Licensed to Web School Tools - For Office Use Only License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/28/2022 08:59 PM
                   2022 Worth County Early Bird - 3/28/2022                    
                                 Worth County                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Lillian           11 South Harris             13.06q  2 
  2 Boyer, Rylie              12 Maysville Hi             13.89q  1 
  3 Mitchell, Mara            12 Union Star               13.90q  4 
  4 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             13.96q  3 
  5 Gibson, Audrey             9 Mound City H             14.16q  4 
  6 Molloy, Abigail            9 South Harris             14.34q  5 
  7 Wallace, Amelia           10 Stanberry Hi             14.39   1 
  8 Jones, Katelyn             9 Pattonsburg              14.40   3 
  9 Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C             14.50   5 
 10 Spencer, Emma              9 Worth County             14.53   5 
 11 Turner, Lucy              11 Tri-County H             14.82   2 
 12 Smith, Charlie             9 Tarkio High              14.82   1 
 13 Angle, Letah              11 Stanberry Hi             14.93   5 
 14 Vinzant, Hayleigh         12 North Nodawa             14.98   2 
 15 Shoush, Norah              9 Albany High              15.06   1 
 16 DeFreece, Hadley           9 Northeast No             15.10   4 
 17 Blakey-Wright, Lexxus     10 Tri-County H             15.12   2 
 18 Drummond, Dalaynie        10 Tarkio High              15.31   1 
 19 Swank, Victoria           12 King City Hi             15.32   2 
 20 Jenkins, Andrea            9 North Nodawa             16.02   5 
 21 Houk, Bailey               9 Mercer High              16.13   3 
 22 Johnson, Kinsley           9 Pattonsburg              17.01   4 
 23 Stark, Riley               9 Mercer High              17.14   4 
 24 Wallen, Kailee            11 Cainsville H             20.66   3 
 -- Swope, Ariel              11 North Andrew                DQ   3 
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Wilson, Lillian           11 South Harris             13.45   10   
  2 Mitchell, Mara            12 Union Star               13.92    8   
  3 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             13.94    6   
  4 Boyer, Rylie              12 Maysville Hi             14.11    4   
  5 Gibson, Audrey             9 Mound City H             14.19    2   
  6 Molloy, Abigail            9 South Harris             14.56    1   
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Redman, Mirabella         11 Maysville Hi             28.47q  1 
  2 Wilson, Lillian           11 South Harris             28.51q  4 
  3 Mitchell, Mara            12 Union Star               28.58q  2 
  4 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             29.14q  5 
  5 Boyer, Rylie              12 Maysville Hi             29.50q  3 
  6 Runde, Sadie              12 Stanberry Hi             29.66q  3 
  7 Wright, Hailey            10 King City Hi             29.66   2 
  8 Hilton, Marli              9 Stanberry Hi             29.83   4 
  9 Williams, Gabrielle       11 South Harris             29.90   5 
 10 DeFreece, Hadley           9 Northeast No             30.17   3 
 11 Gibson, Audrey             9 Mound City H             30.40   2 
 12 Siddens, Keylee            9 Albany High              30.56   1 
 13 Smith, Rebecca            10 Worth County             30.58   4 
 14 Turner, Lucy              11 Tri-County H             31.26   3 
 15 Shoush, Norah              9 Albany High              31.48   4 
 16 Crouse, Karlee             9 Cainsville H             31.82   1 
 17 Vinzant, Hayleigh         12 North Nodawa             31.94   5 
 18 Carlson, Kamdyn           11 King City Hi             32.79   1 
 19 Blakey-Wright, Lexxus     10 Tri-County H             33.05   4 
 20 Irvine, Jayla              9 Tarkio High              33.70   2 
 21 Hendrix, Brooklyn          9 North Andrew             34.14   4 
 22 Jenkins, Andrea            9 North Nodawa             34.25   2 
 23 Stark, Riley               9 Mercer High              34.61   5 
 24 Hatfield, Ryanna          10 North Andrew             34.89   5 
 25 Barraza, Jeighdynn        10 Pattonsburg              36.86   5 
 -- McIntyre, Lauren          11 Northeast No               DNF   1 
 
Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Redman, Mirabella         11 Maysville Hi             27.65   10   
  2 Wilson, Lillian           11 South Harris             28.23    8   
  3 Mitchell, Mara            12 Union Star               28.37    6   
  4 Hauber, Kayley            11 Jefferson (C             29.26    4   
  5 Runde, Sadie              12 Stanberry Hi             29.39    2   
  6 Boyer, Rylie              12 Maysville Hi             30.06    1   
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Runde, Sadie              12 Stanberry Hi           1:07.01   4  10   
  2 Troncin, Abigail          10 Albany High            1:07.80   1   8   
  3 Oswald, Grace              9 Tarkio High            1:08.70   4   6   
  4 Boyer, Lillian             9 Maysville Hi           1:09.16   4   4   
  5 Hilton, Marli              9 Stanberry Hi           1:09.26   2   2   
  6 Staley, Clare              9 King City Hi           1:09.50   2   1   
  7 Riedinger, Jaclyn         11 North Andrew           1:09.81   2 
  8 Barnes, Ava               10 Mound City H           1:10.45   3 
  9 Morgan, Halle             11 North Harris           1:13.13   4 
 10 Sperry, Kelsey             9 Gilman City            1:14.15   4 
 11 Rogers, Gracie            10 Mercer High            1:15.09   4 
 12 Limburger, Madison        10 South Harris           1:16.88   3 
 13 Busby, Baylie              9 Northeast No           1:16.90   2 
 14 Roberts, Kaylee           10 King City Hi           1:17.76   1 
 15 Brewer, Emily             11 Tri-County H           1:20.83   3 
 16 Adwell, Meredith          11 Northeast No           1:22.30   2 
 17 Hagan, Makenzie            9 Mercer High            1:23.15   3 
 18 Flowers, Page              9 Tri-County H           1:23.29   3 
 19 Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C           1:32.90   3 
 20 Martin, Lillian            9 Maysville Hi           1:49.12   1 
 -- Gladstone, ZeeAnna        11 Worth County                DQ   2 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Martin, Tommi             10 Tarkio High            2:36.75   2  10   
  2 Catlett, Claire           12 Maysville Hi           2:46.42   2   8   
  3 Pankau, Kayte              9 Mound City H           2:47.53   2   6   
  4 Wilmes, Ruby              11 Northeast No           2:50.10   2   4   
  5 Riley, Andrea             11 Jefferson (C           2:52.81   2   2   
  6 Wall, Madilyn             12 King City Hi           2:55.72   2   1   
  7 Irvine, Jayla              9 Tarkio High            3:01.21   2 
  8 Deardorff, Sasha           9 Northeast No           3:02.73   2 
  9 Michael, Rainey           11 Mercer High            3:03.58   1 
 10 Dunks, Tori               10 Tri-County H           3:04.61   2 
 11 Templeton, Bailey          9 South Harris           3:06.33   1 
 12 Jenkins, Andrea            9 North Nodawa           3:08.60   2 
 13 Herndon, Lauren           10 North Nodawa           3:09.16   1 
 14 Sybert, Michaela          11 North Andrew           3:14.39   1 
 15 Robertson, Kira            9 North Harris           3:23.56   1 
 16 Williams, Zoie             9 Tri-County H           3:25.57   2 
 17 Brown, Mackenzie          10 Mound City H           3:36.31   1 
 18 Hagan, Makenzie            9 Mercer High            3:53.71   1 
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chamberlin, Hallee        10 South Harris           6:09.80   10   
  2 Riedinger, Jaclyn         11 North Andrew           6:10.16    8   
  3 Langfitt, Ava             10 Gilman City            6:24.57    6   
  4 Wall, Madilyn             12 King City Hi           6:29.00    4   
  5 Walker, Reagan            10 North Andrew           6:46.17    2   
  6 Irvine, Jayla              9 Tarkio High            6:48.33    1   
  7 Robertson, Kira            9 North Harris           7:15.53  
  8 Norris, Megan             10 South Harris           7:17.04  
  9 Bywater, Alexis           10 Tarkio High            7:31.21  
 10 Rader, Jacey               9 Mound City H           7:39.46  
 11 Abledinger, Chloe         11 Tri-County H           7:47.63  
 12 Burns, Lily               11 Northeast No           7:50.32  
 13 Houk, Breanna             10 Mercer High            8:00.78  
 14 Akers, Emmie              11 Mound City H           8:06.17  
 15 Gerken, Erika             10 North Harris           8:11.11  
 16 Breshears, Shyann         10 Maysville Hi           8:12.16  
 17 Clark, Kelsie             11 Maysville Hi           9:58.46  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chamberlin, Emma          10 South Harris          13:13.56   10   
  2 Langfitt, Ava             10 Gilman City           13:27.78    8   
  3 Riley, Andrea             11 Jefferson (C          13:48.97    6   
  4 Dunks, Tori               10 Tri-County H          14:13.15    4   
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Crabtree, Kelsey          10 Pattonsburg              17.68   2  10   
  2 Richardson, Brooklyn      10 Worth County             18.07   2   8   
  3 Schlueter, Elizabeth       9 Tarkio High              18.17   2   6   
  4 Brincks, Brylie           11 North Andrew             19.05   1   4   
  5 Smith, Charlie             9 Tarkio High              19.16   2   2   
  6 Engel, Eva                 9 Worth County             19.45   2   1   
  7 Siddens, Keylee            9 Albany High              20.13   1 
  8 Brown, Saryn              10 North Nodawa             20.37   1 
  9 Sperry, Kelsey             9 Gilman City              22.35   1 
 -- Turner, Carly             12 Tri-County H                DQ   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Redman, Mirabella         11 Maysville Hi             51.42   2  10   
  2 Crabtree, Kelsey          10 Pattonsburg              51.55   2   8   
  3 Schlueter, Elizabeth       9 Tarkio High              53.11   2   6   
  4 Brown, Saryn              10 North Nodawa             53.53   2   4   
  5 Cannon, Kylee             10 South Harris             58.27   1   2   
  6 Smith, Charlie             9 Tarkio High              58.55   1   1   
  7 Richardson, Brooklyn      10 Worth County             58.74   2 
  8 Walker, Reagan            10 North Andrew           1:25.12   1 
 -- Gerken, Erika             10 North Harris                NT   1 
 -- Anderson, Lexi             9 Pattonsburg                 NT   1 
 -- Hightshoe, Bridgette       9 Worth County                NT   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 South Harrison High School  'A'                       54.25   2  10   
     1) Wilson, Lillian 11              2) Henry, Abbey 10                
     3) Molloy, Abigail 9               4) Cannon, Kylee 10               
  2 Stanberry High School  'A'                            55.45   2   8   
     1) Angle, Letah 11                 2) James, Katlyn 10               
     3) Runde, Sadie 12                 4) Wallace, Amelia 10             
  3 King City High School  'A'                            56.23   1   6   
     1) Swank, Victoria 12              2) Roberts, Kaylee 10             
     3) Staley, Clare 9                 4) Wright, Hailey 10              
  4 Worth County High School  'A'                         56.41   2   4   
     1) Adwell, Hailey 11               2) Richardson, Brooklyn 10        
     3) Smith, Rebecca 10               4) Spencer, Emma 9                
  5 Maysville High School  'A'                            57.22   2   2   
     1) Boyer, Rylie 12                 2) Boyer, Lillian 9               
     3) Sterling, Brooke 10             4) Catlett, Claire 12             
  6 Tarkio High School  'A'                               57.45   2   1   
     1) Martin, Sophia 12               2) Drummond, Dalaynie 10          
     3) Martin, Claire 10               4) Woodring, Payton 9             
  7 Tri-County High School  'A'                           58.33   2 
     1) Turner, Lucy 11                 2) Blakey-Wright, Lexxus 10       
     3) Williams, Anissa 12             4) Turner, Carly 12               
  8 Mercer High School  'A'                             1:01.61   1 
     1) Martin, Summer 11               2) Barton, Linda 9                
     3) Hill, Kaydee 11                 4) Houk, Bailey 9                 
  9 North Andrew High School  'A'                       1:01.98   1 
     1) Brincks, Brylie 11              2) Hendrix, Brooklyn 9            
     3) Rasnic, Autumn 10               4) Swope, Ariel 11                
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stanberry High School  'A'                          1:56.93   2  10   
     1) Angle, Letah 11                 2) Hilton, Marli 9                
     3) James, Katlyn 10                4) Runde, Sadie 12                
  2 Tarkio High School  'A'                             1:59.00   2   8   
     1) Martin, Sophia 12               2) Schlueter, Elizabeth 9         
     3) Oswald, Grace 9                 4) Woodring, Payton 9             
  3 South Harrison High School  'A'                     1:59.61   2   6   
     1) Williams, Gabrielle 11          2) Henry, Abbey 10                
     3) Molloy, Abigail 9               4) Cannon, Kylee 10               
  4 Mound City High School  'A'                         2:00.59   2   4   
     1) Gibson, Audrey 9                2) Barnes, Ava 10                 
     3) Pankau, Kayte 9                 4) Parks, Catherine 10            
  5 King City High School  'A'                          2:03.94   1   2   
     1) Swank, Victoria 12              2) Roberts, Kaylee 10             
     3) Staley, Clare 9                 4) Wright, Hailey 10              
  6 Tri-County High School  'A'                         2:06.01   1   1   
     1) Turner, Lucy 11                 2) Blakey-Wright, Lexxus 10       
     3) Williams, Anissa 12             4) Turner, Carly 12               
  7 Worth County High School  'A'                       2:10.59   2 
     1) Adwell, Hailey 11               2) Smith, Rebecca 10              
     3) Spencer, Emma 9                 4) Engel, Eva 9                   
  8 Gilman City High School  'A'                        2:11.51   2 
     1) Ward, Jolee 12                  2) Ward, Laina 10                 
     3) Gibson, Shelby 9                4) Sperry, Kelsey 9               
  9 North Andrew High School  'A'                       2:14.19   1 
     1) Hendrix, Brooklyn 9             2) Hatfield, Ryanna 10            
     3) Rasnic, Autumn 10               4) Swope, Ariel 11                
 10 Mercer High School  'A'                             2:15.94   1 
     1) Martin, Summer 11               2) Barton, Linda 9                
     3) Hill, Kaydee 11                 4) Houk, Bailey 9                 
 11 Maysville High School  'A'                          2:39.59   1 
     1) Breshears, Shyann 10            2) Clark, Kelsie 11               
     3) Martin, Lillian 9               4) Popplewell, Sydney 10          
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tarkio High School  'A'                             4:42.22   2  10   
     1) Martin, Sophia 12               2) Martin, Tommi 10               
     3) Martin, Claire 10               4) Schlueter, Elizabeth 9         
  2 Mound City High School  'A'                         4:51.44   1   8   
     1) Barnes, Ava 10                  2) Gibson, Audrey 9               
     3) Pankau, Kayte 9                 4) Parks, Catherine 10            
  3 King City High School  'A'                          5:02.97   1   6   
     1) Swank, Victoria 12              2) Roberts, Kaylee 10             
     3) Staley, Clare 9                 4) Wright, Hailey 10              
  4 Gilman City High School  'A'                        5:03.59   2   4   
     1) Sperry, Kelsey 9                2) Ward, Jolee 12                 
     3) Gibson, Shelby 9                4) Langfitt, Ava 10               
  5 Mercer High School  'A'                             5:09.99   2   2   
     1) Meinecke, Tori 12               2) Fisher, Madeline 10            
     3) Hill, Kaydee 11                 4) Rogers, Gracie 10              
  6 Northeast Nodaway High School  'A'                  5:19.40   2   1   
  7 Worth County High School  'A'                       5:21.97   2 
     1) Brown, Abbi 9                   2) Engel, Eva 9                   
     3) Gladstone, ZeeAnna 11           4) Hightshoe, Bridgette 9         
  8 North Andrew High School  'A'                       5:29.55   1 
     1) Walker, Reagan 10               2) Sybert, Michaela 11            
     3) Hendrix, Brooklyn 9             4) Riedinger, Jaclyn 11           
  9 Tri-County High School  'A'                         5:47.54   2 
     1) Abledinger, Chloe 11            2) Brewer, Emily 11               
     3) Flowers, Page 9                 4) Williams, Anissa 12            
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tarkio High School  'A'                            11:11.84   10   
     1) Oswald, Grace 9                 2) Martin, Sophia 12              
     3) Martin, Tommi 10                4) Martin, Claire 10              
  2 South Harrison High School  'A'                    12:09.85    8   
     1) Chamberlin, Emma 10             2) Templeton, Bailey 9            
     3) Norris, Megan 10                4) Chamberlin, Hallee 10          
  3 North Andrew High School  'A'                      12:22.78    6   
     1) Riedinger, Jaclyn 11            2) Walker, Reagan 10              
     3) Brincks, Brylie 11              4) Sybert, Michaela 11            
  4 Mercer High School  'A'                            13:05.42    4   
     1) Meinecke, Tori 12               2) Fisher, Madeline 10            
     3) Michael, Rainey 11              4) Rogers, Gracie 10              
  5 Mound City High School  'A'                        13:12.37    2   
     1) Akers, Emmie 11                 2) Rader, Jacey 9                 
     3) Brown, Mackenzie 10             4) Pankau, Kayte 9                
  6 Tri-County High School  'A'                        13:29.80    1   
     1) Abledinger, Chloe 11            2) Brewer, Emily 11               
     3) Marrs, Jordan 12                4) Williams, Zoie 9               
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Redman, Mirabella         11 Maysville Hi            J1.45m   10   
  2 Brown, Saryn              10 North Nodawa            J1.45m    8   
  3 Busby, Baylie              9 Northeast No            J1.45m    6   
  4 Molloy, Abigail            9 South Harris            J1.35m    4   
  5 Craig, Lexi               12 Stanberry Hi            J1.35m    1.50
  5 Langfitt, Ava             10 Gilman City             J1.35m    1.50
  7 Fisher, Madeline          10 Mercer High             J1.35m  
  7 James, Katlyn             10 Stanberry Hi            J1.35m  
  9 Boyer, Lillian             9 Maysville Hi             1.30m  
  9 Johnson, Kinsley           9 Pattonsburg              1.30m  
  9 Woodring, Payton           9 Tarkio High              1.30m  
 12 Anderson, Lexi             9 Pattonsburg              1.25m  
 12 Noland, Addison           10 Tarkio High              1.25m  
 -- Gerken, Erika             10 North Harris                NH  
 -- Huskey, Kiera             12 Tri-County H                NH  
 -- Underwood, Arianna         9 Cainsville H                NH  
 -- Atkins, Jaden             11 Northeast No                NH  
 -- Meinecke, Tori            12 Mercer High                 DQ  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Redman, Mirabella         11 Maysville Hi             2.70m   10   
  2 Engel, Eva                 9 Worth County             2.55m    8   
  3 James, Katlyn             10 Stanberry Hi             2.44m    6   
  4 Barnes, Ava               10 Mound City H             2.32m    4   
  5 Oswald, Grace              9 Tarkio High             J2.15m    2   
  6 Smith, Charlie             9 Tarkio High             J2.15m    1   
  7 Arias, Isabella           11 South Harris             2.00m  
  7 Sherer, Paige             11 Worth County             2.00m  
 -- Sybert, Michaela          11 North Andrew                NH  
 -- Spurling, Lauren           9 South Harris                NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Lillian           11 South Harris             4.83m   10   
  2 James, Katlyn             10 Stanberry Hi             4.76m    8   
  3 Catlett, Claire           12 Maysville Hi             4.40m    6   
  4 Jones, Katelyn             9 Pattonsburg              4.37m    4   
  5 Brincks, Brylie           11 North Andrew             4.18m    2   
  6 Boyer, Rylie              12 Maysville Hi             4.09m    1   
  7 Morgan, Halle             11 North Harris             4.05m  
  8 Richardson, Brooklyn      10 Worth County             3.97m  
  9 Limburger, Madison        10 South Harris             3.96m  
 10 Siddens, Keylee            9 Albany High              3.94m  
 11 Crouse, Karlee             9 Cainsville H             3.93m  
 12 Perkins, Liberty          10 Tri-County H             3.89m  
 13 Atkins, Jaden             11 Northeast No             3.71m  
 14 Barton, Linda              9 Mercer High              3.67m  
 15 Spencer, Emma              9 Worth County             3.64m  
 16 Robertson, Kira            9 North Harris             3.60m  
 17 Herndon, Lauren           10 North Nodawa             3.55m  
 17 Derks, Taelyn             10 Stanberry Hi             3.55m  
 19 Johnson, Kinsley           9 Pattonsburg              3.51m  
 20 McIntyre, Lauren          11 Northeast No             3.48m  
 21 Miller, Kaitlyn            9 Union Star               3.46m  
 22 Swope, Ariel              11 North Andrew             3.14m  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Henry, Abbey              10 South Harris             9.82m   10   
  2 Jones, Katelyn             9 Pattonsburg              9.30m    8   
  3 Catlett, Claire           12 Maysville Hi             9.03m    6   
  4 Morgan, Halle             11 North Harris             8.87m    4   
  5 Perkins, Liberty          10 Tri-County H             8.84m    2   
  6 Crouse, Karlee             9 Cainsville H             8.70m    1   
  7 Herndon, Lauren           10 North Nodawa             8.52m  
  8 Gladstone, ZeeAnna        11 Worth County             8.30m  
  9 Carlson, Kamdyn           11 King City Hi             8.02m  
 10 Gibson, Shelby             9 Gilman City              7.89m  
 11 Popplewell, Sydney        10 Maysville Hi             7.07m  
 12 Hatfield, Ryanna          10 North Andrew             7.02m  
 13 Cousatte, Lanie           11 Worth County             6.82m  
 14 Marrs, Jordan             12 Tri-County H             6.76m  
 15 Swinford, Madelyn         11 Jefferson (C             6.48m  
 -- Meinecke, Tori            12 Mercer High                 DQ  
 -- Gerken, Erika             10 North Harris                DQ  
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Ashley             12 Maysville Hi            10.86m   3  10   
  2 Madison, Kaliska          11 South Harris            10.46m   3   8   
  3 Collins, Maggie           10 Jefferson (C             9.87m   2   6   
  4 Mason, Jenna              11 Jefferson (C             9.70m   1   4   
  5 Staton, Kara-Jean         10 Worth County             9.17m   3   2   
  6 Ward, Laina               10 Gilman City              9.11m   3   1   
  7 Long, Bailey              12 Mound City H             9.06m   3 
  8 Shovick (Sims, Lily       11 North Harris             8.56m   3 
  9 Walker, Riley             11 North Andrew             8.55m   1 
 10 Mattson, Kiley            11 Stanberry Hi             8.34m   3 
 11 Barraza, Jeighdynn        10 Pattonsburg              8.07m   1 
 12 Auffert, Dalanie          10 Northeast No             7.53m   3 
 -- Cole, Aspen               10 North Andrew                ND   1 
 -- Hendricks, Lucardia       10 North Nodawa                ND   2 
 -- Chapman, Kailee           11 Cainsville H                ND   2 
 -- Pace, Gia                 11 Pattonsburg                 ND   2 
 -- Gibson, Shelby             9 Gilman City                 ND   2 
 -- Fish, Keeleigh             9 Albany High                 ND   1 
 -- Gust, Jayden              10 Stanberry Hi                ND   3 
 -- Davidson, Cassidy         11 South Harris                ND   3 
 -- Eaton, Jozee              10 Tarkio High                 ND   2 
 -- Mcquate, Zoey             11 Union Star                  ND   2 
 -- Vaughn, Bree               9 Cainsville H                ND   2 
 -- Wallace, Angel            12 Tarkio High                 ND   2 
 -- Morgan, Lydia             10 Union Star                  ND   1 
 -- Medsker, Emberlyn         11 King City Hi                ND   1 
 -- Windham, Braelyn          12 Maysville Hi                ND   1 
 -- Portman, Ava               9 Mound City H                ND   1 
 -- McKinnon, Wylie            9 King City Hi                ND   1 
 -- Brown, Emilea             10 Mercer High                 DQ   2 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Collins, Maggie           10 Jefferson (C            32.97m   1  10   
  2 Long, Bailey              12 Mound City H            30.49m   3   8   
  3 Lyons, Journey            12 Union Star              30.07m   3   6   
  4 Mercer, Emma              10 Albany High             29.55m   3   4   
  5 Brown, Ali                11 Worth County            29.50m   3   2   
  6 Staton, Kara-Jean         10 Worth County            28.93m   3   1   
  7 Mason, Jenna              11 Jefferson (C            27.27m   1 
  8 Brown, Ashley             12 Maysville Hi            26.72m   3 
  9 Vaughn, Bree               9 Cainsville H            25.51m   3 
 10 Criger, Libby             11 Maysville Hi            25.49m   3 
 11 Pankau, Kayleigh          12 Pattonsburg             25.33m   1 
 12 Ward, Jolee               12 Gilman City             24.53m   2 
 13 Auffert, Dalanie          10 Northeast No            24.31m   2 
 14 Huskey, Kiera             12 Tri-County H            22.81m   3 
 15 Madison, Kaliska          11 South Harris            22.37m   1 
 16 Gannan, Alexis            10 Pattonsburg             22.28m   2 
 17 Ward, Laina               10 Gilman City             21.77m   3 
 18 Mattson, Kiley            11 Stanberry Hi            21.68m   3 
 19 Laird, Vivian             11 Albany High             20.73m   2 
 -- Thompson, Liberty         10 North Andrew                DQ   1 
 -- Shovick (Sims, Lily       11 North Harris                DQ   2 
 -- Carlson, Kamdyn           11 King City Hi                DQ   1 
 -- Wallace, Angel            12 Tarkio High                 DQ   2 
 -- Brown, Emilea             10 Mercer High                 DQ   2 
 -- Campbell, Paige            9 Stanberry Hi                DQ   1 
 -- Walker, Riley             11 North Andrew                DQ   1 
 -- McDonald, Avery            9 Mound City H                DQ   1 
 -- Mcquate, Zoey             11 Union Star                  DQ   2 
 -- Hendricks, Lucardia       10 North Nodawa                DQ   2 
 -- Hagan, Makenzie            9 Mercer High                 DQ   1 
 -- Davidson, Cassidy         11 South Harris                DQ   2 
 -- Robertson, Kira            9 North Harris                DQ   2 
 -- Medsker, Emberlyn         11 King City Hi                DQ   1 
 
Girls Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Craig, Lexi               12 Stanberry Hi            38.45m   3  10   
  2 Lyons, Journey            12 Union Star              33.45m   3   8   
  3 Martin, Tommi             10 Tarkio High             32.10m   3   6   
  4 Collins, Maggie           10 Jefferson (C            32.00m   1   4   
  5 Brown, Ali                11 Worth County            31.45m   3   2   
  6 Ward, Jolee               12 Gilman City             25.65m   3   1   
  7 Ward, Laina               10 Gilman City             25.30m   3 
  8 Fisher, Madeline          10 Mercer High             22.90m   2 
  8 Houk, Breanna             10 Mercer High             22.90m   2 
 10 Windham, Braelyn          12 Maysville Hi            22.70m   1 
 11 Henry, Emily              10 Pattonsburg             22.45m   3 
 12 Perkins, Liberty          10 Tri-County H            22.35m   3 
 13 Walker, Riley             11 North Andrew            20.80m   1 
 14 Davidson, Cassidy         11 South Harris            20.60m   2 
 14 Webb, Kennedy             10 South Harris            20.60m   2 
 14 Criger, Libby             11 Maysville Hi            20.60m   2 
 17 Rush, Brylee              10 Worth County            20.20m   2 
 -- Morgan, Lydia             10 Union Star                  ND   2 
 -- Greever, Patricia         11 North Andrew                ND   1 
 -- James, Jencie              9 Stanberry Hi                ND   1 
 -- Carlson, Kamdyn           11 King City Hi                ND   1 
 -- Gannan, Alexis            10 Pattonsburg                 ND   3 
 -- McKinnon, Wylie            9 King City Hi                ND   1 
 -- Miles, Reese               9 Mound City H                ND   2 
 -- Laird, Vivian             11 Albany High                 ND   2 
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Curtis, Derick            11 Tri-County H             11.89q  2 
  2 Merriweather, Kaylin      12 Tarkio High              12.08q  1 
  3 Mooney, Ty                11 King City Hi             12.17q  4 
  4 Cassavaugh, Levi          11 Worth County             12.24q  1 
  5 Muff, Parker              12 King City Hi             12.31q  3 
  6 Chamberlin, Parker        12 South Harris             12.35q  4 
  7 Messner, Ben              12 Stanberry Hi             12.60   1 
  8 Corbett, Chance           12 South Harris             12.71   3 
  9 Russo, Tanner             11 North Andrew             12.87   3 
 10 Olson, Jackson            10 Cainsville H             12.95   2 
 11 Stooksbury, Trey          12 Albany High              13.03   1 
 12 Derr, Kane                 9 Mound City H             13.17   3 
 13 Dierberger, Jacob         11 Union Star               13.42   2 
 14 Ferry, Hayden             12 Jefferson (C             13.44   4 
 15 Gillenwater, Cole         10 Mound City H             13.50   1 
 16 Hulett, Hunter            11 Maysville Hi             13.68   2 
 17 Iddings, Gage             10 Pattonsburg              13.95   4 
 18 Perry, Seth               10 North Andrew             14.12   4 
 19 Wake, Lincoln             10 Worth County             14.67   2 
 20 Sterling, Kolten          10 Maysville Hi             15.45   4 
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Curtis, Derick            11 Tri-County H             11.75   10   
  2 Mooney, Ty                11 King City Hi             11.80    8   
  3 Cassavaugh, Levi          11 Worth County             12.04    6   
  4 Muff, Parker              12 King City Hi             12.10    4   
  5 Merriweather, Kaylin      12 Tarkio High              12.17    2   
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Curtis, Derick            11 Tri-County H             24.17q  3 
  2 Merriweather, Kaylin      12 Tarkio High              24.85q  1 
  3 Gabbard, Kayden           10 Maysville Hi             24.93q  4 
  4 Mooney, Carter            12 King City Hi             25.05q  3 
  5 Messner, Ben              12 Stanberry Hi             25.13q  2 
  6 Coin, Samuel              11 Pattonsburg              25.58q  2 
  7 Gillenwater, Cole         10 Mound City H             26.19   3 
  8 Russo, Tanner             11 North Andrew             26.24   4 
  9 Galanakis, John           11 Worth County             26.32   2 
 10 Pulliam, Ron              11 King City Hi             26.36   1 
 11 Whorton, Aiden            11 Union Star               26.50   1 
 12 Baker, Garrett            10 Cainsville H             26.69   4 
 13 Shaffer, Harper           10 South Harris             27.22   1 
 14 Iddings, Gage             10 Pattonsburg              28.21   2 
 15 Robertson, Kamden         12 North Harris             28.46   3 
 16 Schreiber, Evan            9 North Harris             28.48   4 
 17 McQueen, Colby             9 Stanberry Hi             29.68   1 
 18 Perry, Seth               10 North Andrew             29.94   3 
 19 King, Kaedan              11 Cainsville H             31.71   2 
 20 Florea, Eli                9 Northeast No             32.07   4 
 21 Foote, Quinton             9 Mound City H             33.55   2 
 -- Bullman-Hartman, Braedon  10 Worth County                NT   1 
 -- Corbett, Chance           12 South Harris                DQ   4 
 -- Keesaman, Konner          11 Maysville Hi                DQ   3 
 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Merriweather, Kaylin      12 Tarkio High              24.21   10   
  2 Curtis, Derick            11 Tri-County H             24.26    8   
  3 Mooney, Carter            12 King City Hi             25.10    6   
  4 Gabbard, Kayden           10 Maysville Hi             25.43    4   
  5 Coin, Samuel              11 Pattonsburg              25.62    2   
  6 Messner, Ben              12 Stanberry Hi             26.21    1   
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Israel, Caden             12 Maysville Hi             56.65   5  10   
  2 Locker, Kaden             11 Gilman City              57.77   5   8   
  3 Jones, Kaden              11 South Harris             58.62   5   6   
  4 Baker, Garrett            10 Cainsville H             59.09   4   4   
  5 Coin, Samuel              11 Pattonsburg              59.27   5   2   
  6 Mooney, Carter            12 King City Hi             59.84   5   1   
  7 Heck, William             12 Mound City H           1:00.05   2 
  8 Johnson, Samuel           12 Mercer High            1:00.22   3 
  9 Pulliam, Ron              11 King City Hi           1:00.65   4 
 10 Sweat, Luke               11 South Harris           1:02.04   4 
 11 Davis, Jayce              10 Mercer High            1:02.37   3 
 12 Chapman, Carter            9 Worth County           1:02.68   2 
 13 Rucker, Corbyn            12 North Nodawa           1:02.99   4 
 14 Giffin, Nathaniel         10 Stanberry Hi           1:03.68   3 
 15 Heintz, Matthew           12 North Harris           1:04.00   2 
 16 O'Riley, Cowen             9 Tarkio High            1:05.86   3 
 17 Dominguez, Zachary        10 Mound City H           1:06.48   2 
 18 Robertson, Kamden         12 North Harris           1:08.18   4 
 19 Peery, Logan               9 Jefferson (C           1:08.85   1 
 20 Olson, Jackson            10 Cainsville H           1:09.23   2 
 21 McQueen, Colby             9 Stanberry Hi           1:09.53   1 
 22 Preston, Landon            9 Gilman City            1:10.81   5 
 23 Perry, Seth               10 North Andrew           1:15.08   3 
 24 Henggeler, Kevin          12 Jefferson (C           1:18.38   3 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zembles, Keaton           10 Mound City H           2:17.48   2  10   
  2 Terhune, William          11 Tri-County H           2:20.41   2   8   
  3 Holtman, Ethan            10 Jefferson (C           2:23.09   2   6   
  4 Wolf, Micah               12 Jefferson (C           2:23.11   2   4   
  5 Locker, Kaden             11 Gilman City            2:25.64   2   2   
  6 Fletcher, Cannon           9 Worth County           2:27.70   2   1   
  7 Heyde, Decker              9 Stanberry Hi           2:28.04   1 
  8 Hahn, Brayden             10 Stanberry Hi           2:28.39   2 
  9 Livengood, Quinton        10 Mound City H           2:29.39   2 
 10 Whorton, Aiden            11 Union Star             2:30.74   1 
 11 Newman, Conlan            11 Albany High            2:34.99   1 
 12 Schieber, Kenneth          9 Northeast No           2:40.88   1 
 13 Stepp, Ian                10 Tarkio High            2:42.74   1 
 14 Crabtree, Chancel         11 South Harris           2:43.76   2 
 15 Morris, Colton            11 Maysville Hi           2:44.14   2 
 16 Sterling, Kolten          10 Maysville Hi           2:49.69   1 
 -- Johnson, Samuel           12 Mercer High                 DQ   1 
 -- Langfitt, Brody           11 Gilman City                 DQ   2 
 -- Davis, Jayce              10 Mercer High                 DQ   1 
 -- Heintz, Matthew           12 North Harris                DQ   1 
 -- Schottel, Isaiah          12 King City Hi                DQ   2 
 -- Smith, Zander             11 Tri-County H                DQ   1 
 -- Nash, Carleton            10 Cainsville H                DQ   1 
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zembles, Keaton           10 Mound City H           5:01.24   10   
  2 Fletcher, Cannon           9 Worth County           5:13.66    8   
  3 Wolf, Micah               12 Jefferson (C           5:16.97    6   
  4 Holtman, Ethan            10 Jefferson (C           5:34.19    4   
  5 Miller, Eric              11 Union Star             5:43.91    2   
  6 Lesher, Daniel            11 Tarkio High            5:44.58    1   
  7 Langfitt, Brody           11 Gilman City            5:45.49  
  8 Preston, Landon            9 Gilman City            5:45.71  
  9 Griffin, Jadon            10 Mound City H           5:45.72  
 10 Keesaman, Konner          11 Maysville Hi           5:46.96  
 11 Trammell, Haiden          11 South Harris           5:59.86  
 12 Newman, Conlan            11 Albany High            6:01.41  
 13 Schottel, Isaiah          12 King City Hi           6:11.84  
 14 Morris, Colton            11 Maysville Hi           6:12.31  
 15 Anderson, Cole             9 Tarkio High            6:12.74  
 16 Mires, Braden             12 North Nodawa           6:26.66  
 17 Law, Aiden                10 Stanberry Hi           6:27.22  
 18 Carroll, Brody             9 Stanberry Hi           6:55.11  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lesher, Daniel            11 Tarkio High           11:58.86   10   
  2 Anderson, Cole             9 Tarkio High           12:02.86    8   
  3 Miller, Eric              11 Union Star            12:20.37    6   
  4 Griffin, Jadon            10 Mound City H          12:24.17    4   
  5 Mires, Braden             12 North Nodawa          13:32.69    2   
  6 Baker, Vincent             9 Mound City H          15:14.90    1   
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cousatte, Jace            12 Worth County             16.96   2  10   
  2 Gladstone, Aydan          12 Worth County             17.14   2   8   
  3 Russo, Tanner             11 North Andrew             18.65   2   6   
  4 Meadowns, August           9 Mound City H             18.70   2   4   
  5 Carver, Carl              12 Mound City H             19.27   2   2   
  6 Cooley, Evean             10 Stanberry Hi             21.69   1   1   
  7 Otto, Lealand              9 Jefferson (C             24.43   1 
 -- Hume, Peyton              10 Stanberry Hi                DQ   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cousatte, Jace            12 Worth County             45.10   2  10   
  2 Gladstone, Aydan          12 Worth County             46.60   2   8   
  3 Carver, Carl              12 Mound City H             47.99   1   6   
  4 Russo, Tanner             11 North Andrew             49.05   2   4   
  5 Meadowns, August           9 Mound City H             49.57   2   2   
  6 Peery, Jacob              10 Jefferson (C             53.04   2   1   
  7 Otto, Lealand              9 Jefferson (C             55.91   1 
  8 Jones, Kaden              11 South Harris             58.11   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 King City High School  'A'                            45.54   2  10   
     1) Taylor, Corbin 12               2) Mooney, Ty 11                  
     3) Wells, Landon 12                4) Muff, Parker 12                
  2 South Harrison High School  'A'                       47.45   2   8   
     1) Corbett, Chance 12              2) Williams, Grant 11             
     3) Chamberlin, Parker 12           4) Spurling, Braden 12            
  3 Albany High School  'A'                               49.08   2   6   
     1) Davis, Porter 11                2) Dillivan, Brayden 12           
     3) Emerson, Kyle 9                 4) McIntosh, Michael 10           
  4 Tri-County High School  'A'                           49.95   1   4   
     1) Goble, Peyton 9                 2) Turner, Cale 10                
     3) Manning, Matthew 10             4) Curtis, Derick 11              
  5 North Harrison High School  'A'                       52.06   2   2   
     1) Gibson, Tyson 11                2) Graham, Colton 9               
     3) Heintz, Matthew 12              4) Schreiber, Evan 9              
  6 Stanberry High School  'A'                            54.23   2   1   
     1) Cooley, Evean 10                2) Giffin, Nathaniel 10           
     3) Hume, Peyton 10                 4) McQueen, Colby 9               
  7 Mound City High School  'A'                           56.31   1 
     1) Derr, Rowen 9                   2) Oswald, Noah 11                
     3) Peters, Dalton 12               4) Knapp, Jesse 12                
  8 Maysville High School  'A'                          1:01.33   2 
     1) Kay, Christopher-john 11        2) Keesaman, Konner 11            
     3) Denny, James 9                  4) Sterling, Kolten 10            
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 King City High School  'A'                          1:36.95   2  10   
     1) Taylor, Corbin 12               2) Mooney, Ty 11                  
     3) Wells, Landon 12                4) Muff, Parker 12                
  2 Worth County High School  'A'                       1:38.73   2   8   
     1) Gladstone, Aydan 12             2) Cassavaugh, Levi 11            
     3) Hightshoe, Braxton 11           4) Cousatte, Jace 12              
  3 South Harrison High School  'A'                     1:40.21   2   6   
     1) Corbett, Chance 12              2) Jones, Kaden 11                
     3) Lisle, Trevor 11                4) Williams, Grant 11             
  4 Albany High School  'A'                             1:43.92   1   4   
     1) Davis, Porter 11                2) Dillivan, Brayden 12           
     3) Emerson, Kyle 9                 4) McIntosh, Michael 10           
  5 Maysville High School  'A'                          1:44.47   2   2   
     1) Gabbard, Kayden 10              2) Hulett, Hunter 11              
     3) Renfro, Caleb 10                4) Israel, Caden 12               
  6 Mound City High School  'A'                         1:44.86   2   1   
     1) Derr, Kane 9                    2) Gillenwater, Cole 10           
     3) Osburn, Tony 12                 4) Tubbs, Brendan 12              
  7 Stanberry High School  'A'                          1:44.91   1 
     1) Messner, Ben 12                 2) Cooley, Evean 10               
     3) Hahn, Brayden 10                4) Heyde, Decker 9                
  8 North Harrison High School  'A'                     1:47.46   2 
     1) Gibson, Tyson 11                2) Graham, Colton 9               
     3) Heintz, Matthew 12              4) Schreiber, Evan 9              
 -- Tri-County High School  'A'                              DQ   1 
     1) Goble, Peyton 9                 2) Turner, Cale 10                
     3) Manning, Matthew 10             4) Curtis, Derick 11              
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Worth County High School  'A'                       3:56.19   10   
     1) Cassavaugh, Levi 11             2) Galanakis, John 11             
     3) New, Tyler 10                   4) Hightshoe, Braxton 11          
  2 Mound City High School  'A'                         3:59.71    8   
     1) Derr, Kane 9                    2) Gillenwater, Cole 10           
     3) Heck, William 12                4) Zembles, Keaton 10             
  3 King City High School  'A'                          4:03.91    6   
     1) Mooney, Carter 12               2) Pulliam, Ron 11                
     3) Taylor, Corbin 12               4) Hittle, Levi 11                
  4 Jefferson (Conception Jct) Hig  'A'                 4:33.96    4   
     1) Meyer, Ean 10                   2) Holtman, Ethan 10              
     3) Wolf, Micah 12                  4) Peery, Jacob 10                
  5 Tri-County High School  'A'                         5:02.80    2   
     1) Manning, Matthew 10             2) Smith, Zander 11               
     3) Terhune, William 11             4) Clark, Justyn 10               
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mound City High School  'A'                         9:37.80   10   
     1) Dominguez, Zachary 10           2) Heck, William 12               
     3) Livengood, Quinton 10           4) Zembles, Keaton 10             
  2 Tarkio High School  'A'                            10:37.89    8   
     1) Anderson, Cole 9                2) O'Riley, Cowen 9               
     3) Stepp, Ian 10                   4) Lesher, Daniel 11              
  3 Jefferson (Conception Jct) Hig  'A'                10:48.82    6   
     1) Peery, Logan 9                  2) Henggeler, Kevin 12            
     3) Meyer, Ean 10                   4) Peery, Jacob 10                
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hittle, Levi              11 King City Hi             1.80m   10   
  2 Hightshoe, Braxton        11 Worth County             1.75m    7   
  2 Merriweather, Kaylin      12 Tarkio High              1.75m    7   
  4 Lisle, Trevor             11 South Harris            J1.70m    4   
  5 McIntosh, Michael         10 Albany High             J1.70m    2   
  6 Messner, Ben              12 Stanberry Hi            J1.65m    0.50
  6 Reed, Zane                12 Pattonsburg             J1.65m    0.50
  7 Shaffer, Harper           10 South Harris            J1.65m  
  7 Renfro, Caleb             10 Maysville Hi            J1.65m  
  7 Galanakis, John           11 Worth County            J1.65m  
 11 Hulett, Hunter            11 Maysville Hi             1.60m  
 -- Spinnatto, Jarrett        11 Tarkio High                 DQ  
 -- Giffin, Nathaniel         10 Stanberry Hi                DQ  
 -- Nash, Carleton            10 Cainsville H                DQ  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Israel, Caden             12 Maysville Hi            J3.70m   10   
  2 Gladstone, Aydan          12 Worth County            J3.50m    8   
  3 Osburn, Tony              12 Mound City H            J3.50m    6   
  4 Spurling, Braden          12 South Harris            J3.20m    4   
  5 Chamberlin, Parker        12 South Harris            J2.85m    1.50
  5 Dillivan, Brayden         12 Albany High             J2.85m    1.50
  7 Cassavaugh, Levi          11 Worth County            J2.85m  
  8 Giffin, Nathaniel         10 Stanberry Hi            J2.55m  
 -- Morton, Connor            10 Tarkio High                 DQ  
 -- Doyle, Taylor             10 Tarkio High                 DQ  
 -- Hume, Peyton              10 Stanberry Hi                DQ  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gibson, Tyson             11 North Harris             6.82m   10   
  2 Muff, Parker              12 King City Hi             6.02m    8   
  3 Wells, Landon             12 King City Hi             5.82m    6   
  4 Gabbard, Kayden           10 Maysville Hi             5.74m    4   
  5 Dillivan, Brayden         12 Albany High              5.65m    2   
  6 Osburn, Tony              12 Mound City H             5.50m    1   
  7 Reed, Zane                12 Pattonsburg              5.49m  
  8 Davis, Porter             11 Albany High              5.43m  
  9 Locker, Kaden             11 Gilman City              5.10m  
 10 Goble, Peyton              9 Tri-County H             4.98m  
 11 Davis, Jayce              10 Mercer High              4.94m  
 12 Dierberger, Jacob         11 Union Star               4.86m  
 13 Johnson, Samuel           12 Mercer High              4.75m  
 14 Renfro, Caleb             10 Maysville Hi             4.70m  
 15 Otto, Lealand              9 Jefferson (C             4.66m  
 16 Smith, Jackson            12 Worth County             4.58m  
 17 Baker, Garrett            10 Cainsville H             4.54m  
 18 Andrew Paniamogan, Cesar  10 South Harris             4.53m  
 19 McQueen, Colby             9 Stanberry Hi             4.52m  
 20 Affuso, Cameron            9 South Harris             4.47m  
 21 Graham, Colton             9 North Harris             4.43m  
 21 Chapman, Carter            9 Worth County             4.43m  
 23 Perry, Seth               10 North Andrew             4.23m  
 24 Cooley, Evean             10 Stanberry Hi             3.82m  
 25 King, Kaedan              11 Cainsville H             3.52m  
 -- Turner, Cale              10 Tri-County H                ND  
 -- DeRosier, Owen             9 Tarkio High                 ND  
 -- Morton, Connor            10 Tarkio High                 ND  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gibson, Tyson             11 North Harris            12.14m   10   
  2 Gabbard, Kayden           10 Maysville Hi            11.62m    8   
  3 Cousatte, Jace            12 Worth County            11.45m    6   
  4 Reed, Zane                12 Pattonsburg             11.43m    4   
  5 Coin, Samuel              11 Pattonsburg             11.31m    2   
  6 Osburn, Tony              12 Mound City H            11.07m    1   
  7 Medsker, Bryce            12 King City Hi            11.04m  
  8 Davis, Porter             11 Albany High             10.84m  
  9 New, Tyler                10 Worth County            10.66m  
 10 Langfitt, Brody           11 Gilman City             10.63m  
 11 Stepp, Ian                10 Tarkio High              9.95m  
 12 Turner, Cale              10 Tri-County H             9.93m  
 13 Emerson, Kyle              9 Albany High              9.89m  
 14 Graham, Colton             9 North Harris             9.67m  
 15 Kuehmichel, Koan           9 South Harris             9.66m  
 16 Preston, Landon            9 Gilman City              9.52m  
 17 Otto, Lealand              9 Jefferson (C             9.19m  
 18 Rucker, Corbyn            12 North Nodawa             9.14m  
 19 Denny, James               9 Maysville Hi             8.32m  
 20 Peery, Logan               9 Jefferson (C             8.18m  
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colvin, Austin            12 Stanberry Hi            14.87m   2  10   
  2 Latham, Jase              11 Worth County            13.67m   2   8   
  3 Chittum, Jacob            11 North Andrew            13.60m   1   6   
  4 Ybarra, Jakob             12 Tri-County H            12.86m   2   4   
  5 Cameron, Colt             11 Worth County            11.20m   1   2   
  6 Peters, Dalton            12 Mound City H            10.86m   2   1   
  7 Ferry, Hayden             12 Jefferson (C            10.72m   1 
  8 Vore, Dawson              12 Northeast No            10.14m   1 
 -- Wilmes, Dylan             12 Northeast No                ND   2 
 -- Williams, Tanner           9 Albany High                 ND   1 
 -- Miller, Seth               9 Albany High                 ND   1 
 -- Riedinger, John            9 North Andrew                ND   1 
 -- Roberson, Owan             9 Cainsville H                ND   1 
 -- Rainey, Beau              11 South Harris                ND   2 
 -- Elder, Ethan               9 Gilman City                 ND   2 
 -- Hartschen, Dillon         10 North Harris                ND   1 
 -- Denny, James               9 Maysville Hi                ND   2 
 -- Derr, Rowen                9 Mound City H                ND   2 
 -- Kay, Christopher-john     11 Maysville Hi                ND   1 
 -- Kern, Matthew             11 South Harris                ND   1 
 -- Hevelone, Gabe            12 North Nodawa                ND   2 
 -- Heyde, Reagan             10 Stanberry Hi                ND   2 
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colvin, Austin            12 Stanberry Hi            47.34m   3  10   
  2 Alarcon, Elias            10 Worth County            45.75m   1   8   
  3 Cameron, Colt             11 Worth County            42.29m   2   6   
  4 Wilmes, Dylan             12 Northeast No            34.58m   3   4   
  5 Chittum, Jacob            11 North Andrew            32.91m   2   2   
  6 Rainey, Beau              11 South Harris            32.29m   3   1   
  7 Wilson, Alex              11 Albany High             30.53m   3 
  8 Ferry, Hayden             12 Jefferson (C            29.32m   1 
  9 Oswald, Noah              11 Mound City H            29.18m   3 
 10 Stubbs, Robert            12 Union Star              28.26m   2 
 11 Ybarra, Jakob             12 Tri-County H            25.53m   1 
 -- Riedinger, John            9 North Andrew                ND   1 
 -- Runnels, Truman           11 Albany High                 ND   1 
 -- Roberson, Owan             9 Cainsville H                ND   2 
 -- Hartschen, Dillon         10 North Harris                ND   1 
 -- Hevelone, Gabe            12 North Nodawa                ND   2 
 -- Denny, James               9 Maysville Hi                ND   1 
 -- Elder, Ethan               9 Gilman City                 ND   3 
 -- Malott, Kayden            11 Tri-County H                ND   1 
 -- Mason-Williams, Garion     9 King City Hi                ND   2 
 -- Kern, Matthew             11 South Harris                ND   2 
 -- Moss, Chase               11 King City Hi                DQ   3 
 -- Carroll, Brody             9 Stanberry Hi                DQ   2 
 -- Dierberger, Jacob         11 Union Star                  DQ   3 
 
Boys Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Langfitt, Brody           11 Gilman City             47.60m   2  10   
  2 Ybarra, Jakob             12 Tri-County H            41.45m   2   8   
  3 Rinehart, Alex            12 Worth County            39.70m   2   6   
  4 Chittum, Jacob            11 North Andrew            38.85m   2   4   
  5 Tubbs, Brendan            12 Mound City H            38.40m   1   2   
  6 Vore, Dawson              12 Northeast No            36.90m   2   1   
  7 Colvin, Austin            12 Stanberry Hi            36.30m   2 
  8 New, Tyler                10 Worth County            35.60m   2 
  9 Renfro, Caleb             10 Maysville Hi            34.15m   1 
 10 Moss, Chase               11 King City Hi            33.50m   2 
 11 Stubbs, Robert            12 Union Star              28.10m   2 
 12 Chamberlin, Parker        12 South Harris            27.90m   2 
 13 Mooney, Carter            12 King City Hi            27.00m   2 
 14 Wilson, Alex              11 Albany High             26.80m   1 
 15 Shaffer, Harper           10 South Harris            26.65m   1 
 16 Meyer, Ean                10 Jefferson (C            25.00m   1 
 -- Graves, Braden            11 Tarkio High                 ND   1 
 -- Law, Aiden                10 Stanberry Hi                ND   1 
 -- Knapp, Jesse              12 Mound City H                ND   1 
 -- Runnels, Truman           11 Albany High                 ND   1 
 -- Hulett, Hunter            11 Maysville Hi                ND   1 
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) South Harrison High School  97        2) Maysville High School      82   
    3) Tarkio High School          70        4) Stanberry High School      57.50
    5) Jefferson (Conception Jct)  42        6) Mound City High School     34   
    7) Pattonsburg High School     30        8) Worth County High School   28   
    8) Union Star                  28       10) North Andrew High School   22   
   11) Gilman City High School     21.50    12) King City High School      20   
   13) North Nodaway High School   12       13) Albany High School         12   
   15) Northeast Nodaway High Sch  11       16) Tri-County High School      8   
   17) Mercer High School           6       18) North Harrison High Schoo   4   
   19) Cainsville High School       1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Worth County High School   120        2) Mound City High School     69   
    2) King City High School       69        4) Tarkio High School         46   
    5) Tri-County High School      44        6) Maysville High School      38   
    7) Jefferson (Conception Jct)  31        8) South Harrison High Schoo  30.50
    9) Stanberry High School       23.50    10) North Harrison High Schoo  22   
   10) North Andrew High School    22       12) Gilman City High School    20   
   13) Albany High School          15.50    14) Pattonsburg High School    10.50
   15) Union Star                   8       16) Northeast Nodaway High Sc   5   
   17) Cainsville High School       4       18) North Nodaway High School   2