnes, Ava               10 Mound City H             3.92m    1   
  7 Drummond, Dalaynie        10 Tarkio High              3.49m  
  8 Hawk, Tori                 9 DeKalb High              3.48m  
  9 Atkins, Jaden             12 Northeast No             3.39m  
 10 Jenkins, Andrea            9 North Nodawa             3.36m  
 11 Miller, Kaitlyn            9 Union Star               3.22m  
 
Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Biondo, Brianna           10 South Holt H             9.42m   10   
  2 Vogan, Lainie             11 DeKalb High              9.08m    8   
  3 Kauth, Ashley             12 Osborn High              9.00m    6   
  4 Martin, Carissa           12 DeKalb High              8.96m    4   
  5 Atkins, Jaden             12 Northeast No             7.68m    2   
  6 Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C             7.23m    1   
  7 Noland, Addison           10 Tarkio High              7.10m  
 
Girls Shot Put Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Collins, Maggie           10 Jefferson (C            10.96m   2  10   
  2 Graham, Ava                9 West Nodaway            10.07m   2   8   
  3 Mason, Jenna              11 Jefferson (C             9.85m   2   6   
  4 Makings, Mikayla          12 Rock Port Hi             9.68m   2   4   
  5 Long, Bailey              12 Mound City H             9.48m   2   2   
  6 Lyons, Journey            12 Union Star               9.33m   2   1   
  7 Prussman, Zoey            11 South Holt H             9.29m   2 
  8 Sanderson, Alyssa         10 Osborn High              8.35m   2 
  9 Campbell, Haydyn           9 Osborn High              8.09m   1 
 
Girls Discus Throw Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jenkins, Rylee            10 Rock Port Hi            39.33m   2  10   
  2 Lyons, Journey            12 Union Star              31.14m   2   8   
  3 Collins, Maggie           10 Jefferson (C            30.42m   2   6   
  4 Makings, Mikayla          12 Rock Port Hi            28.23m   2   4   
  5 Graham, Ava                9 West Nodaway            27.60m   2   2   
  6 Long, Bailey              12 Mound City H            25.82m   2   1   
  7 Prussman, Zoey            11 South Holt H            25.13m   2 
  8 Mason, Jenna              11 Jefferson (C            24.94m   2 
  9 Grimshaw, Kayla           12 Osborn High             22.83m   1 
 10 Auffert, Dalanie          10 Northeast No            22.77m   1 
 11 Wooten, Alyson             9 Tarkio High             21.20m   2 
 12 Campbell, Haydyn           9 Osborn High             20.07m   1 
 
Girls Javelin Throw Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Martin, Tommi             10 Tarkio High             37.21m   2  10   
  2 Lyons, Journey            12 Union Star              34.91m   2   8   
  3 Collins, Maggie           10 Jefferson (C            33.15m   2   6   
  4 Rush, Libby               11 Osborn High             29.30m   2   4   
  5 Graham, Ava                9 West Nodaway            28.71m   2   2   
  6 Mcquate, Zoey             12 Union Star              25.48m   2   1   
  7 Makings, Mikayla          12 Rock Port Hi            24.98m   1 
  8 Mason, Jenna              11 Jefferson (C            24.45m   1 
  9 Grimshaw, Kayla           12 Osborn High             21.59m   1 
 10 Shrader, Payten            9 Rock Port Hi            21.24m   1 
 11 Wooten, Alyson             9 Tarkio High             20.89m   2 
 12 Miles, Reese               9 Mound City H            17.71m   1 
 13 Akers, Emmie              12 Mound City H            16.98m   1 
 14 Auffert, Dalanie          10 Northeast No            15.82m   1 
 
Girls 100 Meter Dash Junior High
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Schwope, Ella              8 Osborn MS                14.74q  2 
  2 Flora, Jailee              8 Jefferson (C             14.87q  3 
  3 Rieger, Miranda            8 Mound City M             15.28q  1 
  4 Pflugradt, Kenzie          8 Buchanan Cou             15.58q  3 
  5 Langford, Emalee           8 Jefferson (C             15.61q  1 
  6 Meyer, Taylor              8 Mound City M             15.67q  3 
  7 VanHoutan, Lexi            8 South Holt M             15.75   2 
  8 Conn, Julie                8 West Nodaway             15.95   1 
  9 Shrader, Brylea            7 Rock Port Hi             16.00   3 
 10 Nelson, Blair              7 Northeast No             16.00   1 
 11 Pitts, Emma                7 Buchanan Cou             16.03   3 
 12 Jimenez, Bresayda          8 Tarkio Middl             16.07   2 
 13 Irvine, Danni              7 Tarkio Middl             16.12   1 
 14 DeBee, Chloe               7 South Holt M             16.36   1 
 15 Kelly, Landrey             7 Rock Port Hi             16.38   2 
 16 Sample, Arial              8 Osborn MS                16.78   2 
 17 Rowland, Nevaeh            7 North Nodawa             21.45   3 
 -- Wilmes, Mylee              8 Northeast No                DQ   2 
 
Girls 100 Meter Dash Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Schwope, Ella              8 Osborn MS                14.33   10   
  2 Flora, Jailee              8 Jefferson (C             14.43    8   
  3 Rieger, Miranda            8 Mound City M             14.85    6   
  4 Langford, Emalee           8 Jefferson (C             15.23    4   
  5 Pflugradt, Kenzie          8 Buchanan Cou             15.34    2   
  6 Meyer, Taylor              8 Mound City M             15.47    1   
 
Girls 200 Meter Dash Junior High
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Meyerkorth, Ella           8 Rock Port Hi             29.31q  4 
  2 Schwope, Ella              8 Osborn MS                29.99q  3 
  3 Dawson, Haylee             8 West Nodaway             32.70q  3 
  4 Hufford, Rayla             8 Mound City M             32.81q  1 
  5 Riley, Lacy                7 North Nodawa             32.83q  2 
  6 Wilmes, Ellie              7 West Nodaway             33.30q  4 
  7 Caudill, Cynthia           7 Tarkio Middl             33.57   1 
  8 Pettijohn, Kinzie          8 Union Star               34.14   2 
  9 Hensley, Libby             8 Osborn MS                34.38   3 
 10 Nelson, Blair              7 Northeast No             34.70   2 
 11 Pitts, Emma                7 Buchanan Cou             35.06   4 
 12 Meyer, Brianna             7 Northeast No             35.87   2 
 13 Daugherty, Kinleigh        8 Rock Port Hi             35.91   4 
 14 Turner, Whitney            7 South Holt M             36.15   1 
 15 Simmonds, Savannah         7 Mound City M             37.49   3 
 16 Fansher, Katie             7 South Holt M             37.80   1 
 17 Brown, Braylee             8 Buchanan Cou             39.48   2 
 18 Terry, Lily                7 Jefferson (C             40.73   3 
 
Girls 200 Meter Dash Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Meyerkorth, Ella           8 Rock Port Hi             29.48   10   
  2 Schwope, Ella              8 Osborn MS                30.12    8   
  3 Dawson, Haylee             8 West Nodaway             31.80    6   
  4 Hufford, Rayla             8 Mound City M             32.18    4   
  5 Wilmes, Ellie              7 West Nodaway             32.59    2   
  6 Riley, Lacy                7 North Nodawa             32.93    1   
 
Girls 400 Meter Dash Junior High
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wilmes, Mylee              8 Northeast No           1:09.34   3  10   
  2 Shrader, Brylea            7 Rock Port Hi           1:10.70   3   8   
  3 Hufford, Rayla             8 Mound City M           1:10.83   3   6   
  4 Walker, Bella              8 West Nodaway           1:12.23   3   4   
  5 Chatman, Kelsey            7 Buchanan Cou           1:12.62   2   2   
  6 Bullock, Kambry            7 Tarkio Middl           1:12.65   2   1   
  7 Barcus, Addalea            7 North Nodawa           1:14.43   3 
  8 Agnew, Danika              7 Tarkio Middl           1:14.92   2 
  9 Holtman, Mylie             8 Jefferson (C           1:15.03   3 
 10 Tubbs, Emily               7 Mound City M           1:16.93   1 
 11 Downing, Grace             8 Buchanan Cou           1:17.86   1 
 12 Hanig, Mackenzie           7 West Nodaway           1:18.08   2 
 13 Billings, Sienna           8 Jefferson (C           1:18.34   2 
 14 Vogler, Tatum              7 Rock Port Hi           1:21.26   1 
 15 DeBee, Chloe               7 South Holt M           1:21.30   1 
 
Girls 800 Meter Run Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wray, Mya                  8 Jefferson (C           2:41.49   10   
  2 Drummond, Dylan            8 Tarkio Middl           2:49.28    8   
  3 Wennihan, Bailey           7 Tarkio Middl           2:49.30    6   
  4 Driskell, Jacoby           8 Rock Port Hi           3:00.97    4   
  5 Teten, Emma                8 Rock Port Hi           3:06.56    2   
  6 Hanshaw, Camry             7 Buchanan Cou           3:11.58    1   
  7 Russell, Emma              7 Mound City M           3:14.77  
  8 Todd, Lilly                7 Osborn MS              3:14.91  
  9 Phillips, Miley            8 Buchanan Cou           3:15.30  
 10 Stout, Kiernan             7 Osborn MS              3:17.40  
 11 Embley, Lilly              8 West Nodaway           3:18.76  
 12 Terry, Lily                7 Jefferson (C           3:29.25  
 13 Hall, Severia              7 Northeast No           3:40.95  
 14 Garnett, Shyanne           8 Northeast No           3:41.51  
 
Girls 1600 Meter Run Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wray, Mya                  8 Jefferson (C           5:53.27   10   
  2 Meyerkorth, Ella           8 Rock Port Hi           6:07.20    8   
  3 Agnew, Danika              7 Tarkio Middl           6:21.11    6   
  4 Riley, Allison             8 Jefferson (C           6:27.65    4   
  5 Godsey, Kalynn             8 West Nodaway           6:37.89    2   
  6 Whorton, Grace             8 Union Star             6:41.10    1   
  7 Atkins, Abigail            7 Mound City M           6:41.37  
  8 Bywater, Arlene            7 Tarkio Middl           6:48.00  
  9 Stout, Kiernan             7 Osborn MS              6:54.44  
 10 Wray, Casey                8 North Nodawa           6:54.56  
 11 Teten, Emma                8 Rock Port Hi           7:09.82  
 12 Todd, Lilly                7 Osborn MS              7:09.91  
 13 Hall, Severia              7 Northeast No           7:58.00  
 14 Meyer, Brianna             7 Northeast No           8:50.48  
 
Girls 100 Meter Hurdles Junior High
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Meyerkorth, Ella           8 Rock Port Hi             18.41q  2 
  2 Driskell, Jacoby           8 Rock Port Hi             20.40q  2 
  3 Steeby, Bailey             8 Union Star               20.61q  1 
  4 Bullock, Kambry            7 Tarkio Middl             21.29q  2 
  5 Irvine, Danni              7 Tarkio Middl             21.36q  2 
  6 Hanig, Mackenzie           7 West Nodaway             21.83q  1 
  7 Wilmes, Madeline           7 West Nodaway             22.55   1 
  8 Sherlock, Ceci             8 Buchanan Cou             22.64   1 
  9 Ivey, Karlee               8 Mound City M             22.94   1 
 10 Phillips, Miley            8 Buchanan Cou             26.76   1 
 11 Atkins, Abigail            7 Mound City M             27.06   2 
 
Girls 100 Meter Hurdles Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Meyerkorth, Ella           8 Rock Port Hi             18.49   10   
  2 Hanig, Mackenzie           7 West Nodaway             19.91    8   
  3 Driskell, Jacoby           8 Rock Port Hi             20.12    6   
  4 Steeby, Bailey             8 Union Star               20.34    4   
  5 Irvine, Danni              7 Tarkio Middl             21.38    2   
  6 Bullock, Kambry            7 Tarkio Middl             23.73    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay Junior High
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson (Conc Jct) MS  'A'                          58.79   10   
     1) Riley, Allison 8                2) Holtman, Mylie 8               
     3) Langford, Emalee 8              4) Flora, Jailee 8                
  2 West Nodaway High School  'A'                       1:00.37    8   
     1) Godsey, Kalynn 8                2) Dawson, Haylee 8               
     3) Steffey, Kyla 7                 4) Conn, Julie 8                  
  3 Buchanan County Middle  'A'                         1:00.38    6   
     1) Chatman, Kelsey 7               2) Pitts, Emma 7                  
     3) Pflugradt, Kenzie 8             4) Sherlock, Ceci 8               
  4 Tarkio Middle School  'A'                           1:01.29    4   
     1) Irvine, Danni 7                 2) Jimenez, Bresayda 8            
     3) White, Kennedy 8                4) Bywater, Arlene 7              
  5 North Nodaway MS  'A'                               1:06.94    2   
     1) Blane, Lily 7                   2) Hansen, Mya 7                  
     3) Wray, Casey 8                   4) Rowland, Nevaeh 7              
 -- Mound City Middle School  'A'                            DQ  
     1) Livengood, Madison 7            2) Wilmes, Jaylynn 7              
     3) Meyer, Taylor 8                 4) Rieger, Miranda 8              
 
Girls 4x200 Meter Relay Junior High
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tarkio Middle School  'A'                           2:08.91   2  10   
     1) Caudill, Cynthia 7              2) White, Kennedy 8               
     3) Wennihan, Bailey 7              4) Drummond, Dylan 8              
  2 Rock Port High School  'A'                          2:09.77   2   8   
     1) Vogler, Tatum 7                 2) Kelly, Landrey 7               
     3) Driskell, Jacoby 8              4) Shrader, Brylea 7              
  3 West Nodaway High School  'A'                       2:11.00   2   6   
     1) Hanig, Mackenzie 7              2) Wilmes, Madeline 7             
     3) Steffey, Kyla 7                 4) Wilmes, Ellie 7                
  4 Union Star  'A'                                     2:11.81   1   4   
     1) Pettijohn, Kinzie 8             2) Bell, Eliza 8                  
     3) Whorton, Grace 8                4) Steeby, Bailey 8               
  5 North Nodaway MS  'A'                               2:16.89   2   2   
     1) Barcus, Addalea 7               2) Blane, Lily 7                  
     3) Hansen, Mya 7                   4) Riley, Lacy 7                  
  6 Northeast Nodaway High School  'A'                  2:20.87   2   1   
     1) Wilmes, Mylee 8                 2) Nelson, Blair 7                
     3) Meyer, Brianna 7                4) Garnett, Shyanne 8             
  7 Buchanan County Middle  'A'                         2:32.91   1 
     1) Pflugradt, Kenzie 8             2) Phillips, Miley 8              
     3) Punzo, Presli 8                 4) Brown, Braylee 8               
  8 Mound City Middle School  'A'                       2:49.39   1 
     1) Ralston, Kenzee 7               2) Krohn, Sierra 7                
     3) Martin, Emily 7                 4) Krohn, DeAnna 8                
 -- Osborn MS  'A'                                           DQ   2 
     1) Hensley, Libby 8                2) Sample, Arial 8                
     3) Stout, Kiernan 7                4) Schwope, Ella 8                
 
Girls 4x400 Meter Relay Junior High
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tarkio Middle School  'A'                           4:46.67   10   
     1) Bullock, Kambry 7               2) Agnew, Danika 7                
     3) Wennihan, Bailey 7              4) Drummond, Dylan 8              
  2 Jefferson (Conc Jct) MS  'A'                        4:47.61    8   
     1) Wray, Mya 8                     2) Langford, Emalee 8             
     3) Holtman, Mylie 8                4) Riley, Allison 8               
  3 West Nodaway High School  'A'                       5:08.87    6   
     1) Godsey, Kalynn 8                2) Hanig, Mackenzie 7             
     3) Dawson, Haylee 8                4) Conn, Julie 8                  
  4 Mound City Middle School  'A'                       5:11.98    4   
     1) Selleck, Sarah 7                2) Rieger, Toby 7                 
     3) Hufford, Rayla 8                4) Unlges, Joslin 8               
  5 Buchanan County Middle  'A'                         5:20.93    2   
     1) Chatman, Kelsey 7               2) Hanshaw, Camry 7               
     3) Punzo, Presli 8                 4) Phillips, Miley 8              
  6 North Nodaway MS  'A'                               5:26.19    1   
     1) Barcus, Addalea 7               2) Blane, Lily 7                  
     3) Hansen, Mya 7                   4) Wray, Casey 8                  
 
Girls High Jump Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Meyerkorth, Ella           8 Rock Port Hi             1.37m   10   
  2 Hufford, Rayla             8 Mound City M             1.33m    8   
  3 Wilmes, Ellie              7 West Nodaway             1.32m    6   
  4 Chatman, Kelsey            7 Buchanan Cou             1.24m    3   
  4 Salas, Amber               8 Mound City M             1.24m    3   
  6 Bullock, Kambry            7 Tarkio Middl             1.23m    0.50
  6 Wennihan, Bailey           7 Tarkio Middl             1.23m    0.50
  8 Punzo, Presli              8 Buchanan Cou             1.22m  
 
Girls Pole Vault Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Irvine, Danni              7 Tarkio Middl             1.98m   10   
  2 Drummond, Dylan            8 Tarkio Middl             1.83m    8   
  3 Unlges, Joslin             8 Mound City M             1.69m    6   
  4 Kelly, Landrey             7 Rock Port Hi             1.68m    4   
 
Girls Long Jump Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Flora, Jailee              8 Jefferson (C             4.43m   10   
  2 Nelson, Blair              7 Northeast No             4.03m    8   
  3 Caudill, Cynthia           7 Tarkio Middl             3.87m    6   
  4 Jimenez, Bresayda          8 Tarkio Middl             3.64m    4   
  5 DeBee, Chloe               7 South Holt M             3.60m    2   
  6 Riley, Allison             8 Jefferson (C             3.53m    1   
  7 Brammann, Nichole          8 Mound City M             3.40m  
  8 VanHoutan, Lexi            8 South Holt M             3.33m  
  8 Pflugradt, Kenzie          8 Buchanan Cou             3.33m  
 10 Shrader, Brylea            7 Rock Port Hi             3.31m  
 11 Godsey, Kalynn             8 West Nodaway             3.23m  
 12 Tubbs, Emily               7 Mound City M             3.17m  
 13 Bell, Eliza                8 Union Star               3.11m  
 14 Schwope, Ella              8 Osborn MS                3.01m  
 15 Dawson, Haylee             8 West Nodaway             2.98m  
 16 Daugherty, Kinleigh        8 Rock Port Hi             2.90m  
 17 Sample, Arial              8 Osborn MS                2.76m  
 18 Hansen, Mya                7 North Nodawa             2.54m  
 18 Blane, Lily                7 North Nodawa             2.54m  
 20 Meyer, Brianna             7 Northeast No             2.37m  
 
Girls Triple Jump Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Flora, Jailee              8 Jefferson (C             8.80m   10   
  2 DeBee, Chloe               7 South Holt M             8.21m    8   
  3 Sherlock, Ceci             8 Buchanan Cou             7.77m    6   
  4 Kelly, Landrey             7 Rock Port Hi             7.68m    4   
  5 Driskell, Jacoby           8 Rock Port Hi             7.60m    2   
  6 Caton, Kiley               8 Mound City M             7.52m    1   
  7 Riley, Lacy                7 North Nodawa             7.05m  
  8 Wray, Casey                8 North Nodawa             6.99m  
  9 VanHoutan, Lexi            8 South Holt M             6.88m  
 10 Punzo, Presli              8 Buchanan Cou             6.78m  
 11 Embley, Lilly              8 West Nodaway             6.72m  
 12 Agnew, Danika              7 Tarkio Middl             6.70m  
 13 Panning, Destiny           8 Mound City M             6.63m  
 14 Holtman, Mylie             8 Jefferson (C             6.44m  
 15 Clark, Elizabeth           7 Tarkio Middl             5.98m  
 16 Hall, Severia              7 Northeast No             5.45m  
 
Girls Shot Put Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Osburn, Maggie             7 Mound City M            10.43m   10   
  2 Meyer, Taylor              8 Mound City M            10.30m    8   
  3 Langford, Emalee           8 Jefferson (C             9.65m    6   
  4 Burdette, Riley            8 Buchanan Cou             9.63m    4   
  5 Wenger, Chloe              7 West Nodaway             8.35m    2   
  6 Vogler, Tatum              7 Rock Port Hi             7.93m    1   
  7 Nordhausen, Rainy          8 Tarkio Middl             7.49m  
  8 Roup, Keira                8 Rock Port Hi             7.05m  
 
Girls Discus Throw Junior High
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Billings, Sienna           8 Jefferson (C            22.65m   2  10   
  2 Osburn, Maggie             7 Mound City M            22.40m   2   8   
  3 Burdette, Riley            8 Buchanan Cou            19.83m   2   6   
  4 Vogler, Tatum              7 Rock Port Hi            19.07m   2   4   
  5 Teten, Emma                8 Rock Port Hi            18.85m   2   2   
  6 Rieger, Miranda            8 Mound City M            17.58m   1   1   
  7 Nordhausen, Rainy          8 Tarkio Middl            17.07m   2 
  8 Sample, Arial              8 Osborn MS               16.67m   1 
  9 Wenger, Chloe              7 West Nodaway            16.43m   2 
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Spinnatto, Jarrett        11 Tarkio High              12.16q  3 
  2 Merriweather, Kaylin      12 Tarkio High              12.42q  1 
  3 Weir, Trevor              11 Jefferson (C             12.48q  2 
  4 Auxier, Tristan           11 Osborn High              12.51q  1 
  5 Cook, Bracton              9 Rock Port Hi             12.70q  3 
  6 McIntyre, Dylan           12 Northeast No             12.89q  2 
  7 Evans, Dakota             10 Rock Port Hi             12.95   3 
  8 Hanson, Clay              12 West Nodaway             13.00   2 
  9 Walker, Reece             10 West Nodaway             13.04   1 
 10 Derr, Kane                 9 Mound City H             13.12   2 
 11 Goddard, Lathan           10 DeKalb High              13.55   1 
 12 Koger, Gabriel             9 Osborn High              13.73   3 
 13 Foote, Quinton             9 Mound City H             17.15   3 
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Spinnatto, Jarrett        11 Tarkio High              11.87   10   
  2 Merriweather, Kaylin      12 Tarkio High              12.19    8   
  3 Auxier, Tristan           11 Osborn High              12.39    6   
  4 McIntyre, Dylan           12 Northeast No             12.53    4   
  5 Cook, Bracton              9 Rock Port Hi             12.70    2   
  6 Weir, Trevor              11 Jefferson (C             12.78    1   
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Weir, Trevor              11 Jefferson (C             25.39q  2 
  2 Herron, Phillip           12 Rock Port Hi             25.41q  1 
  3 Merriweather, Kaylin      12 Tarkio High              25.53q  2 
  4 McIntyre, Dylan           12 Northeast No             25.54q  3 
  5 Sanderson, Colin          12 Osborn High              25.61q  2 
  6 Larabee, Lane              9 West Nodaway             25.76q  1 
  7 Cook, Bracton              9 Rock Port Hi             25.76   3 
  8 Jenkins, Preston           9 West Nodaway             25.81   2 
  9 Derr, Kane                 9 Mound City H             25.89   1 
 10 Gillenwater, Cole         10 Mound City H             25.91   1 
 11 Erickson, Alex             9 Tarkio High              26.50   3 
 12 Goddard, Lathan           10 DeKalb High              28.88   2 
 13 Manley, Alexander         10 Osborn High              29.11   3 
 14 Henggeler, Kevin          12 Jefferson (C             33.70   3 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Merriweather, Kaylin      12 Tarkio High              24.92   10   
  2 McIntyre, Dylan           12 Northeast No             25.31    8   
  3 Weir, Trevor              11 Jefferson (C             25.36    6   
  4 Herron, Phillip           12 Rock Port Hi             25.61    4   
  5 Larabee, Lane              9 West Nodaway             25.76    2   
  6 Sanderson, Colin          12 Osborn High              25.80    1   
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zembles, Keaton           10 Mound City H             54.03   2  10   
  2 Auxier, Tristan           11 Osborn High              56.79   2   8   
  3 Gillenwater, Cole         10 Mound City H             57.21   2   6   
  4 Miller, Justin             9 Jefferson (C             58.20   1   4   
  5 Jakub, Corbyn              9 Rock Port Hi             59.03   1   2   
  6 Lucas, Caleb              12 Rock Port Hi           1:00.63   1   1   
  7 Sanderson, Colin          12 Osborn High            1:00.70   2 
  8 Fuhrman, John             10 West Nodaway           1:01.21   2 
  9 Goff, Chase               12 West Nodaway           1:02.39   1 
 10 Henggeler, Kevin          12 Jefferson (C           1:13.60   1 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blay, Riley               10 West Nodaway           2:06.69   10   
  2 Zembles, Keaton           10 Mound City H           2:14.52    8   
  3 Holtman, Ethan            10 Jefferson (C           2:17.38    6   
  4 Heck, William             12 Mound City H           2:21.29    4   
  5 Lucas, Caleb              12 Rock Port Hi           2:27.91    2   
  6 Manley, Alexander         10 Osborn High            2:39.00    1   
  7 Mason, Lane                9 Rock Port Hi           2:39.25  
  8 Schieber, Kenneth          9 Northeast No           2:39.44  
  9 Smith, Carter             10 Osborn High            2:56.84  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blay, Riley               10 West Nodaway           4:46.15   10   
  2 Zembles, Keaton           10 Mound City H           4:48.18    8   
  3 Fansher, Dawson           12 South Holt H           4:49.37    6   
  4 Lucas, Caleb              12 Rock Port Hi           5:24.19    4   
  5 Miller, Eric              12 Union Star             5:36.26    2   
  6 Griffin, Jadon            10 Mound City H           5:36.52    1   
  7 Johnson, Richard          11 DeKalb High            5:56.63  
  8 Mires, Braden             12 North Nodawa           6:05.10  
  9 Smith, Carter             10 Osborn High            6:13.33  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blay, Riley               10 West Nodaway          10:24.46   10   
  2 Wolf, Micah               12 Jefferson (C          11:01.04    8   
  3 Fansher, Dawson           12 South Holt H          11:11.55    6   
  4 Lesher, Daniel            11 Tarkio High           11:25.31    4   
  5 Anderson, Cole             9 Tarkio High           11:39.76    2   
  6 Dominguez, Zachary        10 Mound City H          12:05.48    1   
  7 Miller, Eric              12 Union Star            12:35.65  
  8 Peery, Logan               9 Jefferson (C          12:35.70  
  9 Johnson, Richard          11 DeKalb High           12:36.95  
 10 Baker, Vincent             9 Mound City H          13:59.02  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Meadows, August            9 Mound City H             18.71q 
  2 Carver, Carl              12 Mound City H             19.06q 
  3 Peery, Jacob              10 Jefferson (C             19.91q 
  4 Koger, Gabriel             9 Osborn High              21.17q 
  5 Otto, Lealand              9 Jefferson (C             21.63q 
  6 Davis, Clayton            10 West Nodaway             24.67q 
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Meadows, August            9 Mound City H             18.77   10   
  2 Carver, Carl              12 Mound City H             19.02    8   
  3 Otto, Lealand              9 Jefferson (C             21.02    6   
  4 Peery, Jacob              10 Jefferson (C             21.05    4   
  5 Davis, Clayton            10 West Nodaway             21.60    2   
  6 Koger, Gabriel             9 Osborn High              21.62    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carver, Carl              12 Mound City H             45.92   10   
  2 Herron, Phillip           12 Rock Port Hi             46.79    8   
  3 Meadows, August            9 Mound City H             47.45    6   
  4 Pankau, Trulin            12 Rock Port Hi             48.33    4   
  5 Peery, Jacob              10 Jefferson (C             51.03    2   
  6 Davis, Clayton            10 West Nodaway             52.09    1   
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rock Port High School  'A'                            48.31   10   
     1) Evans, Dakota 10                2) Makings, Micah 12              
     3) Cook, Bracton 9                 4) Herron, Phillip 12             
  2 Osborn High School  'A'                               49.23    8   
     1) Gibson, Braxton 11              2) Sanderson, Colin 12            
     3) Koger, Gabriel 9                4) Auxier, Tristan 11             
  3 West Nodaway High School  'A'                         49.70    6   
     1) Larabee, Lane 9                 2) Fuhrman, John 10               
     3) Hanson, Clay 12                 4) Walker, Reece 10               
  4 Mound City High School  'A'                           56.86    4   
     1) Knapp, Jesse 12                 2) Oswald, Noah 12                
     3) Derr, Rowen 9                   4) Peters, Dalton 12              
 
Boys 4x200 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Osborn High School  'A'                             1:41.43   10   
     1) Gibson, Braxton 11              2) Sanderson, Colin 12            
     3) Koger, Gabriel 9                4) Auxier, Tristan 11             
  2 Mound City High School  'A'                         1:42.53    8   
     1) Derr, Kane 9                    2) Carver, Carl 12                
     3) Gillenwater, Cole 10            4) Rother, William 12             
  3 West Nodaway High School  'A'                       1:43.09    6   
     1) Goff, Chase 12                  2) Fuhrman, John 10               
     3) Cook, Michael 10                4) Walker, Reece 10               
  4 Tarkio High School  'A'                             1:43.14    4   
     1) DeRosier, Owen 9                2) Erickson, Alex 9               
     3) Graves, Braden 11               4) Spinnatto, Jarrett 11          
  5 Rock Port High School  'A'                          1:44.29    2   
     1) Evans, Dakota 10                2) Makings, Micah 12              
     3) Cook, Bracton 9                 4) Herron, Phillip 12             
  6 Jefferson (Conception Jct) Hig  'A'                 1:50.53    1   
     1) Ferry, Hayden 12                2) Otto, Lealand 9                
     3) Wolf, Micah 12                  4) Henggeler, Kevin 12            
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mound City High School  'A'                         3:50.78   10   
     1) Gillenwater, Cole 10            2) Zembles, Keaton 10             
     3) Carver, Carl 12                 4) Heck, William 12               
  2 West Nodaway High School  'A'                       4:01.21    8   
     1) Fuhrman, John 10                2) Hanson, Clay 12                
     3) Davis, Clayton 10               4) Blay, Riley 10                 
  3 Tarkio High School  'A'                             4:13.01    6   
     1) DeRosier, Owen 9                2) Erickson, Alex 9               
     3) O'Riley, Cowen 9                4) Stepp, Ian 10                  
  4 Rock Port High School  'A'                          4:16.18    4   
     1) Mason, Lane 9                   2) Lucas, Ryan 9                  
     3) Pankau, Trulin 12               4) Jakub, Corbyn 9                
  5 Jefferson (Conception Jct) Hig  'A'                 4:34.15    2   
     1) Henggeler, Kevin 12             2) Peery, Logan 9                 
     3) Otto, Lealand 9                 4) Holtman, Ethan 10              
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson (Conception Jct) Hig  'A'                 9:11.41   10   
     1) Holtman, Ethan 10               2) Miller, Justin 9               
     3) Peery, Jacob 10                 4) Wolf, Micah 12                 
  2 Mound City High School  'A'                         9:20.93    8   
     1) Livengood, Quinton 10           2) Heck, William 12               
     3) Griffin, Jadon 10               4) Dominguez, Zachary 10          
  3 Tarkio High School  'A'                            10:02.17    6   
     1) Anderson, Cole 9                2) O'Riley, Cowen 9               
     3) Stepp, Ian 10                   4) Lesher, Daniel 11              
  4 Rock Port High School  'A'                         10:13.40    4   
     1) Mason, Lane 9                   2) Lucas, Ryan 9                  
     3) Melton-Davis, Kendan 9          4) Lucas, Caleb 12                
  5 West Nodaway High School  'A'                      13:09.81    2   
     1) Cordell, Ben 9                  2) Morrow, Peyton 9               
     3) Reynolds, Kaden 9               4) Prettyman, Parker 10           
 
Boys High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gibson, Braxton           11 Osborn High              1.78m   10   
  2 Merriweather, Kaylin      12 Tarkio High              1.73m    7   
  2 Spinnatto, Jarrett        11 Tarkio High              1.73m    7   
  4 Osburn, Tony              12 Mound City H             1.62m    4   
  5 Jenkins, Preston           9 West Nodaway             1.52m    2   
 
Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Osburn, Tony              12 Mound City H             3.66m   10   
  2 Rother, William           12 Mound City H             3.51m    8   
  3 Evans, Dakota             10 Rock Port Hi             3.05m    6   
  4 Cook, Michael             10 West Nodaway             2.59m    4   
  5 Hanson, Clay              12 West Nodaway             1.98m    2   
 
Boys Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McIntyre, Dylan           12 Northeast No             5.24m   10   
  2 Osburn, Tony              12 Mound City H             5.20m    8   
  3 DeRosier, Owen             9 Tarkio High              5.10m    6   
  4 Miller, Justin             9 Jefferson (C             4.85m    4   
  5 Cook, Michael             10 West Nodaway             4.66m    2   
  6 Conn, Kayden              10 West Nodaway             4.53m    1   
  7 Manley, Alexander         10 Osborn High              4.24m  
  8 Goddard, Lathan           10 DeKalb High              4.00m  
  9 Peery, Logan               9 Jefferson (C             3.78m  
 10 Erickson, Alex             9 Tarkio High              3.72m  
 11 Melton-Davis, Kendan       9 Rock Port Hi             3.10m  
 
Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Osburn, Tony              12 Mound City H            11.66m   10   
  2 Miller, Justin             9 Jefferson (C            11.49m    8   
  3 Conn, Kayden              10 West Nodaway             9.74m    6   
  4 Stepp, Ian                10 Tarkio High              9.67m    4   
  5 Graves, Braden            11 Tarkio High              9.65m    2   
  6 Otto, Lealand              9 Jefferson (C             9.40m    1   
  7 Walker, Reece             10 West Nodaway             8.96m  
 
Boys Shot Put Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Elifrits, Hayden          12 South Holt H            16.10m   2  10   
  2 Herr, James               12 West Nodaway            13.27m   2   8   
  3 Ferry, Hayden             12 Jefferson (C            12.35m   2   6   
  4 Wilcox, Creed             12 Northeast No            12.30m   2   4   
  5 Stevens, Colten           12 Rock Port Hi            11.96m   2   2   
  6 Peters, Dalton            12 Mound City H            11.71m   2   1   
  7 Herron, Brentyn           10 Rock Port Hi            11.20m   2 
  8 King, Lucas               11 Osborn High             10.43m   1 
 
Boys Discus Throw Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Elifrits, Hayden          12 South Holt H            38.75m   2  10   
  2 Rother, William           12 Mound City H            37.72m   2   8   
  3 Stevens, Colten           12 Rock Port Hi            37.49m   2   6   
  4 Herron, Brentyn           10 Rock Port Hi            34.62m   2   4   
  5 Wilcox, Creed             12 Northeast No            34.13m   2   2   
  6 Herr, James               12 West Nodaway            31.68m   2   1   
  7 Ferry, Hayden             12 Jefferson (C            30.42m   2 
  8 Lundy, Brennon            10 Osborn High             29.31m   1 
  9 Dierberger, Jacob         12 Union Star              28.92m   1 
 10 Oswald, Noah              12 Mound City H            28.02m   1 
 11 Harris, Jaxon             10 DeKalb High             26.01m   1 
 12 Johnson, Gage             10 West Nodaway            25.54m   1 
 13 Stubbs, Robert            12 Union Star              25.53m   1 
 14 King, Lucas               11 Osborn High             25.08m   2 
 
Boys Javelin Throw Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Herr, James               12 West Nodaway            41.87m   2  10   
  2 Graves, Braden            11 Tarkio High             36.20m   2   8   
  3 Martens, Eli              10 Osborn High             35.36m   2   6   
  4 Rother, William           12 Mound City H            34.17m   2   4   
  5 Makings, Micah            12 Rock Port Hi            33.81m   2   2   
  6 Stevens, Colten           12 Rock Port Hi            30.01m   1   1   
  7 Stubbs, Robert            12 Union Star              29.94m   1 
  8 Prettyman, Parker         10 West Nodaway            28.83m   2 
  9 Knapp, Jesse              12 Mound City H            27.08m   1 
 10 Wilcox, Creed             12 Northeast No            26.89m   1 
 11 Cotter, Jeff               9 Osborn High             26.00m   1 
 12 Dierberger, Jacob         12 Union Star              25.33m   1 
 
Boys 100 Meter Dash Junior High
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lair, Dylan                8 Rock Port Hi             12.81q  4 
  2 Griffin, Bode              8 Buchanan Cou             13.57q  3 
  3 Snodderley, Cooper         8 West Nodaway             13.75q  1 
  4 Johnson, Tate              8 Tarkio Middl             13.94q  2 
  5 Dack, Drew                 8 Northeast No             14.04q  2 
  6 Hoyt, Tye                  7 West Nodaway             14.21q  1 
  7 Gard, John                 7 Mound City M             14.21   3 
  8 Gray, Reece                7 Northeast No             14.37   4 
  9 Crockett, Landon           8 Buchanan Cou             14.44   2 
 10 Martin, Aiden              8 South Holt M             16.04   4 
 11 Drewes, Logan              7 Mound City M             16.27   1 
 12 Martin, Alex               7 Tarkio Middl             16.40   3 
 13 Sherlock, Cooper           7 Osborn MS                16.68   3 
 14 Stawkowski, Elliot         7 Osborn MS                16.85   2 
 15 Baker, Kaler               7 Union Star               17.12   4 
 16 Crosby, Xaden              8 Jefferson (C             17.47   1 
 17 Canterbury, Gaven          7 South Holt M             18.44   2 
 18 Riedel, Keith              7 North Nodawa             19.78   3 
 19 Amthor, Westyn             7 Rock Port Hi             19.92   4 
 
Boys 100 Meter Dash Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lair, Dylan                8 Rock Port Hi             12.59   10   
  2 Griffin, Bode              8 Buchanan Cou             13.47    8   
  3 Snodderley, Cooper         8 West Nodaway             13.78    6   
  4 Dack, Drew                 8 Northeast No             13.92    4   
  5 Johnson, Tate              8 Tarkio Middl             13.99    2   
  6 Hoyt, Tye                  7 West Nodaway             14.17    1   
 
Boys 200 Meter Dash Junior High
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Chauncey            8 Mound City M             25.99q  2 
  2 Lair, Dylan                8 Rock Port Hi             26.30q  3 
  3 Norton, Blake              8 Buchanan Cou             27.01q  1 
  4 Snodderley, Cooper         8 West Nodaway             28.07q  2 
  5 Burtnett, Jaydin           8 South Holt M             28.21q  1 
  6 Hoyt, Tye                  7 West Nodaway             28.35q  3 
  7 Crockett, Landon           8 Buchanan Cou             28.66   3 
  8 Gray, Reece                7 Northeast No             29.05   2 
  9 Klamm, Dylan               7 Jefferson (C             29.64   1 
 10 Gibson, Chance             8 Osborn MS                30.12   3 
 11 Livengood, Parker          7 Tarkio Middl             30.22   2 
 12 Manley, Anthony            8 Osborn MS                30.54   1 
 13 Martin, Alex               7 Tarkio Middl             33.17   2 
 14 Allen, Chase               7 Northeast No             35.72   1 
 15 Panning, Cobi              7 Mound City M             39.56   1 
 
Boys 200 Meter Dash Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lair, Dylan                8 Rock Port Hi             25.36   10   
  2 Brown, Chauncey            8 Mound City M             25.84    8   
  3 Norton, Blake              8 Buchanan Cou             26.61    6   
  4 Burtnett, Jaydin           8 South Holt M             27.68    4   
  5 Snodderley, Cooper         8 West Nodaway             28.03    2   
  6 Hoyt, Tye                  7 West Nodaway             28.48    1   
 
Boys 400 Meter Dash Junior High
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kemerling, Griffin         8 South Holt M           1:00.48   3  10   
  2 Griffin, Bode              8 Buchanan Cou           1:01.21   3   8   
  3 Dack, Drew                 8 Northeast No           1:01.47   3   6   
  4 Roup, Creyton              8 Mound City M           1:02.62   3   4   
  5 Biondo, Cameron            7 South Holt M           1:02.79   2   2   
  6 Geib, Jadyn                7 Rock Port Hi           1:03.17   2   1   
  7 Walker, Dylan              8 West Nodaway           1:03.64   3 
  8 Kingery, Mason             7 Tarkio Middl           1:04.40   3 
  9 Patterson, Dakota          8 West Nodaway           1:05.85   2 
 10 Harger, Ridge              7 North Nodawa           1:06.86   2 
 11 Klamm, Dylan               7 Jefferson (C           1:06.88   1 
 12 Gray, Reece                7 Northeast No           1:07.74   2 
 13 Oswald, Carter             7 Tarkio Middl           1:08.43   2 
 14 Volner, Gannon             8 North Nodawa           1:09.04   1 
 15 Struthers, Gabriel         7 Rock Port Hi           1:10.82   1 
 16 Kovac, Cole                7 Buchanan Cou           1:18.08   1 
 17 Allman, Kingston           7 Osborn MS              1:26.05   1 
 18 Haer, Isaac                7 Mound City M           1:44.74   1 
 
Boys 800 Meter Run Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ivey, Nick                 8 Mound City M           2:26.76   10   
  2 Hughes-Fast, Adian         7 West Nodaway           2:34.07    8   
  3 Wennihan, Brody            7 Tarkio Middl           2:36.61    6   
  4 Manley, Scott              7 Mound City M           2:36.76    4   
  5 Pearson, Chase             7 Tarkio Middl           2:44.05    2   
  6 Jones, Memphis             7 South Holt M           2:44.35    1   
  7 Smock, Joseph              7 West Nodaway           2:48.28  
  8 Sebek-Holmes, Brock        7 Rock Port Hi           2:49.26  
  9 Noland, Kyler              7 South Holt M           2:54.32  
 10 Lomax, Logan               8 Rock Port Hi           3:11.12  
 11 Crosby, Xaden              8 Jefferson (C           3:18.34  
 
Boys 1600 Meter Run Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ivey, Nick                 8 Mound City M           5:19.91   10   
  2 Brown, Chauncey            8 Mound City M           5:26.33    8   
  3 Saunders, Ian              7 Osborn MS              5:30.91    6   
  4 Meyerkorth, Jackson        7 Rock Port Hi           5:35.17    4   
  5 Kingery, Mason             7 Tarkio Middl           5:37.46    2   
  6 Staten, Quin               8 Tarkio Middl           5:54.25    1   
  7 Jones, Memphis             7 South Holt M           5:54.50  
  8 Lager, Andy                8 Jefferson (C           6:16.57  
  9 Runde, Lance               7 Northeast No           6:18.08  
 10 Reynolds, Keaton           8 West Nodaway           6:31.28  
 11 Harman, Landen             8 South Holt M           6:37.63  
 12 Gebhards, Gabriel          7 Rock Port Hi           6:44.38  
 13 Kovac, Cole                7 Buchanan Cou           6:44.40  
 14 Allen, Chase               7 Northeast No           7:15.14  
 
Boys 100 Meter Hurdles Junior High
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Chauncey            8 Mound City M             16.52q  1 
  2 Lair, Dylan                8 Rock Port Hi             17.47q  2 
  3 Patterson, Dakota          8 West Nodaway             19.03q  1 
  4 Smock, Joseph              7 West Nodaway             20.26q  1 
  5 DeLeon, Jordan             8 North Nodawa             20.85q  2 
  6 Biermann, Heath            7 Mound City M             21.70q  1 
  7 Noland, Kyler              7 South Holt M             26.08   2 
 
Boys 100 Meter Hurdles Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Brown, Chauncey            8 Mound City M             15.92   10   
  2 Lair, Dylan                8 Rock Port Hi             16.83    8   
  3 Patterson, Dakota          8 West Nodaway             18.23    6   
  4 Smock, Joseph              7 West Nodaway             19.81    4   
  5 DeLeon, Jordan             8 North Nodawa             20.25    2   
  6 Biermann, Heath            7 Mound City M             21.27    1   
 
Boys 4x100 Meter Relay Junior High
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 South Holt Middle School  'A'                         53.84   10   
     1) Biondo, Cameron 7               2) Kemerling, Griffin 8           
     3) Schroeder, Gage 8               4) Burtnett, Jaydin 8             
  2 Mound City Middle School  'A'                         54.16    8   
     1) Roup, Creyton 8                 2) Bryant, Wesley 8               
     3) Peters, Ernest 8                4) Gard, John 7                   
  3 Rock Port High School  'A'                            54.41    6   
     1) McEaneny, Camden 8              2) Geib, Jadyn 7                  
     3) Sebek-Holmes, Brock 7           4) Millsap, Case 7                
  4 Tarkio Middle School  'A'                             55.40    4   
     1) Johnson, Tate 8                 2) Livengood, Parker 7            
     3) Foster, Braylon 8               4) Irvine, Gavin 8                
  5 West Nodaway High School  'A'                         56.27    2   
     1) Goff, Oren 8                    2) Reynolds, Keaton 8             
     3) Smock, Jonathan 7               4) Thompson, Walker 7             
  6 Osborn MS  'A'                                      1:00.17    1   
     1) Gibson, Chance 8                2) Stawkowski, Elliot 7           
     3) Saunders, Ian 7                 4) Manley, Anthony 8              
 
Boys 4x200 Meter Relay Junior High
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 South Holt Middle School  'A'                       1:51.30   2  10   
     1) Biondo, Cameron 7               2) Kemerling, Griffin 8           
     3) Morris, Tait 8                  4) Burtnett, Jaydin 8             
  2 Rock Port High School  'A'                          1:52.23   2   8   
     1) McEaneny, Camden 8              2) Meyerkorth, Jackson 7          
     3) Geib, Jadyn 7                   4) Millsap, Case 7                
  3 West Nodaway High School  'A'                       1:53.72   2   6   
     1) Goff, Oren 8                    2) Hoyt, Tye 7                    
     3) Smock, Jonathan 7               4) Thompson, Walker 7             
  4 Mound City Middle School  'A'                       1:55.23   2   4   
     1) Manley, Scott 7                 2) Bryant, Wesley 8               
     3) Peters, Ernest 8                4) Gard, John 7                   
  5 Tarkio Middle School  'A'                           2:00.12   2   2   
     1) Irvine, Gavin 8                 2) Oswald, Carter 7               
     3) Livengood, Parker 7             4) Foster, Braylon 8              
  6 North Nodaway MS  'A'                               2:15.80   1   1   
     1) DeLeon, Jordan 8                2) Harger, Ridge 7                
     3) Riedel, Keith 7                 4) Volner, Gannon 8               
  7 Osborn MS  'A'                                      2:23.45   1 
     1) Daniel, Max 7                   2) Allman, Kingston 7             
     3) Sherlock, Cooper 7              4) Stawkowski, Elliot 7           
 
Boys 4x400 Meter Relay Junior High
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 West Nodaway High School  'A'                       4:13.10   10   
     1) Smock, Jonathan 7               2) Snodderley, Cooper 8           
     3) Walker, Dylan 8                 4) Patterson, Dakota 8            
  2 Mound City Middle School  'A'                       4:17.30    8   
     1) Bryant, Wesley 8                2) Peters, Ernest 8               
     3) Ivey, Nick 8                    4) Roup, Creyton 8                
  3 Rock Port High School  'A'                          4:28.05    6   
     1) McEaneny, Camden 8              2) Jackson, Quentin 8             
     3) Meyerkorth, Jackson 7           4) Millsap, Case 7                
  4 Tarkio Middle School  'A'                           4:28.82    4   
     1) Staten, Quin 8                  2) Wennihan, Brody 7              
     3) Pearson, Chase 7                4) Kingery, Mason 7               
  5 South Holt Middle School  'A'                       5:06.26    2   
     1) Harman, Landen 8                2) Noland, Kyler 7                
     3) Prussman, Tayte 7               4) Jones, Memphis 7               
  6 North Nodaway MS  'A'                               5:14.79    1   
     1) DeLeon, Jordan 8                2) Harger, Ridge 7                
     3) Riedel, Keith 7                 4) Volner, Gannon 8               
 
Boys High Jump Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kemerling, Griffin         8 South Holt M             1.53m   10   
  2 Millsap, Case              7 Rock Port Hi             1.52m    8   
  3 Burtnett, Jaydin           8 South Holt M             1.48m    6   
  4 Kingery, Mason             7 Tarkio Middl             1.47m    4   
  5 Livengood, Parker          7 Tarkio Middl             1.45m    2   
  6 Walker, Dylan              8 West Nodaway             1.44m    1   
  7 Crockett, Landon           8 Buchanan Cou             1.37m  
  8 Saunders, Ian              7 Osborn MS                1.29m  
  9 Bryant, Wesley             8 Mound City M             1.26m  
 10 McEaneny, Camden           8 Rock Port Hi             1.21m  
 
Boys Pole Vault Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Walker, Dylan              8 West Nodaway             2.59m   10   
  2 Roup, Creyton              8 Mound City M             2.44m    8   
  3 Ivey, Nick                 8 Mound City M             2.43m    6   
  4 Irvine, Gavin              8 Tarkio Middl             2.29m    4   
  5 Wieland, Moses             7 West Nodaway             2.28m    2   
  6 Wennihan, Brody            7 Tarkio Middl             1.99m    1   
  7 Schroeder, Gage            8 South Holt M             1.98m  
 
Boys Long Jump Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lair, Dylan                8 Rock Port Hi             5.43m   10   
  2 Griffin, Bode              8 Buchanan Cou             4.78m    8   
  3 Gray, Reece                7 Northeast No             4.73m    6   
  4 Peters, Ernest             8 Mound City M             4.59m    4   
  5 Snodderley, Cooper         8 West Nodaway             4.54m    2   
  6 Staten, Quin               8 Tarkio Middl             4.48m    1   
  7 Gard, John                 7 Mound City M             4.33m  
  8 Gibson, Chance             8 Osborn MS                4.18m  
  9 Lomax, Logan               8 Rock Port Hi             4.16m  
 10 Harger, Ridge              7 North Nodawa             4.07m  
 11 Manley, Anthony            8 Osborn MS                4.06m  
 12 Biondo, Cameron            7 South Holt M             3.96m  
 13 Klawuhn, Lynard            8 Union Star               3.66m  
 14 Schroeder, Gage            8 South Holt M             3.58m  
 15 Baker, Kaler               7 Union Star               3.42m  
 16 Runde, Lance               7 Northeast No             3.33m  
 17 Oswald, Carter             7 Tarkio Middl             3.32m  
 18 Lager, Andy                8 Jefferson (C             3.20m  
 19 Riedel, Keith              7 North Nodawa             2.94m  
 
Boys Triple Jump Junior High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Chauncey            8 Mound City M            10.70m   10   
  2 Saunders, Ian              7 Osborn MS                9.52m    8   
  3 Morris, Tait               8 South Holt M             9.49m    6   
  4 Patterson, Dakota          8 West Nodaway             9.04m    4   
  5 Sebek-Holmes, Brock        7 Rock Port Hi             8.95m    2   
  6 Goff, Oren                 8 West Nodaway             8.92m    1   
  7 Dack, Drew                 8 Northeast No             8.90m  
  8 Meyerkorth, Jackson        7 Rock Port Hi             8.55m  
  9 DeLeon, Jordan             8 North Nodawa             8.35m  
 10 Gibson, Chance             8 Osborn MS                8.34m  
 11 Pearson, Chase             7 Tarkio Middl             7.76m  
 12 Prussman, Tayte            7 South Holt M             7.68m  
 13 Klawuhn, Lynard            8 Union Star               7.24m  
 14 Crosby, Xaden              8 Jefferson (C             7.15m  
 15 Volner, Gannon             8 North Nodawa             6.37m  
 
Boys Shot Put Junior High
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Tate              8 Tarkio Middl            11.92m   2  10   
  2 Smith, Brayden             8 Tarkio Middl            11.67m   2   8   
  3 Herron, Ryder              8 Rock Port Hi            10.88m   2   6   
  4 Knowles, Calvin            8 Mound City M             9.91m   2   4   
  5 Mattson, Andy              8 Jefferson (C             9.73m   2   2   
  6 Gray, Tyler                8 West Nodaway             9.52m   2   1   
  7 Johnson, Walker            8 West Nodaway             9.18m   2 
  8 Jackson, Quentin           8 Rock Port Hi             9.03m   2 
  9 White, Truman              7 Osborn MS                8.91m   2 
 
Boys Discus Throw Junior High
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Herron, Ryder              8 Rock Port Hi            35.46m   2  10   
  2 Johnson, Tate              8 Tarkio Middl            32.55m   2   8   
  3 Smith, Brayden             8 Tarkio Middl            32.43m   2   6   
  4 Mattson, Andy              8 Jefferson (C            31.27m   2   4   
  5 Gray, Tyler                8 West Nodaway            30.05m   2   2   
  6 Jackson, Quentin           8 Rock Port Hi            25.70m   2   1   
  7 Goff, Oren                 8 West Nodaway            25.32m   2 
  8 White, Truman              7 Osborn MS               22.58m   1 
  9 Service, Zach              8 Osborn MS               21.69m   2 
 10 Knowles, Calvin            8 Mound City M            21.48m   2 
 11 Gillenwater, Cade          7 Mound City M            20.66m   1 
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Tarkio High School         118        2) DeKalb High School         91   
    3) Jefferson (Conception Jct)  79        4) Rock Port High School      67   
    5) Mound City High School      46        6) Osborn High School         40   
    6) West Nodaway High School    40        8) South Holt High School     30   
    9) Union Star                  24       10) Northeast Nodaway High Sc  21   
   11) North Nodaway High School   20                                           
 
            Women - Junior High - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Jefferson (Conc Jct) MS     91        2) Rock Port High School      83   
    3) Tarkio Middle School        77        4) Mound City Middle School   66   
    5) West Nodaway High School    50        6) Buchanan County Middle     32   
    7) Northeast Nodaway High Sch  19        8) Osborn MS                  18   
    9) South Holt Middle School    10       10) Union Star                  9   
   11) North Nodaway MS             6                                           
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Mound City High School     155        2) West Nodaway High School   93   
    3) Tarkio High School          84        4) Jefferson (Conception Jct  69   
    5) Rock Port High School       68        6) Osborn High School         51   
    7) South Holt High School      32        8) Northeast Nodaway High Sc  28   
    9) Union Star                   2                                           
 
              Men - Junior High - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Mound City Middle School   107        2) Rock Port High School      90   
    3) West Nodaway High School    69        4) Tarkio Middle School       67   
    5) South Holt Middle School    61        6) Buchanan County Middle     30   
    7) Northeast Nodaway High Sch  16        8) Osborn MS                  15   
    9) Jefferson (Conc Jct) MS      6       10) North Nodaway MS            4